Skocz do zawartości
oli2008

Co mam zrobić z autem???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono ekspertów.Dostałem za free auto oto link z allegro

http://moto.allegro.pl/audi-80-b2-auto-dla-kolekcjonera-igla-i1245962921.html i nie mam zielonego pojęcia co mam z nim zrobić.Sprzedawać czy wprowadzić go w stan hibernacji i zamknąć na kilkanaście lat w garażu.Myślałem też o synu,który będzie miał za 16 lat 18-kę:manga i sprawić mu prezent...już sam nie wiem:taksobie stąd moja prośba do was o porady i sugestie.

Auto wystawione na allegro w celu badawczo-obserwacyjnym :zeco

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Gleba, dobre, szerokie koło i klasa :P Fajny egzemplarz, jak masz czas i pieniądze to można się bawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawić w hibernacji za kilka kilkanaście lat zbijesz majątek na nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamknął w suchym garażu :) Za 10 lat będzie już sporo warte. Glebe to se można w golfach trójkach robić i jeździć pod remizę, a nie w takich klasykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopieść go technicznie, dobrze umyj, zakonserwuj i do garażu!

 

za kilka lat będziesz miał na niedzielne wypady za miasto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glebe to se można w golfach trójkach robić i jeździć pod remizę, a nie w takich klasykach.

Widziałem bardziej kultowe auta na glebie :P Ale co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem bardziej kultowe auta na glebie

No, mi było by szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj oryginalny stan i schowaj :-)

Wazne zeby byl w miare cieply garaz.

Mozna pomyslec tez o ocynkowaniu blachy (sa takie uslugi jzu nie pamietam ceny)

 

Pewnie na forach mozna poczytac jak najlepiej zakonserwowac i utrzymac taki samochod tzn:

- czy go podniesc , czy ma stac na kolach

- czy odpalic go kontrolnie raz na tydzien

- czy przejechac nim co jakis czas?

 

Pewnie za te kilka lat z miejsca trzeba by wymienic wszystkie plyny, oleje i filtry

 

Mam tez inna propozycje - chetnie go odkupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna pomyslec tez o ocynkowaniu blachy

 

możliwe że ten model jest już w ocynku ;) zatrzymaj go sobie,ale nie musisz chować w garażu na 10 lat,tylko jezdzij nim w suche,ciepłe dni,oraz nie zapominaj o wymianach płynów eksploatacyjnych i będzie git :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe że ten model jest już w ocynku

jest w ocynku blacha zdrowa jak Dzwon Zygmunta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę po zdjęciach że jest w zadowalającym stanie więc tak jak koledzy wyżej pisali - zostawiłbym go na niedzielne przejażdżki przy ładnej pogodzie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwier nie wiem po co zadajesz pytanie. Jestem ojcem chłopaka jak ty. Mój syn kończy w przyszłym roku 18. Jedyne co mu mogę zaoferować to opłacenie kursu, gdyby takie miodzio stało koło mojego domu na pewno młody by dostał. Dlatego jak dla mnie pomysł z podarowaniem zdrowego takiego klasyka chłopakowi to strzał w 10. Nie oddawaj go nikomu, dbaj jak o syna a po 18 latach twoje dziecko będzie szczęśliwe. Chyba że będzie wolał własny śmigłowiec. ;) Bo tak naprawdę to nie wiemy co będzie za te 18 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady rozwialiście moje wątpliwości co do "hibernacji"auto zostaje w rodzinie.Właśnie miałem telefon koleś daje 4 tys-nie zgodziłem się.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy potrafi docenić motoryzację, boję się że za 16 lat syn potraktuje to auto jak np. ja bym potraktował malucha, który byłby starszy ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie każdy potrafi docenić motoryzację

 

Jak mu od małego wpoi do głowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie każdy potrafi docenić motoryzację, boję się że za 16 lat syn potraktuje to auto jak np. ja bym potraktował malucha, który byłby starszy ode mnie
Też mi się wydaje tak jak przedmówca. Trzeba mieć to coś zeby się zająć takim autem. Jak masz warunki i możliwości to zakonserwuj go dobrze i trzymaj a napewno się zwróci. Albo za x lat bedziesz opowiadał synowi jak to się wyrywalo laski na samochód :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajowa bryka. Powoli bez pośpiechu doprowadzić to do stanu "igła" jeżeli jest taka potrzeba i niech chłopak śmiga - będzie zadowolony - blachary polecą bo duża bryka. Jest gdzie co robić;)

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz warunki i możliwości to zakonserwuj go dobrze i trzymaj a napewno się zwróci.

 

Nie tak dawno z wikim sprzedaliśmy Audi 80 B1 z 1975 roku w dobrym stanie za 2 tys a więc z tym zarobkiem to bym polemizował ;)

 

A własnie, kto pamieta temat to tu ciąg dalszy ;) >> http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=97232&highlight=80+b1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedaliśmy Audi 80 B1 z 1975 roku w dobrym stanie za 2 tys a więc z tym zarobkiem to bym polemizował

Gdybym miał takiego klasyka i w takim stanie technicznym to poświęcał bym mu każdy wolny dzień aby go ząb czasu nie nadgryzł i nie l i cz y ł b y m że za kilka lat zbiję na nim majątek, trzymałbym go dla własnej "próżnej ;)" satysfakcji... i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mu od małego wpoi do głowy ?

 

kuczlaw mój mały na widok auta reaguje tak jak bym chciał tego oczekiwać:drive:w sumie na co dzień przypatruje się mojej pracy i staram się,żeby to motoryzacja była jego pasją ale...to tylko takie moje marzenia... sam zadecyduje co będzie chciał robić w przyszłości.

Co do upływu czasu to rzeczywiście może macie rację,że jak zobaczy prezent od taty :zeco to mu gdzieś prawko zaginie i tego typu historie a i jeszcze jedno nie porównujmy 25 letniego malucha z 25 letnią Audi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności