Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

gustdelf i Tomasz32 - proponuje reklamować żarówki. Mnie uznali reklamacje i dostałem nówki.

Narazie świecą, ale nie zapeszam.

- http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23130

 

Pozdrawiam.

-------------------------------------------------------------------------

 

Dziś kupując w FEU VERT JANKI POLSKA żaróweczki Philips GT 150 zapytałem grzecznie sprzedawcę : czy na te żarówki jest gwarancja i na jaki okres ?

-- pan się zdziwił i odpowiedział : na żadne żarówki w żadnym sklepie nie ma gwarancji !

 

Ja: dlaczego ?

 

-- bo jak pan niesie je do samochodu ,ze sklepu - to już się mogą strząchnąć.

 

Ja : przecież to taki sam sprzęt legalnie kupiony, wyprodukowany legal i wogóle taki sam jak np "telewizor" - a na telewizor mam gwarancję -- i też się może strząchnąć w czasie transportu ?

 

-- no to nie wiem dlaczego ale NIE MA GWARANCJI !!!

 

Paniusia na kasie mu pomogła i razem się pozbyli natręta ! koniec bajki.

 

---- nie twierdzę że nie mieli racji ale dlaczego na nowy produkt nie ma gwarancji ? Może powinni nadawać żarówkom numery seryjne i sprawdzać to w przypadku reklamacji ? :) - ?

Edytowane przez Blackpassat
my?l ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na żadne żarówki w żadnym sklepie nie ma gwarancji

 

w sumie to nie ma się gwarancji, że się nie kupi żarówki, która juz będzie uszkodzona ale z drugiej strony to myślę, że gwarancji nie ma (nie wiem tylko czy wszędzie czy są wyjątki) bo było by dużo naciągaczy, którzy mając przepaloną żarówkę kupują nowy komplet i za kilka dni lecą do sklepu ze spaloną starą, że niby mu się spaliła nowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy ktoś do halogenów przednich ma założone coś ale xenon ?? :] Żeby jakoś bielej świeciły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy ktoś do halogenów przednich ma założone coś ale xenon ?? :] Żeby jakoś bielej świeciły ??

 

gościu, u którego ja i J@cek kupowałem hidy ma zamontowane xenony w omedze w lampach przeciwmgielnych

jak toto świeci nie wiem ale klosze ma żółtego koloru więc może ciekawie wyglądać

ja w każdym razie nie założył bym sobie xenonów w przeciwmgielne bo po pierwsze szkoda kasy a po drugie ich nie używam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy ktoś do halogenów przednich ma założone coś ale xenon ?? :] Żeby jakoś bielej świeciły ??

 

Charakterek coś kombinował, ale chyba nie dokończył, albo zapomniał :Phttp://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26511

 

Co do żarówek w B5 - mój szef jeździ 3BG i dość regularnie wymieniam mu żarówki świateł mijania - 2-4 razy do roku (zwykłe H7 Tungsram, Philips) czytając wątek widzę, że nie jest to odosobniony przypadek. Co one tak szybko lecą? Za gorąco im w tych soczewkach czy jak :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki chłopaki za linka. Już tam napisałem czy projekt żyje, o coś takiego mi chodziło. Tylko że dla mnie chyba zbędny wydatek żeby tam hida wkładać. Myślałem bardziej o jakiejś żarówce typy GT 150 czy inne badziewia. A do halogenów H1 u nas idzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to nie ma się gwarancji, że się nie kupi żarówki, która juz będzie uszkodzona ale z drugiej strony to myślę, że gwarancji nie ma (nie wiem tylko czy wszędzie czy są wyjątki) bo było by dużo naciągaczy, którzy mając przepaloną żarówkę kupują nowy komplet i za kilka dni lecą do sklepu ze spaloną starą, że niby mu się spaliła nowa :D

 

----------------------------------------------------------------------

 

- właśnie dlatego pytam jak jest z żarówkami do samochodów bo na przykład kupując żarówkę 230 V .....energooszczędną PHILIPS w Praktikerze Janki gwarancja jest i nikt nie kaprysi przy reklamacji tylko daje drugą a koszt takiej żarówki jest niższy niż tych GT 150.

 

Ciekawe więc od czego to zależy bo chyba nie od ceny ?

Edytowane przez Blackpassat
230 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gwarancji, to jak kiedyś kupowałem żarówki NightGuide Double Lifetime Philips-a to na moje pytanie o gwarancję powiedziano mi, że wynosi ona 12 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób które jezdzą na żarówkach PHILIPS H7 PREMIUM +30% swiatła jak wam sie sprawują słyszałem ze swieca o wele lepiej i mocnym światłem a zaznaczam że niechce jakiś pseudo xenonów bo to lipa totalna .

 

:o Naprawde nikt niejeżdzi na takich zarówkach ?dziwne nikt niechce podzielić sie opinią?

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem sobie ostatnio soczewki i zestaw xenów hid'a. Planuje kupno jakiś żarówek na długie światła bo obecnie moje świecą na żółto i robi sie straszny festyn w lampach. zastanawiam się nad

http://moto.allegro.pl/item628551183_h1_osram_cool_blue_12v_55w_zarowki_xenon_w_wa_fvat.html

może ktoś ma założone w swoim samochodzie takie żaróweczki? Na allegrosz znalazłem też inne tańsze, no ale to jest dobra firma. Może ktoś coś ciekawego napisać ?

z góry dzięks

 

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soczewki i zestaw xenów hid'a. Planuje kupno jakiś żarówek na długie światła bo obecnie moje świecą na żółto i robi sie straszny festyn w lampach

Mam ten sam problem, żarnik mam o barwie 6000 i zastanawiam się nad dobraniem do tej barwy żarówek świateł drogowych aby nie było wiochy w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, żarnik mam o barwie 6000 i zastanawiam się nad dobraniem do tej barwy żarówek świateł drogowych aby nie było wiochy w nocy.

 

ani osram cool blue ani philips silver czy też inne żarówki halogenowe o świetle niby xenonowym nie dadzą efektu zbliżonego do xenonu więc koledzy nie łudźcie się, że będzie podobnie jak xenon

owszem jak się nie ma xenonu to może i trochę bielej świecą niż standardowe żarówki halogenowe lecz przy xenonie efekt jest taki, że świecą niestety barwą żółtą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie sporo na temat Philipsa i Osram a co sądzicie o żarówkach ogólnie Hella ? Czy ktos ma doswiadczenie z hella LongLife ? - dobrze swiecą ? czy to jakieś znicze ?

 

Właśnie mi padła żarówka i muszę coś kupić

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w trasie wlasnie padla jedna Hella.

Dzisiaj pojechalem do sklepu motoryzacyjnego i poprosilem o dobre zarowki (oczywiscie H7 55W) i koles przedstawil 2 komplety: jedne jakies niemieckie, ale firmy, o ktorej nigdy nie slyszalem, i drugie firmy Osram. Wzialem te drugie (35€ za komplet). Sek w tym ze przy tych zarowkach nie bylo zadnej informacji jak siweca ani nic. Uwierzylem na slowo. I owszem, swieca tak jak chcialem, czyli bialo, nei zaden ala xenon itp. Ale mam maly problem, otoz:

Lewa zarowka swieci z 20cm wyzej niz prawa (stalem za samochodem na parkingu, czyli w odleglosci ok. 50cm).

Zle zamocowalem zarowke czy co to moze powodowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na początek sprawdź żarówkę. Czasem bywa tak, że niedokłądnie się ją włoży w uchwyt. Wypustem do góry oczywiscie. No a jeśli masz prawidłowo włożoną to doreguluj sobie na lampie tym środkowym pokrętłem w obudowie i będzie po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam philips life longer koszt żarówki to ok 35 zł mają one 3 krotnie zwiększoną żywotność święcą takim światłem jak zwykłe żarówki , chociaż wydaje mi się, że światło to lepiej świeci ( a co za tym idzie mamy lepsza widoczność) a tak ogolnie to w passatach są żarówki H4 i H7 pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak ogolnie to w passatach są żarówki H4 i H7

Jakie? :szok: Chyba jak sobie na dachu taką zamontujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 3BG tylko H7 na mijania i drogowe!!!

W B5 3B H7 i H1 (chyba, bo mam 3BG więc 3B mnie nie interesuje i mogę się mylić).

Ale nigdzie w B5 nie ma H4!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nigdzie w B5 nie ma H4!!!

Jak to nie ma, jak są. Trzeba mieć lampy ze światłami przeciwmgielnymi i tam są żarówki H4/H7. Oczywiście Passat B5 (3B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w przeciwmgielnych w 3BG siedzi H3.

Jeśli w 3B jest tam H4, to sorry, zwracam honor.

Jak wspomniałem z racji posiadania większą wiedzę mam na temat 3BG.

Pozdrawiam.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności