Skocz do zawartości
s27

Pompowtryski SIEMENS do VW 2.0TDI REGENERACJA !!!

Rekomendowane odpowiedzi

zadzwonilem do ASO i zapytalem, ze chce pojechac na wakacje z rodzina itp... i powiedzielize jak najbardziej za granica jest ta sama akcja:)

tak wiec jest sposob na wtryski- wystarczy assistance ktory nas zaholuje do ASO i klopot z glowy- assistance zapewnia samochod zastepczy tej samej klasy w celu kontunuowania dalszej podrozy (PZU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i moje auto dopadła choroba pompo-wtryskiwaczy SIEMENS...dwóch na raz... i mam dwie pompki wymienione a że za darmo to nie drogo to się z nimi nie targowałem :)

robota wykonana w VW Chylińscy

ps. z informacji tam uzyskanych tylko kod błędu ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja właśnie odebrałem paska z ASO w uk. Tydzień temu silnik zgasł na autostradzie - wymienili wszystkie pompki i wiązkę zasilającą za free.

pozdrawiam

 

 

i coś o numerach

3C0 959 433 M

3C0 905 861 J

może mi ktos powiedzieć od czego to

Edytowane przez smok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

ja właśnie odebrałem paska z ASO w uk. Tydzień temu silnik zgasł na autostradzie - wymienili wszystkie pompki i wiązkę zasilającą za free.

pozdrawiam

 

no i to rozumiem - tak VW odzyskuje twarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i odzyskuje ale tak nie powinno byc. To juz nie te same auta co dawniej. Ja juz swoim bylem chyba przez rok 3 razy w serwisie. Martwi mnie tylko sytuacja jak minie mi gwarancja w marcu. Trzeba bedzie wylozyc ze swojej kieszeni, dobrze tylko ze czlowiek sobie sam zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze i odzyskuje ale tak nie powinno byc. To juz nie te same auta co dawniej.

 

Powinno czy nie powinno - tak jest i tyle, i bardzo fajnie ze VW wymienia te pompowtryski za darmo.

A co do tego ze to juz nie te same auta co dawniej to przeciez kiedys byly zupelnie inne silniki. Niby co mialoby sie zepsuc w benzyniaku na gazniku czy tdi na pompie? Na pewno nieporownywalnie mniej niz w obecnych silnikach. A obecne silniki plus wieksza iloscia osprzetu to zawsze wieksze prawdopodobienstwo ze cos siadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tez jestem ciakawy jak dlugo beda wymieniac za free ,poniewaz te NOWE tez juz padaja !!!

zajmuje sie regeneracja i powiem ze ta CICHA akcja wymiany mnie tez troche zmartwila ale jak dostalem nowe -uszkodzone to nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac ( SAM JEZDZE PASSATEM),nic ale kompletnie nic nie POPRAWILI aby usterka sie nie powtarzala no tylko jedna zmiana ...bo co niektorzy jeszcze nie wiedza to nie sa juz pompki SIEMENSA tylko CONTINENTALE.....

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo co niektorzy jeszcze nie wiedza to nie sa juz pompki SIEMENSA tylko CONTINENTALE.....

 

wiemy, bylo juz na forum o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze i odzyskuje ale tak nie powinno byc. To juz nie te same auta co dawniej. Ja juz swoim bylem chyba przez rok 3 razy w serwisie. Martwi mnie tylko sytuacja jak minie mi gwarancja w marcu. Trzeba bedzie wylozyc ze swojej kieszeni, dobrze tylko ze czlowiek sobie sam zrobi.

 

 

miałem wymieniany w poniedziałek pompowtryskiwacz w ASO Danelczyk VW Lublin. Nie pytano mnie o nic jeżeli chodzi o samochód (żadnych pytań o serwisowanie, rok produkcji, pochodzenie pojazdu, przebieg km, zresztą w bazie mają historie serwisową wszystkich VW) najważniejszy jest kod błędu, musi to być błąd związany z elektryką pompki i wymiana jest gratisowa. Tak ze gwarancja na samochód nie ma tu nic do rzeczy.

Dodatkowo dowiedziałem się że gwarancja na PD wynosi 7 lat i gdybym nie miał właściwego kodu błędu to wówczas PD wymieniliby z gwarancji ale wtedy chyba za robocizne trzeba zapłacić-tego nie wiem bo miałem właściwy błąd i głębiej w szczegóły nie wnikałem. Jestem zadowolony:kwiatek z tej akcji, ale w zasadzie tak powinno byc jeżeli montuje sie wadliwe części to na koszt producenta powinno się je wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już regenerowane 2 wtryski, wczoraj auto znów zdechło. Laweta i transport do ASO VW w Nadarzynie k. Warszawy (dawny Sobkol, teraz Idczak-Krotoski-Cichy).

Diagnoza - poleciał jeden z 2 oryginalnych, jeszcze nieregenerowanych pompowtrysków. Pomimo tego, że 2 miałem już regenerowane, wymieniono bezpłatne ten uszkodzony razem z wiązką, jednocześnie sugerując, że gdyby padł regenerowany - o gratisowej naprawie nie byłoby mowy.

Szkoda, że tej akcji nie było np. już rok temu:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup gdzieś nie regenerowane uszkodzone wymień potem laweta bo przy drugim wymieniają wszystkie gratis takie info otrzymałem w aso i będziesz miał wszystkie nówki .Mi też padł jeden ale ale udało mi się kopić używkę dlatego mam wszystkie oryginały i czekam kiedy padnie następny i wtedy aso

 

masz racje szkoda że nie było tej akcji już rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też powiedzieli przy wymianie,że jak padnie druga pompka,to wymienią resztę.Wymieniałem w ASO Wojtanowicz we Wrocku.Co ciekawe,gość powiedział mi,ze padniętą wymienili na Boscha,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi też powiedzieli przy wymianie,że jak padnie druga pompka,to wymienią resztę.Wymieniałem w ASO Wojtanowicz we Wrocku.Co ciekawe,gość powiedział mi,ze padniętą wymienili na Boscha,

 

Pompek Boscha nie da rady założyć w miejsce gdzie wcześniej był siemens. Więc Bosch to raczej nie mógł być, pewnie tak gadają żeby ludzie nie robili afery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dzisiaj i mnie zawiodło autko, które niespodziewanie zgasło i odmówiło posłuszeństwa. Laweta kierunek ASO i diagnoza uszkodzony wtrysk. Wymiana oczywiście gratis /czas naprawy ok. 3 godz./ ale najważniejsze, że można dalej śmigać /sylwester za pasem/. Przekazano mi budującą informację, że przy uszkodzeniu kolejnego wymienione zostaną trzy pozostałe - wszystko zgodnie z procedurą VW - serwis Auto Special Kraków-Modlniczka. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę w Nowym 2012 roku jak najwięcej przejechanych kilometrów - bez naprawy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

może któryś z kolegów napisz jaki to błąd musi się zdarzyć coby się na akcje wymiany załapać? (albo jak go wywołać)

u mnie "niestety" silnik odpala i nawet można sie toczyć

W moim aucie poprzedni właściciel wymieniał pompowtrysk zdaje się w kwietniu a z tego co go zrozumiałem odpłatnie z informacją że jak padnie znowu to zostaną wymienione wszystkie (nie ścisłość jest taka że jak mniemam skoro odpłatnie to nie łapie sie na akcję)

Diagnostyka VCP wykazała u mnie "Pompowtryskiwacz 2 Zbyt mała dawka lub usterka zaworu magnet. BIP 0,00"

na pierwszym mam bip,020 na 3 i 4 po 0,21

 

inna rzecz jakie mam wtryski (prośba do ludków co mogą sprawdzić po vin'ie) wvwzzz3cz6e194066

bez zobowiązań usłyszałem że prawdopodobnie mam siemensa ......073 sx

sterownik mam 03G 906 018 CK

na jaki mogę go zamienić by nie ruszać pozostałych (wg mnie przyzwoite BIPsy jeszcze)

sx znalazłem tylko jednego chłopa co regeneruje (około 500 PLNów + przesyłki) a z literą S i D moge mieć za 200 i to prawie pod domem mam.

help

pozd

Edytowane przez trequ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba inna usterka pompek. Twój silnik na pewno się łapie bo BKP miały piezo od Siemensa. Jak pada pompka Siemensa to nie można odpalić auta, mimo tego że pozostałe 3 są sprawne. Proponuję zadzwonić do ASO i podpytać. Szerzej tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/101174-Akcja-dobrej-woli-Wymia-pompowtryskow-uszkodzonych-za-darmo-albo-za-mala-oplata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "niestety" jest jak napisałem - opis błędu dokładnie zacytowałem, silnik odpala a w serwisie mówili że tylko "zblokowane" silniki się łapią na akcje. Stąd też było moje pytanie jak "wywołać" ten potrzebny błąd

Edytowane przez trequ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te padajce pompki to wina uszczelniacza, który kiepsko reaguje z substancjami zawartymi w paliwie (oleju?), poza mechanicznym uszkodzeniem chyba nie da rady nic zrobić, a mechaniczne uszkodzenie będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie pocieszające Twe wieści no chyba że ktoś ma jeszcze pomysła

ponawiam drugą część posta:

jakie mam wtryski (prośba do ludków co mogą sprawdzić po vin'ie) wvwzzz3cz6e194066

bez zobowiązań usłyszałem że prawdopodobnie mam siemensa ......073 sx

sterownik mam 03G 906 018 CK

na jaki mogę go zamienić by nie ruszać pozostałych (wg mnie przyzwoite BIPsy jeszcze)

sx znalazłem tylko jednego chłopa co regeneruje (około 500 PLNów + przesyłki) a z literą S i D moge mieć za 200 i to prawie pod domem mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo no nie chce mi sie wierzyć że nikt nie wie ;( :placzka

 

urodziła mi sie jeszcze myśl taka

ma ktoś może uszkodzonego (nie regenerowanego) pompowtryskiwacza - cobym podmienił ten mój "nie właściwie" uszkodzony by złapać potrzebny błąd

proszę o info

Edytowane przez trequ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności