Skocz do zawartości
rafal102

Passat B5 AFN Zmiana 2-massa na 1-massa Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś jestem po wymianie sprzęgła w pasku na jednomas.

 

Zestaw to zamach od 1z

reszta sprzęgła sachsa od audi 2.0 16v

 

1. Problem pojawił się na początku przez pierwszy 3km tarcza się ślizgała.. :( po paru km jest lepiej ale nie wiem czy to wytrzyma co o tym myślicie..??

 

 

Bardzo proszę o pomoc bo po dzisiejszej pracy jestem załamany wynikami.. :(

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamach był zabielany? reszta sachsa to nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabielany tzn..??

 

Jedyne co z zamachem zrobiłem to go delikatnie stoczyłem.

 

A reszta wszystko nowe włącznie z tym malutkim łożyskiem w wale jak i oporowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może namiary na to małe łożysko w wale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numeru nie podam bo nie mam.. ale z tego co sprzedawca mówił to tam jest jedno łożysko we wszystkich modelach od paru lat ciągle te samo..

 

Ale czy może ktoś pomóc w moim temacie..?? Co jest nie halo..??/ :( Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochęsprzęgieł się juz na wymieniałem i jeśli części są ok/nowe i wszystko poskładane jak należy to:

1. nowy zestaw wogóle nie może się ślizgać - moze u ciebie problem lezy po stronie zapowietrzenia wysprzeglika lub jego uszkodzeniu

2. nie wiem czy akurat to dźwięk jak u ciebie ale czasami tak hałasują/dzwonią sprężynki w tarczy po zmianie 2masa na 1mas

 

Generalnie obserwuj auto i ewentualnie jedź na reklamację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. nowy zestaw wogóle nie może się ślizgać - moze u ciebie problem lezy po stronie zapowietrzenia wysprzeglika lub jego uszkodzeniu

Może się ślizgać :P ale przez dosłownie chwilę dopóki nie ułoży się sprzęgło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już tak zostanie ponieważ koło zostało przetoczone. Nie wiadomo o ile i w jakim celu. Sprężyny na sprzęgle w dieslu tzn. tłumiki drgań skrętnych są inne niż w silnikach benzynowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło zostało przetoczone o minimalny wymiar ze względu, że było nie równo zużyte i wyglądało podobnie jak tarcza hamulcowa. Zostało dlatego przetoczone. Ale ten problem już znikną ślizgania się. To było po montażu przez niewielką odległość.

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy to nie łożysko oporowe..

Możliwe, że to i łożysko. Z tego co tu wywnioskowałem to naprawa miała odbyć się najmniejszym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trochę bzdura zmieniać sprzęgło i zostawić stare łożysko :debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzezi...skrzynia. Nierowna praca silnika byla pochlaniana przez 2mas. Teraz go nie ma i cala nierownosc, przenosi sie na skrzynie. Mam to samo.

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to trochę bzdura zmieniać sprzęgło i zostawić stare łożysko

 

Nie no panowie ja w pasku nie idę po kosztach. Przy wymianie wszystko było wymieniane na nowe włącznie z dwoma łożyskami, oporowym i tym przy wale. Jedyne co to jedmomas był używany bo nie mogłem znaleźć nowego i aby był jak nowy to go stoczyłem.

Edytowane przez rafal102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co to jedmomas był używany bo nie mogłem znaleźć nowego i aby był jak nowy to go stoczyłem.

Bzdura na resorach. Jak to nie mogłem znaleźć? Jest tego pełno w sklepach na zamówienie lub nawet z allegro. Skoro nie idziesz po kosztach to dlaczego tarcza sprzęgła jest od silnika benzynowego?

Nie wiem kto Ci doradził taką zamianę i co ona miała mieć na celu?

Jeśli łozysko nie ucichnie to trzeba wyjąć skrzynię i sprawdzić całe sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Z to benzyna?:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1Z to benzyna?

a

Zestaw to zamach od 1z

reszta sprzęgła sachsa od audi 2.0 16v

 

ktoś niedokładnie czyta!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sam tego nie wymyśliłem, na forum Audi polecili mi takie powiązanie i u nich podobno wytrzymuje to 170KM 370NM także miałem nadzieję, że u mnie wytrzyma. No ale na razie wytrzymuje bo ja na swoim już nie mogłem 200km/h jechać a teraz 200km/h daje radę i sprzęgło trzyma.

 

Ale bardzo proszę kolego pokaż mi nowy jednomas od 1z... Bo ja znaleźć nie mogłem ale skoro twierdzisz, ze jest pełno to bardzo proszę pokaż.

 

Ale ja tu nie mam zamiaru się spierać czy ja ide po taniości czy nie. ja wiem ile kasy w autko wkładam i na jakich częściach jeżdżę ale tego pytanie moje nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal102 popieram twój projekt sam też na dniach będe przechodził z dwumasa na jedno,temat jest przerobiony także u nas na poczatku tego działu przez kolege jaruckiego ,wiem też że wcale nie łatwo znależć koło od 1Z po tygodniu szukania znalazłem oczywiście używke http://allegro.pl/show_item.php?item=1168016107 poza tym dla nie zorientowanych jest różnica pomiędzy kołem z poprzecznego i wzdłużnego silnika,więc jeśli ktoś niema pojęcia po co to sie robi a jedynie potrafi sie czepić a nie pomóc to z łaski swojej niech sie nie wypowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć się do tematu. Wkrótce będzie mnie czekać również wymiana sprzęgła i koła zamachowego. Znalazłem na allegro link taki zestaw.

 

Niestety nie jest opisane czy jest to koło dwumasowe. Czy może ktoś powiedzieć dwa słowa o tym zestawie. Czy do tego trzeba coś jeszcze dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności