Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy za tym kawałkiem czarnej blachy są jakieś otwory lub szczeliny, przez które woda może zaciekać do środka ?

bez%C2%A0tytu%C5%82u.JPG

A jeśli nie, więc skąd woda może zaciekać z szczeliny nad regulacją wysokości pasów. Sciągnołem wszystkie plastiki wokół drzwi od strony pasażera, i znalazłem że woda kapie właśnie z tej poziomej szczeliny między blachami nad suwakiem wysokości pasów, a kurat nie posiadam zdjęcia bo bym wskazał.

 

Czy jest możliwość zdjęcia tej blachy bez wyrywania ?, jeśli jednak jest tam jakaś szczelina,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej leci pod mocowaniami relingów, lub owadniaczy szyberdachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odwodnienie szyberdachu. U mnie był taki motyw że woda kapała w górnej części drzwi. Odwodnienie łatwo sprawdzić otwierając szyber i wlewając wodę w kanały odwadniające. Jeżeli zejdzie to zobacz czy przypadkiem nie leci ci woda z górnej części drzwi jak było u nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy za tym kawałkiem czarnej blachy są jakieś otwory lub szczeliny, przez które woda może zaciekać do środka ?

 

 

Coś tam musi być, bo ja też miałem mokry pas zawsze po deszczu i na próbe obkleiłem silikonem tą górną szpare przy tym plastiku i woda przestała włazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyberdachu nie posiadam, jak by miało cieknąć z relingów to bym miał podsufitkę mokrą, a z drugiej strony na wysokości środkowego słupka nie ma mocowania relingu.

 

O właśnie też mam mokry pas, zakleiłem silikonem od razu zobaczymy czy będzie pas mokry dalej po deszczu.

 

Teraz tylko jak się tam dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy za tym kawałkiem czarnej blachy są jakieś otwory lub szczeliny

Nie ma tam nic. Miałem ten sam problem i zerwałem tą blachę. Nic tam nie ma, a kłopotów z ponownym zamocowaniem jej jest zbyt wiele:D

Rada dla Ciebie kolego. Zrywasz wszystkie plastyki wewnątrz od strony kierowcy i pasażera. Ty w środku a ktoś polewa passata wodą. I obserwujesz. Ja stawiam na uszczelkę od drzwi z tył. Poszukaj na forum, było już o tym i były foty skąd się lało na pas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leci na bank z pod listew na dachu pod czarną nakładką nie ma nic po za lakierem i taśmą montażowa. Nie cieknie na podsufitkę bo zacieka sobie ładnie po blachach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem tą blachę, prawda nic za nią nie ma. Do relingów próbowałem się dobrać, lecz środkowa śrubka mi się zapiekła i ni jak nie mogę jej ruszyć, wd40 nie pomogło i jakaś sztuczka aby ją odkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyrwałem tą blachę, prawda nic za nią nie ma.

Powodzenia w ponownym montażu :D A napisałem wyżej, że nie ma nic za tą blachą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyrwałem tą blachę, prawda nic za nią nie ma.

 

A zgnite też nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem po tak długiej przerwie i przepraszam.

Wracając do tematu, woda rzeczywiście zaciekała z środkowego słupka ale nie dokładnie za tą czarną blachą, tylko na łączeniu z dachem.

Patrząc na środkowy słupek jest on zgrzany/zespawany z dachem nad drzwiami, natomiast sam środek słupka już nie. Ta przestrzeń została zaklejona jakąś pomarańczową masą, która sparciała i się wykruszyła. Problem rozwiązałem i załączam dwa zdjęcia.

http://dl.dropbox.com/u/2994687/05102010%28001%29.jpg

http://dl.dropbox.com/u/2994687/05102010%28002%29.jpg

 

Natomiast pojawiło się nowe miejsce skąd woda zacieka, po umyciu samochodu zauważyłem że na gumowym dywaniku po stronie pasażera pojawia się woda, która zacieka na wysokości plastikowej obudowy pod schowkiem czyli nad nogami. Wiadomo o co chodzi. Jak dla mnie wygląda to jak by woda leciała z filtra kabinowego pod szybą i po kanał wentylacyjnych jakoś kapała do środka.

I mam pytanie jak uszczelnić obudowę tego filtra i jak się do tego zabrać? I najważniejsze czy to rzeczywiście będzie z tego miejsca o którym mowa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast pojawiło się nowe miejsce skąd woda zacieka, po umyciu samochodu zauważyłem że na gumowym dywaniku po stronie pasażera pojawia się woda, która zacieka na wysokości plastikowej obudowy pod schowkiem czyli nad nogami. Wiadomo o co chodzi. Jak dla mnie wygląda to jak by woda leciała z filtra kabinowego pod szybą i po kanał wentylacyjnych jakoś kapała do środka.

I mam pytanie jak uszczelnić obudowę tego filtra i jak się do tego zabrać? I najważniejsze czy to rzeczywiście będzie z tego miejsca o którym mowa.

dwa pytania.. nie ubywa Ci płynu chłodniczego?? osadu na przedniej szybie nie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ubywa płynu, co do samej szyby to nie mam osadu, uszczelce się zbytnio nie przyglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności