Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka szeroka brama?

 

brama ma 5 metrów dokładnie to ten projekt

 

 

cd61cc642a455bc1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że musi mieć od środka wzmocnienia - takie kątowniki na każdym segmencie, bo inaczej będzie się wyginać.

Właśnie ćwiczę ten temat na sali sądowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj, że musi mieć od środka wzmocnienia - takie kątowniki na każdym segmencie

 

a nie wszystkie bramy takie wzmocnienia posiadają ? jak to wygląda ? bo nie za bardzo wiem o czym mówimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brama ma 5 metrów dokładnie to ten projekt

 

 

cd61cc642a455bc1.jpg

 

Ładny domek

Masz rzut z góry ile pokoi ile metrów :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cf8f9a13e1d17a32.jpg

 

tylko to jest przed adaptacją wprowadzone zostały kosmetyczne zmiany w ściankach działowych

 

129m użytkowej plus 36m garaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tak troszkę z innej strony.

 

Czy kojarzycie na naszym forum temat o jakiś elektronarzędziach??? jaką wiertarkę kupic, albo szlifierkę ???? i inne takie gadżety.

 

Czy nie było takiego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zupełnie nie wiem jaką bramę wybrać

 

a ja mam brame garażową Normatahla i jestem zadowolony. hormanna odpuściłem, wg mnie to masówka (nie mówię że do niczego - ma swoje wady i zalety podobnie jak nornstahl) i po dokładnych oględzinach kilku producentów zdecydowałem dołożyc parę groszy na normstahla. polecam obejrzeć bramy - szczegóły paneli i osprzętu i na tej podstawie dokonać wyboru. moja brama przyjechała cała złożona przez fabrykę (oprócz prowadnic) i zamontowana. co do pilotów - da się zrobić żebyś jeszcze domofon miał z 3 przycisku i światło przed domem z czwartego, lub co tam sobie życzysz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnień u mnie nie założyli i brama się wygięła.

Na otwartej ugięcie jest na ~10mm, więc przy zamknięciu czasami jest szczelina na środku.

Wzmocnienia ori mają kształt litery U i są kręcone pod te łączniki poszczególnych segmentów.

1mb kosztuje ~80 zł.

Teściu w pomorskim dostał je z urzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teściu w pomorskim dostał je z urzędu.

 

powiem tak: dobry sprzedawca/monter nie sprzeda/nie zamontuje czegoś co nie spełni oczekiwań i wymagań klienta. klient znać się nie musi. ma być zadowolony, a nie zawiedziony jak kolega pikopiko. niestety, czasy są ciężkie, i sprzedawcy/monterzy są często z przypadku, i mamy takie skutki - często niewiedza, chcą sprzedać bramę za wszelką cenę, sztucznie zaniżając cenę (brak wzmocnień), dostać prowizję, wiedzą że nie co dzień klient buduje dom i nie wróci i tak po drugą, bo już kupił jedną. też miałem bramę na wymiar, ale zdecydowanie mniejszą, lecz u mnie problem był z za niskim niskim nadprożem. jednym z powodów mojego wyboru było podejście sprzedawcy do tematu, dodatkowo sprzedawca był monterem (mała rodzinna firma) i nie jedną bramę w życiu montował. wolałem dołożyć parę groszy dla niego i mieć święty spokój (bramę mam już mam 4 lata - brak jakichkolwiek zastrzeżeń).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawiedziony jak kolega pikopiko

 

To jak już ciągniemy to dopiszę, że dodatkowo brama była malowana w kolor, prawie czarny, który z czasem zrobił się wypłowiały.

Ich stanowisko - źle myłem, droga nieutwardzona itp Sąsiad lakiernik stwierdził, że brak dodatku na promieniowanie UV.

Dlatego ostateczna rozgrywka na sali sądowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego ostateczna rozgrywka na sali sądowej...

 

życzę powodzenia. weź dobrego prawnika:D.

 

niestety, ale często jak coś jest tańsze niż być powinno to kończy się w sądzie, o ile właścicielowi chce się walczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja tak troszkę z innej strony.

 

Czy kojarzycie na naszym forum temat o jakiś elektronarzędziach??? jaką wiertarkę kupic, albo szlifierkę ???? i inne takie gadżety.

 

Czy nie było takiego tematu.

 

Do tego nie trzeba osobnego tematu, bierz to co ma długą gwarancję i dobre opinie. Wszystko czego używają profesjonaliści wytrzyma dłużej niż tanie zabawki z marketu. Czasy elektronarzędzi chodzących bezawaryjnie 30 lat niestety się skończyły. Ale warto dać więcej niż potem gdy zachodzi potrzeba maszyna się psuje. Czy to będzie bosch, makita, hilti, milwaukee czy de walt nie ma znaczenia. Jedź dotknij, wybierz to co ci przypasuje bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weź dobrego prawnika

 

Bronił prezydenta Poznania ws sprzedaży gruntów Kulczykom... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź dotknij, wybierz to co ci przypasuje bardziej.
bierz to co ma długą gwarancję i dobre opinie

 

Mam już wiertarke/udar/młot Boscha i jestem bardzo zadowolony. Teraz potrzebuje szlifierkę kątową 230. Te bosch dość drogie :( A ja to potrzebuje na własne potrzeby remontowo budowlane. Użyje raz i pierdyknę do szafy.

 

Chyba trzeba będzie się pogodzić z kosztem 600-800 zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bronił prezydenta Poznania ws sprzedaży gruntów Kulczykom... ;)

 

No niezle Pikopiko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eraz potrzebuje szlifierkę kątową 230

Kup taką z płynną regulacją prędkości obrotów. Przyda się jak trzeba będzie coś przeszlifować albo wypolerować.

Co do marki, to ja używam DeWalta i polecam, ale ogólnie większość markowych narzędzi jest dobrych.

Chyba, że ma to posłużyć jeden sezon, to kup coś za 50 zł z "Biedronki" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była w promocji za 150 w obi, przreceniona z 300 zl.

 

Jak by tylko miała walizkę, to była by moja. (ot takie małe widzimisię, musi być z walizką).

 

A może ktoś ma jakieś gdzieś rabaty w sklepach, co by można było się przymierzyć do zakupu takiej szlifiery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze prace ruszyły!

 

Przed:

img1257ao.th.jpg img1258do.th.jpg img1259oi.th.jpg

 

W trakcie:

img1261ni.th.jpg img1262zv.th.jpg img1263l.th.jpg

 

Gotowe:

img1265jv.th.jpg img1266q.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już coś jest szarpnięte... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup taką z płynną regulacją prędkości obrotów. Przyda się jak trzeba będzie coś przeszlifować albo wypolerować.

Co do marki, to ja używam DeWalta i polecam, ale ogólnie większość markowych narzędzi jest dobrych.

Chyba, że ma to posłużyć jeden sezon, to kup coś za 50 zł z "Biedronki"

 

DeWalt dobry (sam mam) ale pamiętajmy że:

 

A ja to potrzebuje na własne potrzeby remontowo budowlane. Użyje raz i pierdyknę do szafy.

 

Boscha też używam z regulowanymi obrotami (profi granatowy) ale:

podstawową wadą jest waga--DeWalt i Bosch jest poprostu ciężki i do dokładnej pracy na dłuższą metę mało wygodny :(

Jeśli potrzebujesz do amatorki (nie szlifujesz glazury na ostry kant itp) to kup sobie Makitę z tarczą 115mm.

Mała wygodna poręczna,brak bicia na tarczy i spokojnie Ci wystarczy (wiem bo też ją posiadam) do ,,popierdułek'', cena nowej to ok 200PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności