Skocz do zawartości
Mr. X

Podłączenia spryskiwaczy reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

to napisz, że soczewka Helli a takie tylko pod ksenon wychodziły dla B5 a w B5 FL napisz, że dla wersji ksenon bo Hella robiła soczewkę w standardzie na H1 lub w ksenonie i wszystko będzie jasne i nikt nie będzie Ciebie obrażał - zresztą jest już inny temat opisujący kwestię HID i większość opinii jest negatywna, poparta obserwacjami.

 

---------- Dodano o 21:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:44 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie były soczewki na H7w Passatach? Z tego co wiem to tylko Hella. Opinii o xenonie w takiej soczewce nie może być negatywnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serek a ty podłączałeś spryski ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, podłączałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, podłączałem

 

a na schemacie jakimś podłączałeś czy sam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko brałem z forum, schematy, zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze podłączone, zapowietrzone były, trzeba było chwilkę złapać za dysze i poczekać aż płyn dojdzie :) bixenon założony wszystko śmiga jak ta lala, dzięki za pomoc wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam czujnik deszczu seryjnie i tutaj pytanie bo obadałem cały temat i nikt nie robił tego na przekaźniku 192 który właśnie wykorzystujemy gdy jest czujnik deszczu jak wtedy wygląda podłączenie i co daje jeśli np mam seryjnie czujnik deszczu z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam czujnik deszczu seryjnie i tutaj pytanie bo obadałem cały temat i nikt nie robił tego na przekaźniku 192 który właśnie wykorzystujemy gdy jest czujnik deszczu jak wtedy wygląda podłączenie i co daje jeśli np mam seryjnie czujnik deszczu z góry dzięki

Jeżeli masz czujnik deszczu, to i masz przekaźnik 192. To też masaz jeden zakup mniej (o przekaźnik). Obsługuje on i czujnik deszczu oraz spryskiwacze reflektorów. Schemat podłączenia identyczny jak dla instalacji bez czujnka deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za odpowiedź a w którym miejscu dokładnie mogę go znaleźć ?! ,czyli jeśli dobrze rozumiem nie muszę brać sie za zakup żadnego przekaźnika a instalacje sprysków podpinam pod ten który mam czyli 192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie za odpowiedź a w którym miejscu dokładnie mogę go znaleźć ?! ,czyli jeśli dobrze rozumiem nie muszę brać sie za zakup żadnego przekaźnika a instalacje sprysków podpinam pod ten który mam czyli 192

 

Znajdziesz go pod kolumną kierowniczą:

http://imageshack.us/f/134/img77679is1jk.jpg/

Na zdjęciu jest nr 377 - u Ciebie będzie 192.

Dobrze rozumiesz, musisz uzupełnić instalację elektryczną zgodnie ze schematem Bartka. A przekaźnik pozostaje ten, który już posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , któredy maja iść kable od pompki ?? nadkolem? i potem jak wyglada sprawa ?? czy jepiej gdzies poszukac i wpiac sie z innymi w grodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , któredy maja iść kable od pompki ?? nadkolem? i potem jak wyglada sprawa ?? czy jepiej gdzies poszukac i wpiac sie z innymi w grodzi?

 

Też szukałem ale jak sądzę skoro masa idzie do przewodów tuż za zbiorniczkiem płynu chłodzącego to zaraz obok jest wiązka która zmierza do komputera tam zapewne pod deskę i łączy się z przekaźnikiem od pompki idą tak na prawdę 2 kabelki + i - z czego tylko + do przekaźnika tak że najlepiej taśmę parcianą ładnie pociągnąć główną wiązką do kompa i gotowe

 

ja natomiast mam problem z zrozumieniem tej części :

A51 znajdującego się w wiązce przewodów tablicy rozdzielczej (punkt styku kilku kabli różnej grubości koloru żółtego w wiązce głównej z tablicy bezpiecznikowej w odległości około 10cm od tejże tablicy) lub bezpośrednio pod pin 4 (kabelek żółty z tym, że trzeba dolutować kawałek kabelka żółtego bo i odległość jest większa) czarnego złącza 6-cio stykowego T6i/4 przy włączniku regulacji zasięgu świateł.

 

ale to może dlatego że jeszcze nie zaglądałem tam dokładnie i nie potrafię sobie przypomnieć jak by to mogło wyglądać jak dojdą mi przewody wtedy może sobie poradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja natomiast mam problem z zrozumieniem tej części :

A51 znajdującego się w wiązce przewodów tablicy rozdzielczej (punkt styku kilku kabli różnej grubości koloru żółtego w wiązce głównej z tablicy bezpiecznikowej w odległości około 10cm od tejże tablicy) lub bezpośrednio pod pin 4 (kabelek żółty z tym, że trzeba dolutować kawałek kabelka żółtego bo i odległość jest większa) czarnego złącza 6-cio stykowego T6i/4 przy włączniku regulacji zasięgu świateł.

 

co tu rozumieć?

masz skrzynkę bezpiecznikową, do której idą przewody do bezpieczników, musisz rozwinąć z tej grubej wiąchy taśmę izolacyjną i tam właśnie w odległości okolo 10cm od skrzynki znajdziesz połączone ze sobą (również zaizolowane) kilka kabli różnego przekroju w kolorze żółtym, właśnie do tego przewodu należy podpiąć się kablem idącym do nastawnika zasięgu regulacji reflektorów

 

jaśniej nie potrafię napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co tu rozumieć?

masz skrzynkę bezpiecznikową, do której idą przewody do bezpieczników, musisz rozwinąć z tej grubej wiąchy taśmę izolacyjną i tam właśnie w odległości okolo 10cm od skrzynki znajdziesz połączone ze sobą (również zaizolowane) kilka kabli różnego przekroju w kolorze żółtym, właśnie do tego przewodu należy podpiąć się kablem idącym do nastawnika zasięgu regulacji reflektorów

 

jaśniej nie potrafię napisać

 

Powiedz mi jeszcze jak rozebrać kostkę w której osadza się piny a do której później wtykamy przekaźnik jest dość delikatna a pin ani nie wchodzi od tyłu ani od przodu

 

ps : już nie trzeba ;p ogarnąłem

Edytowane przez TuRbO4Fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie mi ktos przeslac jaki numer zbiorniczka pod spryski ma byc w moim dieslu bo mam z benzyny i nie pasuje ale to wiadomo... albo jakies zdjecie zbiornika bo nic niemoge znalezc na allegro bo niewiem jak wyglada... dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zbiorniczek-spryskiwaczy-audi-a4-b5-8d0955453an-i3824199535.html ja u sobie montowałem ostatnio taki sam i pasował P&P:) myślę że i u Ciebie powinien spasować:)

 

A ja mam do was takie pytanie, zamontowałem wszystko, podłączyłem i działa idealnie, ale niestety razem ze spryskami na szybe i bez włączonych świateł. Znaczy jest minimalna przerwa okolo 1sec miedzy szybami a tymi na lampy i nie wiem co mogłem źle podłączyć. Ktoś będzie w stanie mnie po ratować:)? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wysuwane to musi wytworzyc sie cisnienie ktore wypchnie spryskiwacz

to wlasnie to ok 1s trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/zbiorniczek-spryskiwaczy-audi-a4-b5-8d0955453an-i3824199535.html ja u sobie montowałem ostatnio taki sam i pasował P&P:) myślę że i u Ciebie powinien spasować:)

 

A ja mam do was takie pytanie, zamontowałem wszystko, podłączyłem i działa idealnie, ale niestety razem ze spryskami na szybe i bez włączonych świateł. Znaczy jest minimalna przerwa okolo 1sec miedzy szybami a tymi na lampy i nie wiem co mogłem źle podłączyć. Ktoś będzie w stanie mnie po ratować:)? Pozdrawiam

To tak wlasnie ma byc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to już sam nie wiem:D czytałem tutaj że ma być jakas przerwa, 2-3sec i dopiero:D to w takim razie dzięki że nie muszę nic poprawiać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności