Skocz do zawartości
ideally

Wycie/buczenie z przodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobione:

 

-wymiana osłon przgubów zewn. plus wymiana przegubu prawego, wymienione końcówki drążków, dolne przednie i tylne wahacze

 

- nowe dwie opony Kleber Dynaxer HP3 195/65 R15 (przód)

 

- podczas jazdy wyraźnie coś buczy, im szybciej, tym bardziej 'szyciej' buczy, przy wyższych prędkościach >120kmh dopiero słychać ciutkę silnik i już nie bardzo słyszę te buczenie, jednak jadąc 70-90 najbardziej.

 

- przy prędkości (otwarte szyby) 20kmh słychać także

 

- na podnośniku badane - żadne z dwóch diagnostów i oponiarza nie stwierdził żadnego wycia. Nawet włączone było auto i opony kręciły się na biegu i...nic.

 

Przełożyłem opony miejscami, myślałem, że to one, ale nadal coś burzy, bardziej z prawej.

 

Co może jeszcze wyć/buczeć? Nowe opony mogą buczeć, mimo, że je przełożyłem miejscami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobione:

 

-wymiana osłon przgubów zewn. plus wymiana przegubu prawego, wymienione końcówki drążków, dolne przednie i tylne wahacze

 

- nowe dwie opony Kleber Dynaxer HP3 195/65 R15 (przód)

 

- podczas jazdy wyraźnie coś buczy, im szybciej, tym bardziej 'szyciej' buczy, przy wyższych prędkościach >120kmh dopiero słychać ciutkę silnik i już nie bardzo słyszę te buczenie, jednak jadąc 70-90 najbardziej.

 

- przy prędkości (otwarte szyby) 20kmh słychać także

 

- na podnośniku badane - żadne z dwóch diagnostów i oponiarza nie stwierdził żadnego wycia. Nawet włączone było auto i opony kręciły się na biegu i...nic.

 

Przełożyłem opony miejscami, myślałem, że to one, ale nadal coś burzy, bardziej z prawej.

 

Co może jeszcze wyć/buczeć? Nowe opony mogą buczeć, mimo, że je przełożyłem miejscami?

 

Wycie/buczenie mogą powodować łożyska kół.Jeżeli samochód jest na podnośniku może to być lekkie buczenie,prawie niezauważalne.Gorzej/bardziej będzie słychać pod obciążeniem,właśnie podczas jazdy.To bym sprawdził na początku.Sprawdź jeszcze raz opony-czy nie są wyząbkowane.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem taką sytuacje ale z tyłu okazało sie że opona była zjechana oponiarz też niczego nie zauważył.Wziąłem założyłem koło zapasowe najpierw na jedną stronę pużniej na drugą i wyłapałem ze to prawa opona była:)Po wymianie opony cichutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i winne były opony po wymianie 2 z przodu cisza! Ale radził bym jak kolega wyżej radzi sprawdzić łożyska. Na podnośniku raczej trudno usłyszeć łożysko chyba że jest już całkiem zajechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowe dwie opony Kleber Dynaxer HP3 195/65 R15 (przód)

 

a przed wymianą opon równiez buczało?

jesli tak to moze byc to lozysko o którym pisał Patryk.

Ja wymieniałem ostatni łozysko z prawej strony i było je słychac bardziej pod obciązeniem - np. na ostrym łuku, kiedy auto było przechylone na prawa strone.

Sprawdź w ten sposób i daj znac czy "mocniej" buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- opony nie są kierunkowe, są nowe (mają niecały tydzień), nie są wyząbowane, mają jeszcze lamelki

- podczas hamowania na suchym asfalcie słychać jakby głośniej

- na mokrym asfalcie także to słychać,

- przełożyłem opony prawa/lewa (te nowe) i dalej to samo

- dziwne jest, że nie pod obciążeniem, ale nawet przy prędkości 20-30kmh skręcając w prawo lekko przestaje buczeć troszeczkę, ale przy wyższych prędkościach już nie :)

 

Zauważyłem do wycie dopiero przy zmianie opon z 205/60 R15 na 195/65 R15. Przedtem był spory szum.

 

- Przed wymianą przegubu zewnętrznego też troszeczkę jakby wyło (po wymianie opon na węższe), - powode wymiany przegubu była zjechana śruba wewnątrz przegubum która na długości 1,5cm miała zjechay gwint od środka, mimo że była wymieniana parę dni wcześniej na nową.

 

- Czyżby od zużytego przegubu uszkodziło się prawe przednie łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już wspomniałem-sprawdź to łożysko ;) Możliwe że słychać je tylko pod obciążeniem.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to akurat muszą być opony lub łożyska, u mnie dajmy na to "buczało" jak mi padł wiatrak od klimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, tez mialem taki problem ale to byla wina zajechanych opon. Po wymianie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dziś do warsztatu z zamiarem wymiany łożyska. Przejchał się ze mną szef. Na zwykłej drodze nie było słychać za bardzo bo szumiało mocno od asfaltu, ale gdy wyjechaliśmy na płaską sam zaczął się zastaawiać. Bujał autem na dwie strony i powiedział, że na pewno nie jest to łożysko, że może to opony, a przecież dopiero co kupiłem nowe. Jutro wezmę inne z piwnicy bo jeszcze mam, troche zużyte, ale są. Jeśli nadal będzie wyło, to ja już nie wiem. Jutro dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojechałem dziś do warsztatu z zamiarem wymiany łożyska. Przejchał się ze mną szef. Na zwykłej drodze nie było słychać za bardzo bo szumiało mocno od asfaltu, ale gdy wyjechaliśmy na płaską sam zaczął się zastaawiać. Bujał autem na dwie strony i powiedział, że na pewno nie jest to łożysko, że może to opony, a przecież dopiero co kupiłem nowe. Jutro wezmę inne z piwnicy bo jeszcze mam, troche zużyte, ale są. Jeśli nadal będzie wyło, to ja już nie wiem. Jutro dam znać.

Nie chcę martwić, ale jeśli wykluczone opony i łożyska, zostają tylko przeguby wew/zew a jeśli te całe radzę pomyśleć nad skrzynią i łożyskiem na wałku atakującym-niestety tanio nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieiłem dziś przód na nowe zimówki pirelli (195/65 R15, takie same jak letnie), bo mam na stalowych felgach i...sam nie wiem. Szum był jakiś inny, bo wiadomo - zimówki, ale czy buczało to już nie wiem.

 

Gdy dam na luz (na letnich) dźwięk jest taki sam, gdy mocno szarpię autem na boki, lekko cichnie. Przy hamowaniu jakby głośniej jest (gdy mocno deptam - tak jakby większa przyczepność opon) aż do zatrzymania. Być może, bo nadal nie jestem pewien, to opony, ale wszędzie zachwalają, że są takie super ciche. Jeszcze jak pożyczę lewarek od brata to zamienię przód z tyłem i zobaczę. No szok. Tyle kasy na niego, a on takie rzeczy mi robi <wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr> !!!!

 

A powiedzcie mi, czy może brak jakiegoś wytłumienia w nadkolu i tak słychać, przedtem był spory szum od opon, bo były szersze (205/60). Za błotnikiem po otworzeniu widzę jakąś gąbkę, ale czy coś jeszcze powinno być nad samym nadkolem. Może jakoś wycisze tego passka. Tak mnie wkurza ogólnie ten szum w aucie powyżej 100-110kmh, że albo jeżdżę 90kmh albo 150kmh, wtedy dopiero coś słyszę silnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość balcead

To na 100% łożyska - miałem dokładnie to samo: buczenie niezależne od obrotów silnika, zaczynało być dokuczliwe przy prędkościach 60km/h, a przy 80km/h to już nawet nie dało się porozmawiać i totalnie nie było słychać pracy silnika (zagłuszany przez buczenie). Jeszcze taka uwaga - bardziej buczało przy skrętach w prawo aniżeli przy skrętach w lewo.

Na początku myślałem, że to wina wyząbkowanych opon i z cierpliwością czekałem, aż założę zimówki ale dźwięk był coraz bardziej dokuczliwy także to nie mogły być opony.

Po wymianie łożysk (przy okazji doradzam wymianę parami) wszystko wróciło do normy i pasek znowu chodzi jak marzenie :)

 

---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:30 ----------

 

ps. też sprawdzałem na podnośniku ale bez obciążenia buczenia nie było słychać wcale!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawiązując do Twoich "walk"z hałasem wspomnę,że opony Kleber Dynaxer są stosunkowo głośne(mam letnie 205/60) i w początkowej fazie użytkowania nowych z przodu miałem wrażenie uciążliwego hałasu,który z biegim czasu ucichł(może to przyzwyczajenie:hmm)

 

pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tu nic nie wyczarujesz, na podnosnik, kola przednie w gorze, zapal silnik i rozbujaj fure tak ze 100km/h albo i z 120km/h mechanik bierze dlugi srubokret w lape i sprawdza kazde lozysko dotykajac w obudowy, jak ci szumi to napewno tym sposobem znajdziesz ktore wyje.

Ja tak wlasnie mialem, opony nowe (przed wymiana tez buczalo ale jakby slabiej), luzow zadnych niema. Pod autko i wyczailem ze lozysko prawego kola. Rozebralem wszystko a lozysko wyglada jak nowe.... zero luzow, szumow, kreci sie elegancko. A coz mysle wymienie (nowe lozysko juz kupione). Szybciutko na prase. Zlozylem i teraz cichutko. Teraz co innego mnie denerwuje ale to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę! Mam paska z 99r 1.8 20v ARG.

 

Problem jest taki, że przy stałej prędkości około 60km/h zaczyna coś wyć z przodu z prawej strony. Przegub zewnętrzny jest do wymiany, ale pewnie nie on jest przyczyną tych odgłosów.

Obawiam się, że może to być coś ze skrzynią. Miał ktoś podobne objawy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też buczy ale nie wiem czy to pompa wody czy jakiś pasek. Gdy przejadę nawet kilka km na klimie i ją wyłączę to coś buczy przez dłuższy czas ale po postoju nocnym lub paru godz ustaje dopóki klimy nie włączę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a może ktoś miał podobny przypadek jak mój, otóż odgłos może nie do końca buczenia a takiego jakby ocierania, tarcia mam gdy np na rondzie lub ostrym zakręcie skręcam w lewo i nie tylko bo potem podczas jazdy na wprost ten odgłos się też utrzymuje i po jakimś czasie gdy zwolnię lub się całkowicie zatrzymam i powtórnie ruszę to zanika. Miał ktoś coś podobnego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności