Skocz do zawartości
xplo

B6 TDI na Taxi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę w imieniu brata, chce on zmienić autko, aktualnie jeździ Vectra B 99 rok.

Jego znajomy z tej samej korporacji kupił rok temu B6 2.0 TDI - brat się nie zna dokładnie na tych kodach silników, czy ma DPF itp. Więc powiedziałem mu aby się go spytał i jutro ma zamiar to zrobić. Ja czytałem swego czasu sporo o tych silnikach bo sam chciałem taki ale w Golfie V.

 

Proponowałem bratu 1.9 TDI 105 km, jednak sam tak przemyślałem tą sprawę i wydaje mi się, że będzie to straszny muł. Autko oczywiście Variant. Dokształciłem się czytając forum i poradziłem mu rocznik od 2007. Jednak tak czytałem i chyba po 2007 kod silnika BMP wszystkie są z DPF-ami ? Pomimo tego wydaje mi się, że 2.0 TDI 140 km byłby lepszym wyborem pod względem dynamiki, elastyczności a wcale tak dużo by nie spalił, jednak naczytałem się na temat tego co siada czyli ten dwumas, głowica, wtryski itd. Wiem na pewno, że BKD jest złym wyborem, obiło mi się, że te 16v są wadliwe, i szukać 8v (zapewne wszystkie z DPF-em?)

 

Chciałbym uprzedzić, brat nie chce innego auta. Więc takie odpowiedzi są zbędne.

 

Według mnie jest to dobre auto na taxi, przestronne, wygodne, dobrze wykończone a w końcu jest to jego miejsce pracy więc musi się czuć komfortowo.

 

Auto będzie szukał w wersji comfortline, z wyposażenia co interesuje to samościemniające lusterko, multifunkcyjna kierownica, duży FIS, podgrzewane fotele, 4 elektryczne szyby, najlepiej nagłośnienie z większą ilością głośników 10 ?, climatronic.

 

Prosiłbym abyście napisali co o tym myślicie (może zasugerujecie jaki kod silnika 2.0 TDI byłby najlepszy na taxi), ale powtarzam jedynie wchodzi w gre B6-tka.

 

Kwota 50 tyś zł.

 

Ups chyba zły dział :(

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na więcej odpowiedzi, jeśli jednak zdecydowałby się na 2.0 TDI to który kod silnika szukać ? Oczywiście bez DPF-a. Jednak tak w sercu jestem przekonany, że 1.9 TDI niezawodny ale do takiego ciężaru autka jeszcze Variant :) może wykończyć kierownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 na Taxi nie będzie muł, pewny silnik mało pali, dynamika zadowalająca z tego co wiem ma inną skrzynię biegów, występującą w golfie+, altei itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od którego roku są 105-tki z DPF-ami ? Oraz który kodowo silnik wybrać ?

 

Kwota 50 tyś a jeśli się da to niższa.

 

Wyposażenie:

 

 

Auto będzie szukał w wersji trendline / comfortline, z wyposażenia co interesuje to samościemniające lusterko, multifunkcyjna kierownica, duży FIS, podgrzewane fotele, 4 elektryczne szyby, najlepiej nagłośnienie z większą ilością głośników 10 ?, climatronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

koleś ma 2.0 tdi też na taksie i zadowolony tylko on ma BMP 2006 z dpf . Niemiaszki mają wszystkie 1,9 bluemotion bo euro klasy panują tylko dla tego ,moim zdaniem .A dpf-u bym się nie obawiał ,mam i od półtorej roku nic z nim się nie dzieje ,jeżeli się zacznie to wytnę dziada i już :DA bynajmniej nie będzie bąków sadził przy depnięciu ,dla mnie nie jest to takie głupie ten dpf ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też nie jest to głupie, gdyby nie powodował problemów. Mój brat jeździ jak to powiedzieć strasznie wolno, zmienia biegi do 2 tyś obr. Już mu to mówiłem, że jak będzie miał tera diesla to zapiecze kierownice, więc jeszcze do tego by dochodził DPF, który by się wypalał co 100-200 km zapewne, zwiększone spalanie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

przy 16 calach i przy takiej co opisujesz jeździe 7 litrów mu pociągnie ,a jak zacznie wypalać to 7,2 :lol i to na mieście panie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, sporo o tych Dpf-ach czytałem i raczej nie proponowałbym zakupu auta z tym bratu na taxi. Czy ktoś mógłby powiedzieć jaki kod we wlepie oznacza, że auto posiada DPF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik BKD nigdy nie był montowany w Passacie. Do tego nie wiem dlaczego piszesz, że BKD jest złym wyborem. Na pewno nie ma wadliwego napędu pompy oleju i wyrabiającego się zabieraka i gniazda w wałkach wyrównoważających. Jedyna wada tego silnika jak i większości silników 2.0 TDI (16V) montowanych w Passatach to pękające głowice. Ale to nie występuje jakoś nagminnie, napewno rzadziej niż awaria samarowania w silnikach z wałkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bratu polecam 1.9 na taxę.

nawet z DPF, to mozna usunąć.

w mieście w zupełności wystarczy.

moim wykulałem 20 tyś w 4 miesiące.

na liczniku mam 210 tyś.

jeszcze się nic nie urwało, nic nie było naprawiane.

co nie znaczy ze zaraz się nie urwie.

ale zdecydowana większoość 2.0 TDI nie dobija 160 tyś km bez poważniejszej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej luccass jeździsz na taxi tym passkiem ? Czy posiadasz wersję z DPF-em ? Czy orientujesz się może które kodowo 1.9 TDI nie posiada DPF-a ? Czytałem wczoraj topic o BLS-ie tutaj na forum i niezbyt zachęca ten silniczek. Ty masz chyba BXE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim BXE nie ma DPF a czy jest czy nie ma to informację będziedz miał na wlepce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem wczoraj topic o BLS-ie tutaj na forum i niezbyt zachęca ten silniczek.

Ja już jezdze 2 BLS'em przejechałem nimi ok 150 tyś i nic się nie dzieje , nie bierze ani grama oleju także nie mogę złego słowa powiedzieć na BLS'a :)

A jak mało mocy to można chipa zrobić :devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiepa o tym to wiem, ale jaki kod odpowiada, czy jest DPF czy nie ma na wlepie ? Jest tam napisane gdzieś DPF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jaki kod odpowiada, czy jest DPF czy nie ma na wlepie ?

 

7GG = Emission standard EU4 DPF

 

Chyba o ten chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie siedzę i czytam forum, już wiem, że 2.0 TDI nie polecę bratu :manga Znalazłem także ten kod 0GG to brak, a 7GG ma DPF.

 

Doczytałem, że większość BLS ma DPF, a BXE nie więc chyba trzeba szukać BeXE.

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej luccass jeździsz na taxi tym passkiem ? Czy posiadasz wersję z DPF-em ? Czy orientujesz się może które kodowo 1.9 TDI nie posiada DPF-a ? Czytałem wczoraj topic o BLS-ie tutaj na forum i niezbyt zachęca ten silniczek. Ty masz chyba BXE ?

z kodów wynika że DPF mam,

nie jeżdze taxi, ale robie 50 tyś na rok, więc w miejscu nie stoję.

jak jest problem z DPF to się czyści, albo wycina.

z tego co wiem BXE ma DPF każde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, z tego co wyczytałem tutaj na forum to większość BLS ma DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie, czy ktoś jeździ Passatem B5FL po taxi Niemiec? Mam chęć kupić takiego Passka. Chcę się wybrać do Berlina albo Hamburga. Interesuje mnie tylko, czy ktoś jeździ budyniowym Passatem i jak się sprawuje. Nie chcę odpowiedzi typu: lepiej zadbanego B5 z niższym przebiegiem itd. Dzisiaj już się nie patrzy na przebieg. Jak ktoś coś wie to byłbym wdzięczny za każde info.

 

Wiem, że to dział B6 ale nie ma takiego tematu w dziale B5

Edytowane przez maciek5810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności