Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

tynki gipsowe plus gładź gipsowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nie rozumie ludzi po co jak maja tynki zrobione na gładko czy to wapienne czy gipsowe jeszcze dodatkowo robic gładz przeciez jak pomalujesz sciane to wałek i tak na niej zrobi ci strukture!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dach...

 

Jutro mam potwierdzić ofertę na dach. Wszystko oprócz membrany - ta już leży (a na niej śnieg ;))

 

Całość na Plannja Flex ok 24800, dla Ruuki Finnera 23100.

 

W załączniku wycena dla Flexa. Co o tym sądzicie? Dobre ceny?wycena dachu screen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy na te tynki robiliście gładzie czy były na tyle super po zrobieniu że spokojnie można było je tylko pomalować ?

 

tynk cementowo- wapienny, z ostatnią warstwą piaskiem kwarcowym, malowane bez żadnych poprawek, szpachlowań itp, tak jak napisał kolega wyżej i tak farba nie zapewni ci idealnie gładkiej ściany. no, chyba że "fachowcy założyli że będziesz gładził" (czytaj: spieprzyli robotę). idź na inne budowy, gdzie robili tą samą technologią inni fachowcy i porównaj jakość, oraz idź do kogoś kto już pomalował i zobacz jak to wychodzi. zanim zdecydowałem się na tynki tradycyjne sporo się nachodziłem, ale drugi raz zrobiłbym tak samo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to nie rozumie ludzi po co jak maja tynki zrobione na gładko czy to wapienne czy gipsowe jeszcze dodatkowo robic gładz przeciez jak pomalujesz sciane to wałek i tak na niej zrobi ci strukture!

jeżeli chodzi o gładź vs tynk cementowo-wapieny to różnica w strukturze po pomalowaniu jest badzo duża, też na początku miałem zamiar od razu malować tynk cementowo-wapieny (maszynowy Baumit najdobniejsze kruszywo) Jednak po porównaniu u znajomego jednego i drugiego postanowiliśmi kłaść gładź.

Drugi powód dla którego robi sie gładzie na tynkach c-w to łączenie z płytami k-g (sufity podwieszane, podasza użytkowe itd...) żeby nie pękało to musisz dać specjalną taśmę lub siatkę i na to regips. jeśli nie wygładzisz ścian będzie się bardzo odznaczać.

 

trzeci powód to łatanie tynków c-w zawsze sie odznacza a gips przeszlifujersz i nic nie widać.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, nie wiem jak wygląda tynk Baumit, u mnie był robiony na miejscu z towaru jaki dostarczyłem w porozumieniu z wykonawcą. obejrzałem kilka domów, przed malowaniem i po, oraz z tynkiem tradycyjnym, tradycyjnym z ostatnią warstwą z piasku kwarcowego, i gipsowe. gips skreśliłem z miejsca - jak masz małą skazę to ją widać na idealnej ścianie. tynk tradycyjny bez piasku kwarcowego dla wielu wymaga gipsowania, co sprowadza się do punktu poprzedniego, a tynk z wykończeniem z piasku kwarcowego na wstępie miał większą chropowatość, a po pomalowaniu wg mnie jest bardzo zbliżony do pomalowanego gipsu. co do poprawek - u mnie były tylko przy grzejnikach (rury), i parapetach, więc na takie ustępstwo musiałem się zgodzić, choć wiele zależy od ręki i doświadczenia fachowca, bo jest sporo miejsc gdzie różnicy nie widać... wiadomo to moja opinia, ale osobiście też nie widzę celu gipsowania całości tynków c-w - kupa kasy i roboty wg mnie nie warta efektu końcowego.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy robi wedle uznania i gustu no i zasobnosci portfela wiadomo ze poddasze to bez gipsu sie nie obejdzie ale jak jest dobry fachowiec a znam takowych to tynki cementowo wapienne z uzyciem kwarcu wychodza im lepiej niz niektórym fachowcą gładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mówimy o tych samych fachowcach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można było położyć membranę i dopuścić to jej zasypania przez śnieg ? zadzwoń do producenta tej membrany i zapytaj ile może na niej śnieg leżeć to się pewnie uduszą ze śmiechu ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak można było położyć membranę i dopuścić to jej zasypania przez śnieg ? zadzwoń do producenta tej membrany i zapytaj ile może na niej śnieg leżeć to się pewnie uduszą ze śmiechu ......
Komentował nie będę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W załączniku wycena dla Flexa. Co o tym sądzicie? Dobre ceny?

 

Ujdzie w tłumie.

 

 

jak można było położyć membranę i dopuścić to jej zasypania przez śnieg ? zadzwoń do producenta tej membrany i zapytaj ile może na niej śnieg leżeć to się pewnie uduszą ze śmiechu ......

 

 

Ty zadzwoń do rozumu swojego i zapytaj czy jest lepiej. Nic jej się nie stanie męmbrana idzie się pierdzielić po około 3 miesiącach (ale są i takie co idą po tygodniu) na słońcu wypala się filtr w niej i jest do niczego, a i to nie zawsze generalnie folie niszczą promienie UV a tych teraz mało jest zależy jeszcze jaka membrana aj długo gadać.

 

 

Komentował nie będę...

 

Masz rację bo taki człowiek za dużo muratorów się naczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak można było położyć membranę i dopuścić to jej zasypania przez śnieg ? zadzwoń do producenta tej membrany i zapytaj ile może na niej śnieg leżeć to się pewnie uduszą ze śmiechu ......
ty sam lepiej zadzwoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy jeszcze jaka membrana
Delta Vent S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Delta Vent S

 

Nic jej nie będzie, jedna z lepszych ale są lepsze jak nie masz (bi nie masz) poddasza zamieszkałego to bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Catalabama

Co do wyceny dachu to wydaje mi się, że są w miarę ok, nie za drogo ani raczej rabatu też nie dali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wyceny dachu to wydaje mi się, że są w miarę ok, nie za drogo ani raczej rabatu też nie dali...

PLANNJA FLEX CZARNY 01 HCG 20,00%

PLANNJA BL. PŁASKA 1250x2000 CZARNA HCG/01-czarny 18,00%

PLANNJA GĄSIOR 1800 CZARNY HCG/01-czarny 18,00%

PLANNJA FARBA ZAPRAWKOWA 0,2L CZARNA/01 15,00%

PLANNJA WKRĘTY 4,8* 35 (Torx) 15,00%

 

akcesoria 10-15%

rynny 15-20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Catalabama

Przecież wiadome, że i tak wychodzą na swoje a że napisane, że rabat -20% ....

 

Wejdź zobacz na google cenniki z różnych firm za panel czy tam m2- za panel już widziałam od 38zł chyba a gdzie jeszcze od tego tak duży rabat ... Wachania duże w zależności jaka firma i skąd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież wiadome, że i tak wychodzą na swoje a że napisane, że rabat -20% ....

 

Wejdź zobacz na google cenniki z różnych firm za panel czy tam m2- za panel już widziałam od 38zł chyba a gdzie jeszcze od tego tak duży rabat ... Wachania duże w zależności jaka firma i skąd :/

Wiem o tym doskonale. Co nie zmienia faktu, że była to najkorzystniejsza oferta w mojej okolicy. Mimo, że Plannja jest sporo droższa od Ruuki, to dali mi korzystniejszą ofertę niż konkurencja na Ruuki Finnerę. Mam nadzieje że będę zadowolony... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Catalabama

Pewnie :-)

 

 

A co sądzicie o firmie Arcerol Mittal ? Nam polecali kiedyś blachy tej firmy. Ma ktoś jakieś doświadczenia, opinie znajomych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie mam :)

 

czy na tynki gipsowe na pierwsze malowanie białkowanie dawać od razu farbę czy uni grunt lub jakiś inny podkład ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności