Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie pisze o tym co robi sie teraz i o tym ze nie powinno sie tak robic. jak troche masz do czynienia z materialami budowlanymi to czasem pisze na opakowaniach "przerwa technologiczna 3 dni". po to ta przerwa jest zeby tynk wysechl i cala chemia dzialala tak jak ma dzialac.

teraz stawia sie dom w lato. wstawia sie okna, ociepla i wykancza w zime. jak juz dom w srodku pomalowany to oczywiscie rodzinka predko sie wprowadza. kiedy to wszystko ma wyschnac jak okna nie mozna dobrze otworzyc. poszukaj sobie na google o grzybach w nowo wybudowanych domach, bedzie tego pewnie pelno. procz grzyba czesto pekaja tez sciany wlasnie przez robote w pospiechu.

 

Grzybki, to wyjdą tym, co zakupili materiał rok wcześniej, zostawili pod chmurką, a potem jak najszybciej dom zamknęli. Jeśli materiał nie nasiąknie przed budową, to spokojnie można dom zamknąć w jeden rok. Warto wcześniej uruchomić ogrzewanie, bo to ono ma duży wpływ na pękanie wykończonych już ścian. Gdy wilgoć jeszcze dobrze nie odparowała, a właściciel wprowadza się na zimę od razu grzejąc dom ściany jak najbardziej mają prawo pękać.

 

Dzisiaj w dobie minimalizacji użycia wody w budowie, warto jest jak najszybciej przykryć dom, zamknąć można po krótkim sezonowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robertrawa78 - a jak tam szkielka, pekly czy nie?

Wiesz co nie tyle pękły co odpadły...Ale kierownik budowy powiedział że to z przyczyn atmosferycznych!!Jak mu pokazałem że u sąsiadki też pękł parapet kamienny to już nie był taki rozmowny.Zglosiliśmy sprawe do PINB-u z żądaniem wydania ekspertyzy o stanie bezpieczeństwa kamienicy i po kontroli przeprowadzonej u nas i u sąsiadów takową zlecili wykonać na koszt tbs-ów także teraz czekam na wnioski,póki co dalej nic sie nie dzieje dzięki bogu...I wszczęli przeciwko tbs-om postepowanie administracyjne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze odpadlo bo bylem ciekaw co by sie stalo gdyby pekly :) wiec pozostaje czekac na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec pozostaje czekac na odpowiedz
Ano na razie tylko to mi pozostaje i czekanie na prąd na dzialce!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie zwracam się do Was z pytaniem jakiej grubości styropianem ocieplić budynek? I teraz drugie pytanie czy brać się za ocieplenie jeśli od wewnątrz jest wełna mineralna? Zdania uczonych w necie są podzielone dlatego chciałbym poznać Wasze opinie ;)

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej grubości styropianem ocieplić budynek?

Ja mam ściany zewnętrzne 24 cm ze zwyklego białego pustaka (beton komórkowy, gazobeton) murowałem wszystko starannie na klej i kiedyś chcialem dać 15 cm, ale teraz poprzestanę na 10, maksymalnie 12 centymetrach styropianu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ściany zewnętrzne 24 cm ze zwyklego białego pustaka (beton komórkowy, gazobeton) murowałem wszystko starannie na klej i kiedyś chcialem dać 15 cm, ale teraz poprzestanę na 10, maksymalnie 12 centymetrach styropianu.

 

Dora grubość. Ważne to szczelnie położyć ten styropian. Nie polecam oszczędzania, bo to niewielki koszt w porównaniu do oszczędności na ogrzewaniu po latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej grubości styropianem ocieplić budynek? I teraz drugie pytanie czy brać się za ocieplenie jeśli od wewnątrz jest wełna mineralna?
To zależy jaki gruby i z czego masz mur i jak grubo masz wełnę. Wydaje mi się że jak masz ocieplone od wewnątrz to nie masz ocieplonych tak zwanych "mostków cieplnych"(czy jakoś tak) czyli betonu (balkony, wieńce) który bardzo odprowadza ciepło z budynku.

 

 

I ja mam pytanko. Czy oprócz impregnacji stosowaliście jakiś inne zabezpieczenie dla więźby dachowej? Zastanawiam się czy czasem nie chlapnąć trochę przepałem po belkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy jaki gruby i z czego masz mur

Krzychu mury to stare budownictwo, cegła, grubość około 40cm

jak grubo masz wełnę

Wełna jest na ścianach zewnętrznych pomiędzy murem a płytą karton gips grubość chyba 5cm

To co Panowie grubość 12cm i do dzieła ??

 

P.S

Ogrzewanie mieszkania 75m2 gazem jest dość kosztowne. Budynku nie można całego ocieplić, bo to zabytek podobno, ale chciałem swoją ścianę szczytową ocieplić. Widziałem, że sąsiad tak zrobił więc nie powinni mi robić problemów. Mam nadzieje że choć trochę zmniejszę koszty ogrzewania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy jaki gruby i z czego masz mur

Krzychu mury to stare budownictwo, cegła, grubość około 40cm

jak grubo masz wełnę

Wełna jest na ścianach zewnętrznych pomiędzy murem a płytą karton gips grubość chyba 5cm

 

To co Panowie grubość styropianu 12cm i do dzieła ??

 

P.S

Ogrzewanie mieszkania 75m2 gazem jest dość kosztowne. Budynku nie można całego ocieplić, bo to zabytek podobno, ale chciałem swoją ścianę szczytową ocieplić. Widziałem, że sąsiad tak zrobił więc nie powinni mi robić problemów. Mam nadzieje że choć trochę zmniejszę koszty ogrzewania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co Panowie grubość styropianu 12cm i do dzieła ??

ja na twoim miejscu dałbym dał 8 cm. Total max to 10 cm.

 

Nowe budynki z pustaka ceramicznego 25cm ociepla się 14 a u ciebie jest 40 cm muru + 5 cm wełny więc moim zdaniem to tak jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stare budownictwo, cegła, grubość około 40cm

Jak taka grubość, to pewnie jest podwójna ściana a w środku pusta przestrzeń?

A jak wygląda sprawa szczelności okien, izolacji poziomej stropu i docieplenia dachu, bo sporo ciepła ucieka przez strop do góry, a nie przez ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy czasem nie chlapnąć trochę przepałem po belkach.

 

ogniochron i starczy

 

chcesz podnieść wartość opałową swojej więźby?!! :o

w życiu bym tak nie zrobił.na zachodzie dają nawet heblowaną więźbę żeby zminimalizować możliwość zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z czego najlepiej stawiać komin ,do palenia,- wegiel ,groszek, drzewo, i jaki by był najlepszy i oszczedny piec do palenia wlasnie tym materiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z czego najlepiej stawiać komin

Tradycyjny z cegły nie jest zły, ale dochodzi koszt wkładu kominowego z nierdzewki i wtedy robi się drogo. Poza tym uważam, że to ciężka konstrukcja.

Gotowców jest bez liku na rynku. Komin stawia się szybko i wygodnie. Przeważnie dostaje się komplet czyli pustaki, wełna do izolacji, ceramika, wyczystki, kit do ceramiki, itd.

Ja osobiście postawiłem na sprawdzoną markę i stawiam komin firmy Schiedel. Jest to Rondo Plus z dodatkowymi kanałami wentylacyjnymi, przystosowany do wszystkich rodzajów opału. Cena jest raczej spora, ale Schiedel daje 30 lat gwarancji.

Na razie mam kominy wyciągnięte ponad strop piwnicy, ale na dniach będę stawiał wyżej, przed zaszalowaniem stropu nad parterem. Wykonanie tych kominów co już mam, czyli (pierwszy komin) 1 kanał dymny + 2 podwójne wentylacje i (drugi komin) 1 kanał dymny + 1 podwójna wentylacja na wysokość 3 m zajęło mi w sumie 2 popołudnia po 2 godziny (nie spieszyłem się z szybkim wystawieniem, bo wysoki, świeżo postawiony komin się buja, wolałem poczekać aż zaprawa sobie zwiąże i dokończyć następnego dnia)

 

Jeśli chodzi piec, to mój brat, który od lat zajmuje się instalacjami ostatnio montuje takie kotły:

 

http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=14&lang=pl

 

Ludzie są z nich zadowoleni, jest to jakiś kompromis pomiędzy ceną i jakością. Przy dobrych upustach można wyrwać taki kocioł za niezłe pieniądze. Zależy jeszcze jaka moc jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzybki, to wyjdą tym, co zakupili materiał rok wcześniej, zostawili pod chmurką, a potem jak najszybciej dom zamknęli. Jeśli materiał nie nasiąknie przed budową, to spokojnie można dom zamknąć w jeden rok. Warto wcześniej uruchomić ogrzewanie, bo to ono ma duży wpływ na pękanie wykończonych już ścian. Gdy wilgoć jeszcze dobrze nie odparowała, a właściciel wprowadza się na zimę od razu grzejąc dom ściany jak najbardziej mają prawo pękać.

 

Dzisiaj w dobie minimalizacji użycia wody w budowie, warto jest jak najszybciej przykryć dom, zamknąć można po krótkim sezonowaniu.

 

John, grzyby wyrastają tam, gdzie nie ma właściwej wentylacji. Jeśli wilgoć nie ma jak wydostać się poza budynek, to stwarza wyśmienite warunki do rozwoju grzybów.

Idealnie byłoby mieć w domu wentylację mechaniczną :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja teraz trochę z innej beki...Mianowicie szukam pieca do domku jednorodzinnego ok.170m2 generalnie na eko ale z rusztem żeliwnym na wszystko.Co byscie polecili?

Generalnie żeby automatyka nie była zbyt skomplikowana i cena jakaś taka normalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nowy dom, dobrze ocieplony? Jeśli tak, to może warto zastanowić się nad gazowym kondensacyjnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz gaz czy szukasz pieca na paliwo stałe?

Piec ma być dwu-funkcyjny czy przewidujesz zbiornik na cwu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zapomniałem dodać że nie mam gazu(chyba że butla:-) )i chodzi o paliwo stałe...A dom jest nowy i póki co nie ocieplony ale juz niedługo...Na chwile obecną jest ytong 24 i do tego ocieplenie w planie ok.12-15cm styro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności