Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Prefabrykaty wychodzą drożej, ale oszczędzają czas, gwarantują beton odpowiedniej klasy, prawidłowe zbrojenie, bez deskowań, czekania, aż zwiąże beton itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robione są według projektu i koleś co to robi powiedział że tak będzie lepiej i solidniej , nie znam się na tyle żeby to samemu stwierdzić co będzie lepsze :/ , koleś wali nawet zbrojenia pod ściany działowe

 

a ty uważasz że takie nadproża są gorsze ?

 

No wiesz, takie belki widać w zimie na kamerze termowizyjnej. Jak bym miał całą ścianę z betonu komórkowego, to dałbym też belki, tak samo dobrze radzą ci koledzy z tym szalunkiem traconym. Będziesz miał trochę więcej mostków ciepła, nie zbankrutujesz od tego ale parę zł zimą ucieknie.

 

Teraz masz coś takiego: http://betakor.home.pl/nowa/wp-content/uploads/2008/12/14_old-method_2.jpg

Cała taka betonowa belka, to jeden wielki mostek cieplny, można było go uniknąć, stosując np keramzyt, jak pokazano wcześniej - można było go uniknąć, za kilka stówek więcej. Ale od biedy będzie.

 

PS. Pilnuj niech ci tylko okna porządnie zamontują i zaizolują. Dużo styropianu dajesz?

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy postawili dom na zasadzie założenia siedliska na działce rolnej. Być może to będzie smieszne pytanie, ale ... od czego zacząć? Czy wymagania odnosnie zezwoleń różnią się czymkolwiek od tradycyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo styropianu dajesz?

 

20cm będzie styropianu bedzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20cm będzie styropianu bedzie ok ?

 

Będzie lux. Tylko tak jak mówiłem, pilnować by dobrze okna uszczelnili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dom ma bardzo duże połacie okien w samym salonie są 2 witryny po 180cm szerokości i wysokość drzwi balkonowych i 1 para drzwi balkonowych , ogólnie wszystkie okna mają 180cm szerokości w pokojach i 160cm w kuchni

 

jak należycie powinno się takie okna po uszczelniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten dom ma bardzo duże połacie okien w samym salonie są 2 witryny po 180cm szerokości i wysokość drzwi balkonowych i 1 para drzwi balkonowych , ogólnie wszystkie okna mają 180cm szerokości w pokojach i 160cm w kuchni

 

jak należycie powinno się takie okna po uszczelniać ?

 

Przy 20 cm styropianu okna aż proszą się o montaż w warstwie ocieplenia. Jednak, przy powierzchniach które podałeś, musisz dobrze pilnować montażystów by nie żałował na kotwach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cała taka betonowa belka, to jeden wielki mostek cieplny, można było go uniknąć, stosując np keramzyt, jak pokazano wcześniej - można było go uniknąć, za kilka stówek więcej. Ale od biedy będzie.

 

Przepraszam, ale o jakim mostku termicznym mówisz? Jaki keramzyt we wieńcu chcesz stosować? Zgodnie ze sztuką budowlaną wieniec jest żelbetowy i albo go wyszalujesz deskami albo prefabrykatem pokazanym wcześniej. Różnica w izolacji cieplnej żadna. Izolację stanowi później styropian przyklejony od zewnątrz na ścianę w której znajduje się wieniec (zresztą widać na pokazanym wcześniej schemacie). W takim przypadku nie ma żadnego mostka termicznego i żadnych pieniędzy (większych czy mniejszych) się nie traci. Taka już jest technologia - wylewamy wieniec a później ocieplamy go wraz z całą ścianą. Jeśli chodzi o keramzyt, to można nim obsypać ściany fundamentowe budynku chcąc poprawić izolację cieplną ścian fundamentowych. Powyżej terenu (po za stropami i stropodachami) nie słyszałem żeby stosowano keramzyt na ocieplenie.

 

---------- Dodano o 17:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:42 ----------

 

20cm będzie styropianu bedzie ok ?

 

Zależy, z czego będziesz miał ścianę nośną i jakiej grubości.

Pobierz sobie program do obliczania grubości izolacji cieplnej np. z tej strony: http://www.baumit.pl/front_content.php?idcat=4746 i sobie sprawdź, jaka grubość styropianu będzie wystarczająca. Po co przepłacać i dawać za dużo styropianu (np. 20 cm) jeśli wystarczy 15 cm. Lepiej zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na bardzo dobrej klasy farbę elewacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budowane jest z solbetu

 

a jaką farbę tynk elewacyjny możecie polecić żeby to za szybko nie straciło koloru ? u rodziców po 4 latach kolor zmienił się o 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tynk silikonowy od webera, kładziony w 2009 i dalej wygląda jak nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata malowaliśmy cały dom farbami Caparol. Efekt po kilku latach jest lepszy niż zadowalający. Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, ale na bazie tego doświaczenia moge je spokojnie polecić, choć tanie nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ale o jakim mostku termicznym mówisz? Jaki keramzyt we wieńcu chcesz stosować? Zgodnie ze sztuką budowlaną wieniec jest żelbetowy i albo go wyszalujesz deskami albo prefabrykatem pokazanym wcześniej. Różnica w izolacji cieplnej żadna. Izolację stanowi później styropian przyklejony od zewnątrz na ścianę w której znajduje się wieniec (zresztą widać na pokazanym wcześniej schemacie). W takim przypadku nie ma żadnego mostka termicznego i żadnych pieniędzy (większych czy mniejszych) się nie traci. Taka już jest technologia - wylewamy wieniec a później ocieplamy go wraz z całą ścianą. Jeśli chodzi o keramzyt, to można nim obsypać ściany fundamentowe budynku chcąc poprawić izolację cieplną ścian fundamentowych. Powyżej terenu (po za stropami i stropodachami) nie słyszałem żeby stosowano keramzyt na ocieplenie.

 

Zgodnie ze sztuką, którą stosuje sporo firm, bo o nowoczesnych systemach nie ma w ogóle bladego pojęcia, albo co gorsza nie chcą patrzeć na nowe, bo sztuka budowlana jest jaka jest i po co cokolwiek zmieniać. A potem takie zdjęcia można zimą robić:

Termo2.JPG

 

Proponuję wpisać w google wieniec + keramzyt i wyskoczy masa produktów z tego materiału. Przykładowo: KLIK. Dziś to można z keramzytu cały dom postawić, a nie tylko fundament obsypać.

 

Owszem takie rozwiązania nie są dla wszystkich, ale patrząc na technologię w której kolega falla_x buduje, można było spokojnie się na tego typu rozwiązanie zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaką farbę tynk elewacyjny możecie polecić żeby to za szybko nie straciło koloru ? u rodziców po 4 latach kolor zmienił się o 100%

Polecam tynk i farbę Caparol i chcę zaznaczyć, że nie jestem przedstawicielem ani doradcą handlowym tej firmy :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu zaktualizuje fotki ale na razie mam kolejne pytanie do was od poniedziałku starujemy z dachem szukam blachodachówki i zastanawiam się nad firmą ruukki Blachodachówka modułowa Finnera http://www.ruukkidachy.pl/Dachy-rynny-akcesoria/Dachy/Blachodachowka-modulowa-Finnera lub ewentualnie Adamante http://www.ruukkidachy.pl/Dachy-rynny-akcesoria/Dachy/Blachodachowka-Adamante lub blacha Bud mat aria http://budmat.pl/#/blachodachówki

/aria czy to są dobre blachy co polecacie ?? szukam takiej z wysokim przetłoczeniem żeby nie była taka płaska

 

polecili mi tu modułową finnera w takich mniejszych kawałkach - chyba że macie dobre sprawdzone inne blachy jestem otwarty na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie dachy finerę bierz bez zastanowienia mało odpadów a i ładniej się składa niz tradycyjna blachodachówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
finerę bierz bez zastanowienia

 

finera zamówiona

 

teraz waham się przed zakupem bramy czy brac hormanna czy wiśniowski różnica 1000zl na korzyść wiśniowskiego

 

zastanawiam się też czy brać drzwi wejściowe drewniane czy może metalowe w okleinie czy pcv

 

tak wygląda do na dzień dzisiejszy

eb54aa45bb87576a.jpg

 

e0db8120060929a5.jpg

a81364540f8500f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramę bierz Hormann'a,sprawdzone i są :ok

Jeżeli chodzi o drzwi-wsio zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć.Jeżeli jest to poniżej 3000PLN to bierz metalowe,jeżeli powyżej 3.500 to coś w drzewie już kupisz ;)

Jak dałem 2.500 za metalowe i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jak wychodzi cenowo metr tych paneli? Mieliśmy robić dachówką, ale chyba $$ nam na to nie pozwolą... :(

 

 

A u nas powoli jakoś, a to dlatego że sami robiliśmy podsypkę.

Mamy kolejny etap - fundamenty zasypane, kanalizacja położona, woda wyprowadzona.

 

Foto:

dsc00145dg.th.jpg dsc00146f.th.jpg dsc00147v.th.jpg

 

Teraz to wszystko wyrównać, wybrać nadmiar piasku i będzie można robić posadzkę.

 

I przy okazji - czy dobrym pomysłem jest dać pod ścianki działowe zbrojenia? Mam na luzie drut, więc kosztów nie będzie (jedynie troszkę więcej betonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji - czy dobrym pomysłem jest dać pod ścianki działowe zbrojenia? Mam na luzie drut, więc kosztów nie będzie (jedynie troszkę więcej betonu).

 

u mnie tak właśnie było robione tak mi zalecił wykonawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bramę bierz Hormann'a,sprawdzone i są :ok

Jeżeli chodzi o drzwi-wsio zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć.Jeżeli jest to poniżej 3000PLN to bierz metalowe,jeżeli powyżej 3.500 to coś w drzewie już kupisz ;)

Jak dałem 2.500 za metalowe i jestem bardzo zadowolony.

 

Popieram

Ja u siebie też mam brame Hormana i sa niezawodne

A drzwi kupiłem Gerdy metalowe za 2700 wolałem drewniane ale poniżej 4 tys nie było takich jak mi sie podobały

a nie miałem tyle kasy żeby w drzwi wyłożyć

 

Powiedzcie mi Czy ktoś z was robił odwodnienie / drenaż wokół domu ??

ile to was kosztowało ?

Chciałbym to właśnie zrobić i nie wiem na jakie koszta musze sie przygotować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności