Skocz do zawartości
BartekP

zakrywać tablice rejestracyjne czy nie?

Czy zakrywać tablice rej na zdjeciach i ogłoszeniach?  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zakrywać tablice rej na zdjeciach i ogłoszeniach?

    • TAK
      37
    • NIE
      17
    • bez różnicy
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podbnego tematu ale jeśli był to do kosza z nim.

 

Z jakich powodów zakrywacie lub nie, numery tablic rejestracyjnych na zdjęciach, aukcjach czy ogłoszeniach ???? w ukrywaniu najlepsi są mistrzowie fotoszopa a ostanio sławne jest zakrycie tablic deską

 

zakrywac czy nie i dlaczego???

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm moze troszke nie na temat.ale kiedys ze mna pracowal koles ktory na jednym z forum motoryzacyjnym pojechal po jednej firmie ktora zajmuje sie wstawianiem gazu. pojechal po nich chociaz nigdy u nich nie byl, bo gdzies tam slyszal ze robia zle. koles z tej firmy zobaczyl to na tym forum i na avarcie rozczytal numer rejestracyjny. nie scigal jego za to ale okazalo sie ze czesto przyjezdza do nas po czesci. no i pewnego dnia przyjechal i zobaczyl samochod z tymi numerami. mina kolesia byla nie zla jak uslyszal ze zaraz dostanie wpier.... za wypisywanie bzdur;p a tak po za tym.ja zawsze zakrywam, nie wiem czemu. pokazuje tylko samochod i zawsze uwazalem ze nasze tablice rejestracyjne szpeca auta wiec staram sie wymazywac w miare tak aby jak najmniej bylo widac przerobke zdjec:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamazuje i raczej nigdy też nie wieszam na szybie kartki "SPRZEDAM...". Kiedyś koledze jakieś wieśniaki jak zobaczyły kartkę na szybie z ogloszeniem wieczorem wykopali lusterka i porysowali auto, a aut na parkingu było z 30, dlaczego jego? Może na załość. A tablice zamazuje i zdjęcia robie w miejscu takim, żeby sąsiad przegladając otomoto czy allegro, nie skapował się że to moje auto :D Aaa i temu koledze jeszcze puszczali strzałki na fona, co chwilę jak spisali numer z kartki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zwykłego 'szaraka' to chyba nic nie znaczy czy są czy nie ma.. ja zakrywam, bo po co mają one być widoczne, tak jak wyżej napisał Robert, pokazujemy samochód a nie.. ;)

 

osobiście nie robi mi to różnicy, nie wiem jak innym użytkownikom i czy to w ogóle ma jakiś wypływ na coś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem że ktoś ma car audio za nie wiem ile kasy włożone i że może ktoś przez zbicie szybki i drogą kradzieży go oskubać to jeszcze moge zrozumieć jest jakiś powód bo łatwo takiego z forum w swoim mieście namierzyc

 

w wielu przypadkach ujawnienie tablicy pozwala np w ogłoszeniu na oszacowanie wieku auta czy prawdziewej daty rejestracji (czarna tablica i czy ze znaczkiem UE czy nie)

no i oczywiście łatwiej namierzyć "naznaczonego" wlepką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrywać, zakrywać :-D

I koniecznie zakrywajcie jak jeździcie w ruchu ulicznym :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakrywam, bo nie chce mi się bawić paintem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakrywam, bo mnie to wisi czy ktoś coś rozpozna czy nie. Złodzieje jak będą chcieli ogołocić autko to jak im coś wpadnie w oko, nie patrzą czy ktoś zakrywał tablice czy nie. jak by tablice były przypisywane kierowcy miało by to sens ale w przypadku gdy są wymienne zakrywanie ich nic nie daje, no może w małym miasteczku gdzie wszyscy się znają. Zakrywanie tablic bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK są tablice zakrywane dosyć często. Powód: masz srebrnego paska, ktoś zobaczył twoje numery w ogłoszeniu, robi takie same tablice do innego srebrnego paska i się zaczyna... Mandaty za parking, przekroczenie prędkości, próby sprzedaży kradzionych aut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powód:

pozwole sobie dodac ;) ze tutaj (czt. uk) tablice sa jedne dla jednego auta, i sie nie zmieniaja podczas kolejnej rejestracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozwole sobie dodac

właśnie miałem to powiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W UK są tablice zakrywane dosyć często. Powód: masz srebrnego paska, ktoś zobaczył twoje numery w ogłoszeniu, robi takie same tablice do innego srebrnego paska i się zaczyna... Mandaty za parking, przekroczenie prędkości, próby sprzedaży kradzionych aut...

 

 

Czyli jak auto stoi normalnie na ulicy to wtedy nikt nie widzi tablic

i nie może ich podrobić, a jak zobaczy w ogłoszeniu to wtedy może?

 

Tak mam to rozumieć?

 

 

 

Mimo wszystko moim zdaniem dla spokoju można wymazać

numery tablic na fotkach z ogłoszenia.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mam pytanie:

Czyli jak auto stoi normalnie na ulicy to wtedy nikt nie widzi tablic

i wtedy nie może ich podrobić?

 

A jak się podejrzy z ogłoszenia to wtedy da się?

zeby wyrobic sobie konkretna tablice rejestracyjna w uk, idziesz do odpowiedniego sklepu z czesciami do aut ;) z dowodem rejestracujnym, i dowodem, lub prawo jazdy i dopiero wtedy, uda ci sie wyrobic rejestracje. dowod rejestracyjny jest imienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby wyrobic sobie konkretna tablice rejestracyjna w uk, idziesz do odpowiedniego sklepu z czesciami do aut ;) z dowodem rejestracujnym, i dowodem, lub prawo jazdy i dopiero wtedy, uda ci sie wyrobic rejestracje. dowod rejestracyjny jest imienny.

 

na ebay`u mozesz kupic dowolne tablice i nie pytaja o dowod czy logbook`a, wiem bo bralem 'pressed plates' do mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak auto stoi normalnie na ulicy to wtedy nikt nie widzi tablic

i nie może ich podrobić, a jak zobaczy w ogłoszeniu to wtedy może?

Nikt nie spisuje numerów z auta które stoji na jego własnej ulicy, lub nawet sąsiedniego miasta. Poszukują aut z odległych części kraju żeby było mniejsze prawdopodobieństwo "spotkania się" a ogłoszenia w prasie/internecie znacznie ułatwiają poszukiwania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prywatnie w ogłoszeniu to nie wiem czy jest sens zakrywać "blachy" - może jest, może nie. Ale jeśli chodzi o komis to już powód się znajdzie - komis nie chce aby wstawiający "przypadkiem" nie wycofał oferty i jakimś cudem sprzedał auto omijając komis i jego prowizję;)

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zakrywam.

Powód jest prosty, masz powiedzmy rysę lub jakieś drobne uszkodzenie widoczne na zdjęciach (to tylko przykład) a ktoś widząc to ogłoszenie podaje na policji Twój nr resetracyjny, markę, kolor itd i twierdzi że to Ty mu przerysowałeś auto (bo akurat uszkodzenia pasują) a następnie zwiałeś z miejsca zdarzenia... on oczywiście zapamiętał numer i ma 2 świadów.

Ludzie są różni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zakrywam bo (tylko proszę się nie śmiać) są to dane osobowe. Tak tak, dane osobowe a one są w naszym kraju chronione. A jeśli coś jest chronione prawnie to dlaczego mam to upubliczniać?

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są to dane osobowe. Tak tak, dane osobowe a one są w naszym kraju chronione. A jeśli coś jest chronione prawnie to dlaczego mam to upubliczniać?
Artur wiesz że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. Podaj mi moje dane osobowe na podstawie moich tablic rej. ZGL 07378 jak je rozszyfrujesz masz zgrzewkę browara u mnie. :D

Tylko podaj je na PW bo są chronione, a ja powiem tutaj publicznie czy prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności