Skocz do zawartości
Mr. X

Podłączenia spryskiwaczy reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

nie trzeba mieć ale ten przekaźnik jest juz zbudowany pod ten czujnik, ja nie mam czujnika i działa

I chcesz mi powiedzieć że czasówki też ci działają:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo niestety ale działają. a co tak wypytujesz?? :P

 

ale oferta już nieaktualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
noo niestety ale działają. a co tak wypytujesz?? :P

 

No bo się dziwi, podobnie jak i ja!!

192 jest pod czujnik deszczu, a 389 oraz 603 pod "zwykłe" czasówki.

Kupiłem, bo ktoś napisał że ten też się nadaje - i teraz leży na półce, bo czasówki nie działały.

Jak ktoś będzie zainteresowany, to spieniężę go chętnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktos może zwymiarowac oryginalny spryskiwacz do lamp do B5 3BG.Wtedy bedzie mozna zawsze dorobic mocowanie do innego typu i wkrecic w mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej alternatywa dla oryginalnego przekaznika, ktory czasami jest dosc drogi.Prosze nie traktowac jako reklamy.Model 5TP30 i ewentualnie gniazdo przekaznika.

 

http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?d=szukaj&szukaj=5tp30&x=0&y=0&szukaj_opis=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj ktoś odpowie mi na pytanie. Czy jest jakiś sposób żeby wysunąć spryskiwać i by pozostał w takiej pozycji? Chciałbym go przebadać, bo pracuje dobrze tylko leje wodą przed samochód i brak ciśnienia poprostu rzyga pewną porcją wody pod małym ciśnieniem. Tak się zachowuje prawy zaś lewy bez zarzutu. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiedniej wprawie mozna klapkę otworzyć za pomocą paznokci a spryskiwacz wysunąć ręką i czymś zablokować.

Sprawdź czy nie masz popękanej tej obudowy w której są te dwie "kulki" spryskujące.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzygać może, kiedy otwór w dyszy jest zbyt dyzy-np. ktoś próbował główkę okręcać przy pomocy szpilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto mój problem. Oryginalnie założone spryskiwacze nie działają, opiszę co sprawdziłem i wtedy może jeszcze ktoś pomoże. Pompka nowa, podpinałem na krótko i działa, spryskiwacze wysuwają się i spryskują. Manetką od wycieraczek szyby próbowałem na wiele sposobów, ale nie rusza pompka, po pociągnięciu manetki i przytrzymaniu na około 2-4sec słychać jak przekaźnik włącza się na około 2sek i wyłącza, więc chyba jest dobry. Próbowałem na włączonych światłach i zapalonym silniku, na różnych pozycjach świateł od 0 do 3. Bezpieczniki obydwa sprawdzone i są dobre. Samochód ze Szwecji i świecą światła na stałe. Ma ktoś jeszcze może jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pociągnięciu manetki i przytrzymaniu na około 2-4sec słychać jak przekaźnik włącza się na około 2sek i wyłącza, więc chyba jest dobry. Próbowałem na włączonych światłach

 

wychodzi na to, że nie dochodzi napięcie z przekaźnika do pompki, być może sam przekaźnik jest uwalony, styki łapią a napięcie nie idzie

w pierwszej kolejności sprawdź przekaźnik, może ktoś z Twoich okolic będzie miał auto ze spryskami i podmienisz przekaźnik w celu sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za szybka reakcję, tak zrobię i dam znać jak postępy. Ten przekaźnik odpowiada także za wycieraczki szyby przedniej i tylnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten przekaźnik odpowiada także za wycieraczki szyby przedniej i tylnej?

 

przedniej napewno ale tylnej to nie wiem więc nie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje go jutro wyciągnąć i przeczyścić styki, może tylko zaśniedziały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem, wyczyściłem i nic, pozostaje poszukać kogoś kto mi użyczy przekaźnika na próbę. mam przekaźnik 389.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, kilka moich doświadczeń (xenony mam fabryczne):

- przestało mi działać spryskiwanie, tylko wysuwały się spryski i nic. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, ze trzeba je odpowietrzyć. Na forum mało kto pisze, ale jak demontowałem reflektory, zlałem płyn ze sprysków, to nie ma szans, aby przy automatycznym sprywkiwaniu poleciała woda. PO prostu powietrze się spręża w spryskiwaczu, zawór się nie otworzy i woda nie poleci i sprysk sam się nie odpowietrzy. Potrzeba dwie osoby - jedna spryskuje dźwignią, a druga wyciaga ręcznie sprysk aż bedzie wyraźnie lecieć. Tak się odpowietrza i to jest pkt 1.

 

Druga kwestia to pompka mi słabo pompowała i wymieniłem na nówkę VW z allegro za 35PLN i spryskuje lepiej. Mimo wszystko czas spryskiwania wydaje mi się troche krótki, zastanawiam się czy nie zrobić ręcznego przycisku do spryskiwania.

 

Pamiętajcie więc -

1. odpowietrzyć

2. nasmarować prowadnice sprysku aby tarcie zmniejszyć - bedzie lepiej spryskiwać

3. kable i instalacja muszą byc sprawne, bo mało trzeba aby pompka nie dała rady

4. sprawdzać na odpalonym silniku, bo pompka przy 13,7V ma dużo wiecej mocy niż przy 11,5V

5. do sprawdzania odpalić światła bo inaczej spryski nie działają

 

6. sprski i poziomowanie to jedna wielka ściema, tak naprawdę nic to nie daje, więc jak chcecie miec xenony to pakujcie HIDy 4300 w zwykłe soczewki i będzie tak samo dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprski i poziomowanie to jedna wielka ściema, tak naprawdę nic to nie daje

 

przekonaj o tym policję i pracowników stacji diagnostycznej :)

skoro takie jest prawo to mimo, iż one nic nie dają to i tak muszą być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej długości są spryskiwacze reflektorów w b5 fl? da sie jakoś przerobić pas przedni jeśli nie ma on zaczepów do spryskiwaczy, czy trzeba belke kupować całą?

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-b-5-lift-fl-spryskiwacze-reflektorow-i2443970629.html

 

czy to są spryskiwacze do b5 fl czy do b5?

Edytowane przez david93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to są spryskiwacze do b5 fl czy do b5?

 

to są spryski do b5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

david93, to możliwe że Pasek nie ma fabrycznie mocowań pod spryskiwacze ?

 

Adam626GD przestań walić farmazony że ksenon na soczewce też jest OK. Wiesz jaka jest wiązka światła w soczewce a jaka w ksenonie ? Mało to baranów jeździ po ulicach i oślepia kierowców taką lampą ? Mało tego, nieraz są auta seryjnie wyposażone w ksenon ale z takim zezem że nie idzie spojrzeć na jedną lampę bo bije po oczach. Sam miałem soczewkę i przymierzałem 4300 do niej a i tak założyłem droższy, ori ksenon. Co do poziomowania - fakt. To nie jest układ na tyle dynamiczny aby niwelować zmianę poziomu auta na drodze nie mówiąc już o korygowaniu lamp kiedy jak wspomniałem, jedna świeci na maroko a druga na kaukaz :blink z różnych, znanych tylko kierowcy powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam626GD przestań walić farmazony że ksenon na soczewce też jest OK. Wiesz jaka jest wiązka światła w soczewce a jaka w ksenonie ?

 

Po pierwsze - nie obrażaj mnie.

A po drugie - czy myślisz, że xenon wsadzony do soczewki Helli będzie miał inny kształt światła niż te xenony z obrazka?

Czym będzie się różnił od wiązki 1,2 czy 3 z tego zdjecia?

2_247864049_allD2S_small.jpg

2_247864049_allD2S_small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności