Skocz do zawartości
Blanko

B6 comfortline a highline - roznice w wyposazeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Padło juz dużo w temacie, ale sumując jeżeliby porównywać wersje podstawowe to:

Zewnętrzne:

1. Highline ma chromowany grill i większy znaczek VW na grillu, comfortline tego nie ma.

2. Highline ma alufelgi 16" Adelaide, comfortline kołpaki.

3. W kombi highline ma chromowane relingi, comfortline czarne.

Wewnętrzne:

1. Highline ma profilowane fotele ze skóry i alcantary, comfortline ma płaskie welury, także boczki drzwi są w highline skórzane.

2. Highline ma wykończenie deski rozdzielczej ze wstawkami aluminiowymi badź pseudo-drewnem, comfortline ma plastikową imitację carbonu.

3. Highline posiada nad komputerem pokładowym napis "Passat", comfortline nie.

4. Highline posiada 3-ramienną skórzaną kierownicę, comfortline 4-ramienną plastikową.

5. Highline ma czujnik świateł z C&L home oraz czujnik deszczu, comfortline nie.

6. Highline ma podgrzewane przednie fotele, comfortline nie.

Poza tym są wersje silnikowe, których z danym wyposażeniem kupić się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. Highline posiada 3-ramienną skórzaną kierownicę, comfortline 4-ramienną plastikową.

5. Highline ma czujnik świateł z C&L home oraz czujnik deszczu, comfortline nie.

6. Highline ma podgrzewane przednie fotele, comfortline nie.

Poza tym są wersje silnikowe, których z danym wyposażeniem kupić się nie da

 

Comfort - może posiadać lub nie:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Comfort - może posiadać lub nie

Nawet TREND to może mieć :) kolega napisał co ma w wyposażeniu seryjnym a czego nie ma. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam comfortline na 16",trójramienną kierownicę,wykończenia "aluminium", auto tak wyjechało z salonu. Więc ta lista to taka zbyt precyzyjna nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pseudodrewna to jest to derwno lakierowane naklejone na plastik. Przy wyjmowaniu listwy urwał mi sie kawałwek i jest i jest to drewno,nie plastik,chociaz tak wyglada. Swoja droga te drewniane listwy sa zrodłem skrzypienia niestety,przy aluminiowych jest tego znacznie mniej. A carbon miałą wresja R36,confortline imitacja aluminium,w highline konsola szczotkowane aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam comfortline na 16",trójramienną kierownicę,wykończenia "aluminium", auto tak wyjechało z salonu. Więc ta lista to taka zbyt precyzyjna nie jest.
Comfort - może posiadać lub nie

Czytać jak widać umie 95% społeczeństwa, ze zrozumieniem już pewnie tylko ze 30% :).

Przecież wyraźnie jest napisane, że lista dotyczy wersji podstawowych, dopłacając można mieć prawie wszystko.

w highline konsola szczotkowane aluminium

Nie tylko highline, w sportline miałem to też bez dopłaty ;).

 

Zaraz się zacznie dyskusja: a mój comfort ma czujniki parkowania a kolegi highline nie ma, to samo z nawigacją itd. Trzeba było kupić nowe auto w salonie, to byście wiedzieli co się dostaje w cenie lub przejrzeć przynajmniej listę wyposażenia podstawowego, wszystko byłoby jasne. Auta z zagranicy w wersji comfortline są często bardzo dobrze wyposażone, ale to nie znaczy, że to seria. To nie daewoo lanos, gdzie lista wyposażenia opcjonalnego obejmowała 2 pozycje: pokrowce na zagłówki i dywaniki welurowe ;).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem dodać, że mój ma te czujniki cofania dodam przód i tył :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zapomniałem dodać, że mój ma te czujniki cofania dodam przód i tył )

Albo ma przód i tył albo nie ma wcale. Wystarczyło napisać, że ma, dodawanie, że przód i tył świadczy że masz pojęcie, jakie masz. :bleble

Jeżeli tylko tył, znaczy, że dokładane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli tylko tył, znaczy, że dokładane.
podobno wersje na USA mogly miec tylko tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno wersje na USA mogly miec tylko tyl

Tak, miałem passata USA, miał czujniki tylko z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze dodam że w zależności od rynku wersje mimo takiej samej nazwy mogą mieć zupełnie inne wyposażenie podstawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam passata b6 variant 20 TDI z DSG wersja na niemcy Posiada podgrzewane fotele 2 strefową klimatyzacje trzy ramienną skórzaną kierownice profilowane siedzenia z przodu oraz elektrycznie regulowane siedzenie kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi jak Highline. :) Tyle, że importowanych nie ma co porównywać, bo u Niemców mają zupełnie inne standardy wyposażenia i inne opcje dodatkowe do poszczególnych wersji (oczywiście są i podobieństwa :P ).

Widziałem niedawno Trendline'a Variant z DSG, podgrzewanymi siedzeniami, ACC, Navi MFD2, 8 poduszkami i.... pralką zamiast Climatronic. :P I do tego jedna z niewielu sztuk z CR, ale jeszcze na niebieskich zegarach. :)

Albo Trendline'a bez niczego, ale z fabrycznymi ksenonami. Oba sprowadzane z Niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi jak Highline.

 

i sportline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Padło juz dużo w temacie, ale sumując jeżeliby porównywać wersje podstawowe to:

Zewnętrzne:

1. Highline ma chromowany grill i większy znaczek VW na grillu, comfortline tego nie ma.

2. Highline ma alufelgi 16" Adelaide, comfortline kołpaki.

3. W kombi highline ma chromowane relingi, comfortline czarne.

Wewnętrzne:

1. Highline ma profilowane fotele ze skóry i alcantary, comfortline ma płaskie welury, także boczki drzwi są w highline skórzane.

2. Highline ma wykończenie deski rozdzielczej ze wstawkami aluminiowymi badź pseudo-drewnem, comfortline ma plastikową imitację carbonu.

3. Highline posiada nad komputerem pokładowym napis "Passat", comfortline nie.

4. Highline posiada 3-ramienną skórzaną kierownicę, comfortline 4-ramienną plastikową.

5. Highline ma czujnik świateł z C&L home oraz czujnik deszczu, comfortline nie.

6. Highline ma podgrzewane przednie fotele, comfortline nie.

Poza tym są wersje silnikowe, których z danym wyposażeniem kupić się nie da

 

Niestety, to nie takie proste jak piszesz. Mój samochód wyjechał z polskiego salonu w wersji Comfortline (firma nie zamówiła żadnej opcji dodatkowej, bo już był w produkcji jak go brali) a ma trójramienną kierownicę (ze sterowaniem radiem) i w skórze, aluminiowe 16" Milwaukee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Twój był z końca produkcji B6 i, pewnie jak to często bywa, dawali do niego wszystko co się dało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi jak Highline. :) Tyle, że importowanych nie ma co porównywać, bo u Niemców mają zupełnie inne standardy wyposażenia i inne opcje dodatkowe do poszczególnych wersji (oczywiście są i podobieństwa :P ).

 

To troszke chyba urban legend. Mam Trendline'a CR z niebieskimi zegarami, climatronikiem i kompletem czujnikow. Wersja zamowiona w Polsce. Wedlug mnie to zalezy od zasad flotowych w firmie pierwszego uytkownika.

Edytowane przez Aksak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem o czym Wy piszecie, przecież wyposażenie Trendline, Comfortline, Sportline, Highline jest stałe i się nie zmienia. To że są lepiej doposażone Trendliny, Comfortliny itp. to znaczy, że ktoś dokupił wyposażenie dodatkowe lub pakiet dealerski (np. 990 lub 2012Edition (to są doposażone comfortliny, co oznacza że mają wyposażenie standardowe dla comfortlina + dodatki)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy felgi były tez jakoś różnicowane, tzn. dedykowane tylko dla comfortline czy highline czy to porostu wybór klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trendline - stalówki

comfortline - Milwaukee

sportline - Catalunya

highline - Adelaide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności