Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tego od groma i trochę stosownie do zasobności portfela, ilości miejsca i do jakości wody

 

Jest produkt dla biedniejszego , bogatego i bardzo bogatego klijenta , różnice w cenie nie światczą o jakości .

Reklama robi swoje , a ludzie kupując pytają sprzedawce : a co Pan poleca? ( hmm w myślach to na czym najlepiej zarobie - wyczuwając portfel klijenta )

 

moja pralka pierze od 11-lat bezawaryjnie , nigdy nie widziała calgonu i się dziwie że jeszcze chodzi , wiem że teraz takich już niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema, klijentów też nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest produkt dla biedniejszego , bogatego i bardzo bogatego klijenta , różnice w cenie nie światczą o jakości .

Reklama robi swoje , a ludzie kupując pytają sprzedawce : a co Pan poleca? ( hmm w myślach to na czym najlepiej zarobie - wyczuwając portfel klijenta )

 

moja pralka pierze od 11-lat bezawaryjnie , nigdy nie widziała calgonu i się dziwie że jeszcze chodzi , wiem że teraz takich już niema.

 

To nie tylko sprawa reklamy. W zależności od tego co masz w wodzie może Ci być potrzebne tylko zmiękczanie, albo też odżelazianie czy też likwidowanie innych związków, to wszystko odbija się na kosztach urządzenia. Tak jak w samochodzie - im bogatsze wyposażenie, tym wyższa cena :dupablada

Pierwsza pralka moich rodziców, czeski Tamat chodził 29 lat, a wymieniony był tylko kołnierz i raz przewijany silnik od wirowania. Ale wtedy inaczej sprzęty produkowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty HPL laminowanej grubosci ok. 10-16mm. Przeważanie z tej płyty są robione ścianki działowe, kabiny wc, prysznicowe (galerie handlowe, przebieralnie itd.) Istnieje możliwość zakupu takowej? Są producenci, którzy zajmują się jedynie zleceniami gotowych zabudów a nie pojedyńczych zamówień. Potrzebuję takiej ok. 1750x1500mm.

 

Edit: Chyba, że ktos ma inny pomysł jak zrobić ściankę przy rogu ścian pod prysznic. Na tą ścianke ma lecieć woda. Odpada ścianka murowana, ma być szybko rozbieralna (przykrecania ;) )

Wyglądać ma to mniej więcej tak: 4290461_1259705938_d.jpg

Z tym , że zamiast tych drzwi oczywiście ta ścianka, a po lewej musi juz być kotara.

Nie pytac dlaczego tak ma być- ma byc i już :D

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta komororowa z poliwęglanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio

Chyba to odpoda. chodzi o coś bardziej stabilnego, fajne jesli byłoby to tworzywo "pełne" tzn jakaś płyta.

Patryk

Już wchodziłem na ich strone i co nieco widziałem, będę musiał zadzwonic i sie dowiedzieć co i jak i za ile :D

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest wśród Was ekspert od filtracji wody? Chciałbym założyć urządzenie do filtracji wody pod zlewem i może macie jakieś doświadczenie i porady w tym temacie.

Jaką firmę wybrać biorąc pod uwagę cena/jakość i dalsza eksploatacja :hmm

https://sklep.filtrydodomu.pl/2,eden-trio-filtr-bateria.html

http://www.brita.net/pl/3way.html?&L=9

Jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do obeznanych, pod zlewozmywakiem mam podgrzewacz wody 5l. Dostał trochę wody i poszły korki. Miesiąc schnął i wczoraj go podłączyłem i chodził dzień, ale w nocy znowu strzelił y korki.

Coś się z nim da zrobić czy szrot?

I czy to prawda że takie urządzenia nie powinny być połączone przedłużaczem tylko bezpośrednio do gniazdka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze Twoje pytanie nie odpowiem, ale co do drugiego to fakt ,urządzenie powinno być włączone bezpośrednio do gniazdka. Sam kiedyś włączyłem grzałkę (2000 W) w bojlerze przez przedłużkę i dopiero jak zaczęło walić zobaczyłem jak fajnie stopiła się wtyczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w podgrzewaczu prawdopodobnie nastąpiło rozszczelnienie i wyciek wody, który powoduje zwarcie lub zadziałanie zabezpieczenia różnicowo-prądowego ( ochrona od porażeń - różnicówka ). Podgrzewacz najlepiej jak jest podłączony bezpośrednio pod gniazdko ale może również być na przedłużaczu. NA przedłużaczu pod warunkiem, że żyły w nim mają odpowiednio duży przekrój oraz przedłużacz jest zakończony solidną wtyczką. Często przedłużacze marketowe mają tylko grubą izolację a w środku same żyły są cieniutkie i kabel się przegrzewa. Ponadto ciepło wydziela się w miejscach gdzie prąd napotyka opór. Badziewne wtyczki mają albo słabe materiały przewodzące albo słabe połączenia przewodów z bolcami w wyniku czego wtyczki tak mocno się grzeją lub ekstremalnie topią przy dłuższym poborze prądu.

Podgrzewacz może być różnej mocy ale w ciemno można powiedzieć, że przekrój żył przedłużacza nie powinien być mniejszy niż 3x2,5mm2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacz to wlasnie tez mam 2 albo 2,3kW. kabel od niego ma gdzies 40 cm i nie ma szans zeby podlaczyc go bezposrednio do gniazdka.

przedluzacz (pojedynczy - zadne "zlodziejki", rozgalezniki itp) kupilem w markecie budowalnym - 5m - 6€ - nie wiem czy to duzo czy malo, ale innych nie bylo - wyglada solidnie i ma uziemienie oczywiscie. Pytalem jednego ze sprzedawcow, czy owy kabel nadaje sie do podgrzewacza wody, to powiedzial, ze tak, z tym, ze kabel musi byc rozprostowany a nie zwiniety. Na kablu byla metka, i bylo chyba 3x1,5mm2.

Ale powiedzcie mi - ten podgrzewcz, ktory mam, stopil mi juz nieco jeden przedluzacz (dziadoski - bez uziemienia) a sama obudowa sie otworzyla - nie wiem czy woda wyleciala w srodku, czy woda naleciala z gory (z rury od zlewozmywaka) - czy cos sie da z nim zrobic? warto go wyjmowac i zagladac do srodka, suszyc, wycierac, na nowo sklejac czy kupic po prostu nowy a ten wyrzucic?

Nowe nie sa drogie (50€) ale zawsze lepiej zaoszczedzic i przepic niz kupowac cos niepotrzebnie;)

Myslalem tez o przypelywowym podgrzewaczu wody, ale do niego musilabym znowu zmienic kran, a kran niedawno kupowalem (i byl drozszy niz to pudlo...) wiec ta opcja odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szynder takie płyty możesz zamówić w plastics group i kronopol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ynare2u3.jpgKupiłem podgrzewacz wody, używany, i wszystko podłączyłem ale zaczęło cieknąć. Wyczyscilem z kamienia grzałke, uszczelki itd ale woda sączy się z tego czarnego dingsa do którego przykreca się rurkę z zimną czy gorąca wodą. Obie części wyglądają tak samo, uszczelki mają tak samo zużyte. O co kaman? Możliwe że coś zepsulem podłączając armaturę?

uploadfromtaptalk1359847219530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się i u mnie :)

Zachciało mi się rozbudowy - papierki i kasa załatwiona, więc do roboty

We wtorek wpadli chłopaki na rozbiórkę, a wczoraj już kończyli murować fundament - w takim tempie to może w maju sie wprowadzę ;p

WP_000197.jpg

WP_000198.jpg

WP_000201.jpg

WP_000199.jpg

WP_000205.jpg

WP_000208.jpg

WP_000216.jpg

WP_000225.jpg

dobudówka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do budowy domku prawdopodobnie takiego http://www.domplan.com.pl/Magnolia/Magnolia.html. Staram się troszkę do przodu wybiegać i pomijając strony papierowo prawne mam parę pytań. Jakie materiały brać pod uwagę przy budowie domu? W tym projekcie projektant założył "Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrze działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva " co daje następujące wartości obliczeniowe, W/m2K, : Ściana zewn. U= 0,160, Strop nad poddaszem U= 0,230, Połać dachowa U= 0,250, Podłoga na gruncie*U= 0,250, Okna*U= 1,450, Drzwi U= 2,000. Już wiem że projekt mimo że energooszczędny to nie spełnia kryteriów dofinansowania, ale czy to dobre parametry? Ogólnie to chodzi mi z czego rozsądnie jest budować gdzie dokładać kasy a z czego można zrezygnować. (jakość do ceny).

Edytowane przez kkynekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagane wartości w WT2008 (Rozp.Ministra Infrastruktury z dnia z dnia 6 listopada 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):

ściana zewn. U<0,3, w Twoim przypadku 0,16 to już niezła wartość, dach U<0,25, w Twoim przypadku słabo, skoro U=0,25, podłoga na gruncie U<0,45

U okna =1,45 - szału nie ma, w ostatnio robionych prze ze mnie świadectwach spotykam same z U<1 dla całego okna.

Także w dach i okna możesz dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZY DRZWIACH 2.00 to nie za ciekawie .0,78 + termiczna ochrona podproża + ciepły montaż i masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PRZY DRZWIACH 2.00 to nie za ciekawie .0,78
Daj link do jakiegoś producenta, który robi drzwi z U~0.78, bo się jeszcze z takimi nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności