Skocz do zawartości
deratus

Zamiennik przegubu 3B0 498 103 B - LOBRO-GKN-SPIDAN, RUVILLE ,METELLI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel

Nie ma zamiennika przegubu wewnetrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest bardzo pilna!!! miałem już wymieniać przegub na lobro bo w miare dobrej cenie tj. 200zł za sztuke, spidana znalazlem w necie ale o 150 zł droszy. Lobro tez niezla opinie ma i już mialem wymieniaćale...!!! dzis bylem w servwisie disel bosch w olsztynie i gosc mi powiedzial ze maja przegub spidana za 240 zł za sztuke - po prostu zdębiałem.Powiedzcie mi o co chodzi gdyz za bardzo nie chce mi sie wierzyc zeby tak tanio mieli spidana, wszedzie indziej chodza ok 500 zł (przypadkowo udalo mi sie znalesc za 350). Poandto gadalem z gosciem ktory wozi czesci do merca i mowil ze wozi te najtansze, a oni wkaldaja jako najdrosze do samochodow. Jesli rzeczywiscie w boschu spidana maja za240 to super, ale co jesli wpakuja mi tania czesc - a noz frajer zaplaci jak za spidana.Powiedzcie jak wyglada przegub spidana czy mozna go jakosc rozpoznac poo wyjeciu z opkaowania czy macie zdjecia???? a moze chca mi uzywany wcisnac - co o tym sadzicie???

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz proszę o odpowiedz w sprawi powyższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wypowiadacie sie w sposób tendencyjny i nic ciekawego merytorycznie nie macie do dodania a wiec nie znacie sie rzeczywiscie na rzeczy pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
widze ze wypowiadacie sie w sposób tendencyjny i nic ciekawego merytorycznie nie macie do dodania a wiec nie znacie sie rzeczywiscie na rzeczy pzdr

 

Po prostu zdębiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Ruville potwierdzam to, co pisał wcześniej Danek. Ja trafiłem na bedziew, który poleciał mi po 2tkm.. Także ostrożnie z tymi częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale metelli jakoś nikomu nie padło... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruville posiadam przegób i juz jest 10tkm a cisza :) Wiec to jest rożnie Teraz nawet spidan pakuje chińskie przeguby do opakowań swoich. Tak jak Ruville :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ruvile wychodzi z tej samej fabryki co meteli czyli inter brakes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat. Jaki na dzień dzisiejszy polecacie przegub wewnętrzny 3B0 498 103 B ?

 

co to takiego ECO-JOINT

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat, czy są zamienniki przegubu 3B0498103B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję troszkę

 

Sugerując się tym wątkiem i nie mając za dużo kasy w kieszeni stwierdziłem że zakupię przegub zewnętrzny firmy Metelli.

 

Mam założony obecnie przegub oryginał z numerem 8D0407305M który niestety jest do wymiany.

 

Z tego co wyszukałem odpowiednik firmy Metelli ma numer 15-1381 lub zamiennie 15-0381.

 

Zastanawia mnie tylko jedna informacja odnośnie tego przegubu Metelli a mianowicie patrząc np na allegro w opisy jest napisane takie zdanie: "SKRAWANIE - Z ROWKIEM W ELEMENCIE WEWNĘTRZNYM"

Rozumiem to tak że w dziurze zębatej w którą wchodzi półoś jest wyfrezowany jeszcze rowek.

 

Może ktoś wie po co ten rowek tam się znajduje?

 

Z tego co pamiętam jak wymieniałem osłony to moje przeguby żadnego rowka nie miały.

 

Jak to teraz się zakłada z takim rowkiem?

 

Normalnie to nabijałem przegub na półoś aż "do końca" tak że nie dało się go już ręką ściągnąć (zawleczka będąca na półosi przeszła przez cały element wewnętrzny i zablokowała przegub na półosi)

 

A z takim rowkiem? Czy założona na półoś zawleczka ma wskoczyć w ten rowek czy trzeba jeszcze "przebić" się przez ten rowek tak aby zawleczka przeszła na drugą stronę.

 

Jeżeli zawleczka ma wskoczyć w ten rowek a nie przejść przez cały element wewnętrzny to pewno cały przegub będzie z 1cm bardziej "odstawał" na półosi niż przegub bez rowka - czy to nie przeszkadza?

 

No tak a jeżeli będzie "odstawał" to nie założę go pewno bez odpinania wahaczy jak to robiłem do tej pory bo na pewno go nie wcisnę, obecnie było na milimetry.

 

Dziwne to.

 

Wszelkie pomocne informacje w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie metelli, pewnie inny nr bo do AVF. Nie zwróciłem uwagi czy mają rowek czy też nie, jak również nie doczytałem się tego. Kupiłem dedykowany model do mojego silnika i wymieniłem. Zakładałem osobiście bez rozpinania wahaczy i żadnego problemu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to temat o przegubie wewnętrznym, o zewnętrznych były inne tematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym przeoczenie - wydawało mi się że mowa jest o zewnętrznym.

 

Ale jak już napisałem to pociągnę.

 

Metelli na swojej stronie nie ma żadnych poważnych rysunków lub przekrojów ale znalazłem dwa różne przekroje przegubów - różnica to tylko właśnie małe wyfrezowanie uwidocznione w kółku na obrazku pierwszym - jeżeli te przeguby metelli mają właśnie takie tylko nacięcie to faktycznie nie powinno być problemu z założeniem.

Ktoś może miał w ręce taki przegub?

 

Obrazek 1 z rowkiem

TDImage.aspx.jpg

 

Obrazek 2 bez rowka

870-1235-thickbox.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności