Skocz do zawartości
MiChU_35i

Wybierak 1.8 problem z regulacją linek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem pęknał mi ten plastik co jest przy wybieraku na skrzyni biegów co się reguluje cięgna co idą od lewarka

 

wymontowałem to coś (nawet nie wiem jak sie nazywa)

 

numer na nim 357 711 260 etka nic takiego nie znajduje :?

 

problem mam taki że nie mogę tego nigdzie znaleść w internecie zeby kupić a w hurtowni nie bardzo mnie rozumią o co mi chodzi :)

 

jutro dam fotke jak to wygląda

 

P.S mam nadzieje że ktoś wie o co mi chodzi i pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam problem pęknał mi ten plastik co jest przy wybieraku na skrzyni biegów co się reguluje cięgna co idą od lewarka

 

wymontowałem to coś (nawet nie wiem jak sie nazywa)

 

numer na nim 357 711 260 etka nic takiego nie znajduje :?

 

problem mam taki że nie mogę tego nigdzie znaleść w internecie zeby kupić a w hurtowni nie bardzo mnie rozumią o co mi chodzi :)

 

jutro dam fotke jak to wygląda

 

P.S mam nadzieje że ktoś wie o co mi chodzi i pomoże :)

może to ci coś pomoże [ATTACH]34720[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam etke

 

według tego obrazku to numerek 51 na obrazku :) zabierak tylko gdzie to dostać?

ratuja mnie tylko szroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak tylko szroty chyba zeby w aso mieli ale tam cenę też będą mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy da sie wyczuc luz na wybieraku ruszajac nim na boki?

Ciezko mi wchodza biegi i nie wiem co to jest, tak jakby sie haczyly o cos i czasem sie nie chca wrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi czy da sie wyczuc luz na wybieraku ruszajac nim na boki?

Ciezko mi wchodza biegi i nie wiem co to jest, tak jakby sie haczyly o cos i czasem sie nie chca wrzucic

a może to sprzęgło ale opisz dokładniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość obi1991

Witam !

 

Otóż mam taki problem. Wyjeżdżałem dzisiaj od kolegi z podwórka na biegu wstecznym zatrzymalem sie i włożyłem jedynke. Chcąc normalnie ruszyc samochod zgasl a gdy go odpalilem i złapałem za lewarek zmieny biegow i zauwazylem ze rusza sie tylko z gory na dol luźniutko i jest wlozona "3" i nie da sie jej wyrzucic. Mam pytanie co się mogło stać i czy to cos powaznego i czy bedzie konieczna wymiana calej skrzyni? :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może to sprzęgło ale opisz dokładniej

 

to wiec krotko wbic 1 jest kiepsko czasem i trzeba wbic 2 podjechac 2 cm i wbic 1 , z 2 na trojke ciezko wbic tak jakby blokowalo cos zeby wbic 3. Posmarowalem dzis wybierak na skrzyni i jest lepiej. Podejrzewam ze to w nim jest problem, ale nie mam etki i nie wiem co i jak, nie wiem co mam wymienic, i czy spotkam na nim luz jak bede nim ruszal reka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wiec krotko wbic 1 jest kiepsko czasem i trzeba wbic 2 podjechac 2 cm i wbic 1 , z 2 na trojke ciezko wbic tak jakby blokowalo cos zeby wbic 3. Posmarowalem dzis wybierak na skrzyni i jest lepiej. Podejrzewam ze to w nim jest problem, ale nie mam etki i nie wiem co i jak, nie wiem co mam wymienic, i czy spotkam na nim luz jak bede nim ruszal reka ?
proszę [ATTACH]35784[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic zmienie drazek na dniach na inny i zobaczymy moze on ma luzy, jesli nie to to zaczne od wymiany wybieraka na skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , miałem ten problem już pewien czas temu, najgorzej że przydarzyło się to w trasie - i zamiast biegu 1 wchodził R - wsteczny co na trasie nie było problemem ale w mieście kolosalnym problemem.

Proponuje wpierw zabrać się za dźwignię wybierającą i zbierak przy skrzyni biegów - aby to ustawić jako tako - naprawdę trzeba spędzić trochę czasu - a zabawę w grzebanie przy linkach drążka proponuje zacząć dopiero po zamianie dźwigni i zbieraka przy skrzyni biegów.

 

 

Dodam na koniec, że jeszcze rok temu udało mi się zakupić w salonie VW oryginalne części to jest zbierak i dźwignię -> tych ze szrotu to nawet nie polecam widziałem :dupablada, chyba że ktoś lubi wymiany na "kota w worku" .

 

Pozdrawiam :one:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.intercars.com.pl/

kolego to koszt 80 zeta zamiennik orginał kosztuje około 110zeta ,wejdź do tego sklepu .A fachowo nazywa się zabierak klamki

 

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

 

a wracając do tematu że zamiast 1 zaskakuje wsteczny to sprawdź sprężynę w wybieraku ito będzie cala przyczyna zmiany biegów i ciężkiego wciskania ,sprawdz czy masz przeciw wagę na mocowaniu linki zmiany biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

 

Otóż mam taki problem. Wyjeżdżałem dzisiaj od kolegi z podwórka na biegu wstecznym zatrzymalem sie i włożyłem jedynke. Chcąc normalnie ruszyc samochod zgasl a gdy go odpalilem i złapałem za lewarek zmieny biegow i zauwazylem ze rusza sie tylko z gory na dol luźniutko i jest wlozona "3" i nie da sie jej wyrzucic. Mam pytanie co się mogło stać i czy to cos powaznego i czy bedzie konieczna wymiana calej skrzyni?

 

Ja tak miałem tle, że wbita 1 była i można było sobie machać lewarkiem. U mnie pękł (dosłownie pękł - ułamał się) odważnik, ciężarek przy mechanizmie regulacji cięgien. Dokładnie numerek 53 w pliku ciegna.pdf z drugiego postu w tym temacie - http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=34720&d=1281723782

 

Ponieważ byłem w trasie, to mi przyspawali go, ale nie miałem 5 biegu, jak wróciłem do warszawy to zakupiłem cały nowy mechanizm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w pliku ciegna.pdf sa widoczne dwa typy wybieraka i elementu trzymajacego linki oznaczony nr 42, u mnie były uszkodzone cięgna więć przywiozłem sobie ze szrotu kasetke z lewarkiem łącznie z linkami i tym elementem nr 42, niestety wybieraka już nie było i teraz w czym rzecz: mój wybierak wygląda tak jak ten z górnej części rysunku, ale brak mi tego ciężarka oznaczonego nr 53 a także śruby 54, zamiast tej śruby była zwykła z podkładkami więc tak też to poskręcałem ale po godzinnej regulacji biegi działają tak sobie tzn. są wszystkie ale jedynka ze wstecznym wchodzą nie najlepiej i trójka też z jakimś oporem. Zauważyłem, że na dolnym rysunku nie ma tego ciężarka a ponadto jest inny element nr 42 niż mam założony (ten z góry rysunku). Czy jeżeli założę zamiast elementu z górnego rysunku oznaczonego nr 42 ten który jest na dolnym gdzie nie występuje ciężarek którego mi brakuje to dam radę wyregulować biegi żeby wszystko dobrze działało? Czy może musiałbym wymienić też wybierak albo samo mocowanie linki oznaczone na rysunku nr 1 ?

Przyznam, że nie do końca rozumiem różnice w wybierakach na tych rysunkach, dlaczego jeden jest z ciężarkiem natomiast drugi bez a oba mają działać prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może i ja powinienem kupić nowy wybierak, a nie skrzynię biegów jak to mówią mechanicy. Objaw jest taki że nie mam 5. Wchodzi na swoje miejsce i koniec. Skrzynie już wstępnie mam, no ale może jedank to wybierak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam 5.

witaj w klubie. ja też nie mam 5 ;) od soboty tak jeżdzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i obstawiasz na co? Co się zjeb...?

Po kolei.. było to tak:

Zblokował mi się wybierak i ja nerwus zacząłem szarpać lewarkiem i urwałem linkę przy wybieraku i przy lewarku.

Pojechałem na złom i zakupiłem cały zestaw: wybierak, linki i lewarek za jedyne 50 PLN ;)

Założyłem wszystko i tu zonk.. Nie ma 5. Ni jak ustawić tego na linkach żeby była piątka.

Myślę spoko, na złomie stoi drugi passek to pojadę podmienię wybierak.. Wymieniłem a tu znowu lipa...

Na początku stawiałem na lewarek, teraz to myślę o dwóch rzeczach.. Albo ten "nowy" lewarek zje.. (popsuty) albo najgorsze.. coś ze skrzynią...

 

Wypowiedzcie się koledzy, pomóżcie nam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności