Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

3bo919881 n vdo v34 00140 jednak u mnie jest taki zegar. ma ktos pomysl jak zamontowac z duzym fisem lub 1/2? chcialem pozniej dolozyc tez duze nawi mfd i podloczyc to ze soba ale najpier zegry chce rozpracowac

 

Tu masz wszystko opisane co i jak http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegarow-919-na-920-CAN-Dziala!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

(zaznaczam że przeczytałem cały wątek i w większości jest opisane zmiana z b5 na B5 fl)

 

Mnie chodzi o to że mam tak po pierwsze przerobionego anglika:

Licznik (cyferblat) mam w milach i km

pod prędkościomierzem wyświetla już w km (zmieniłem to)

prędkościomierz do 7000 benzyna

Licznik posiada 1/2 FIS

 

Pytanie brzmi: Chciałbym zmienić licznik na pełen FIS jaki licznik wybrać czy mogę kupić od anglika od diesela i wgrać mu wsad do benzyny? mój numer licznika 3B0 920 925 (KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13) więc mam CAN rok auta 2001.

 

Powiedzcie czy dobrze myśle. tarcze od obrotomierza przełoże od swojego. tarcze od prędkości przełożę bo mam ale 100km/h jest w pionie ale myśle że po wgraniu wsadu od europejczyka benzyny i licznik i obrotmierz będzie działąć poprawnie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie czy dobrze myśle. tarcze od obrotomierza przełoże od swojego. tarcze od prędkości przełożę bo mam ale 100km/h jest w pionie ale myśle że po wgraniu wsadu od europejczyka benzyny i licznik i obrotmierz będzie działąć poprawnie tak?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie musze szukac licznika może być anglik ale musi mieć numer xxx 920 xxx tak i każdy podejdzie nawet od dieselka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie musze szukac licznika może być anglik ale musi mieć numer xxx 920 xxx tak i każdy podejdzie nawet od dieselka?

Po zmianie epromu i tarczy obrotomierza tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak czytałem ale nie wiem jak zmienić eprom? Da sie go nadpisać? zgrac, wgrać to jest to samo co wsad licznika może i banalne pytania ale dopiero zaczynam sie tym interesować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

(zaznaczam że przeczytałem cały wątek i w większości jest opisane zmiana z b5 na B5 fl)

 

Mnie chodzi o to że mam tak po pierwsze przerobionego anglika:

Licznik (cyferblat) mam w milach i km

pod prędkościomierzem wyświetla już w km (zmieniłem to)

prędkościomierz do 7000 benzyna

Licznik posiada 1/2 FIS

 

Pytanie brzmi: Chciałbym zmienić licznik na pełen FIS jaki licznik wybrać czy mogę kupić od anglika od diesela i wgrać mu wsad do benzyny? mój numer licznika 3B0 920 925 (KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13) więc mam CAN rok auta 2001.

 

Powiedzcie czy dobrze myśle. tarcze od obrotomierza przełoże od swojego. tarcze od prędkości przełożę bo mam ale 100km/h jest w pionie ale myśle że po wgraniu wsadu od europejczyka benzyny i licznik i obrotmierz będzie działąć poprawnie tak?

 

Będzie pasować, wrzuć wsad dieslowski 3B0 920 845, 846 lub 847, przełóż poliftowe tarcze europejskie dieslowskie do tego licznika i pozostaje kalibracja wskazówek, kodowanie i adaptacja. Jak masz tarcze europejskie ze 100 km/h na godzinie 12tej (innych nie było zresztą w polifotwych) to po wrzuceniu wsadu o numerze jak wyżej będzie dobrze pokazywało. Ostatnią cyfrę kodowania zostaw taką samą w tym nowo zaadaptowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy to forum to jedyna kopalnia wiedzymam mały albo duży problem z zakodowaniem 2 kluczyka po wyciągnięciu pinu i logowaniu vcds lite kod niby przyjmuje ale w adaptacji kanał 21 read w polu pokazuje 2 klucze ale nie mogę wykasować ich a nawet nie przyjmuje żadnej wartości oprucz 2 czym to może być spowodowane licznik immo 3 1J0 920 806 E KOMBI+WEGFAHRSP VDO V11 rok 2002 prubowałem dodać klucz vag+k can comander 1.4 pin odczytałem nim wsad licznika wyciągnołem i sprawdziłem vag eeprom programer zgadza sie pin zgadza sie zecu ale comanderem 1.4 też nie poszło wogule nie zapala się kontrolka immo choć na chwiję przy programowaniu za pomoc będę wdzieczny i prosze o odpowiedz bo wiem że tu są fachowcy i z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam problemem był czas który był po złym wpisaniu pinu który można podglądnąć 01 silnik ,08 blok ,24 kanał ,1 pozycja na włączonym zapłonie trzeba było odczekać 40 minut. Żegnam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy po wymianie ECU, które obsługuje CAN można śmiało montować licznik z pełnym FISEM na CAN-ie?

Oczywiście jest to passek który nie był przedtem wyposażony w komputer (rok 1999 1.9TDI 110KM AFN BEZ CANA>), lecz manetka i instalacja zostały poprowadzone prawidłowo, wiec brakuje tylko ECU i będzie wszystko grało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy po wymianie ECU, które obsługuje CAN można śmiało montować licznik z pełnym FISEM na CAN-ie?

Oczywiście jest to passek który nie był przedtem wyposażony w komputer (rok 1999 1.9TDI 110KM AFN BEZ CANA>), lecz manetka i instalacja zostały poprowadzone prawidłowo, wiec brakuje tylko ECU i będzie wszystko grało??

Tak,tu masz wszystko http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegarow-919-na-920-CAN-Dziala!?highlight=wymiana+licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam licznik 1/2 fis 3BO 920 820A i chciałbym wymienić na licznik 1/2 lub pełen fis od 3BG. Jakiego Licznika szukać 3B0 920 XXX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam licznik 1/2 fis 3BO 920 820A i chciałbym wymienić na licznik 1/2 lub pełen fis od 3BG. Jakiego Licznika szukać 3B0 920 XXX ?

3B0920825A,826A,827A lub AX-1/2 fis lub 845A,846A,847A lub AX lub E,lub EX - pełen fis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! chciałbym zapytac czy licznik oznaczany numerem 3B0920927B ma pełen fis - bo nie znalazłem w tym temacie takiego numeru licznika ? i czy podejdzie do mojego 3B 2.3 AGZ rok 2000? (jeszcze nie sprawdzałem numeru swojego licznika ale stawiam na xxx920xxx)

z góry dziękuję za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym zapytac czy licznik oznaczany numerem 3B0920927B ma pełen fis -

1/2 fis Angol

czy podejdzie do mojego 3B 2.3 AGZ rok 2000

Tak

 

---------- Dodano o 21:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:40 ----------

 

bo nie znalazłem w tym temacie takiego numeru licznika ?

Post wyżej masz rozpisane liczniki EU,ta sama zasada obowiązuje w angolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1/2 fis

w takim razie już go nie chcę ;)

 

koleś pisze na allegro ze to usańczyk 2.8 v6

tak czy inaczej szukam ful fisa

 

 

"Post wyżej masz rozpisane liczniki EU,ta sama zasada obowiązuje w angolach."

aa:) już rozumiem :)

, Dziekuję i pozdrawiam!

Edytowane przez samsung44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B0920825A,826A,827A lub AX-1/2 fis lub 845A,846A,847A lub AX lub E,lub EX - pełen fis.

 

 

3B0920829A będzie pasował ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Wpadłem sobie niedawno na pomysł żeby właśnie wymienić licznik w moim pasku 3B na ten z 3BG. Mój Passior jest w automacie i posiada pełen FIS. Chciałbym mieć po prostu jeszcze opcję w MFA, która pokaże mi ile mogę przejechać na zbiorniku - czytając tu wątek, widziałem coś takiego. Rocznik Passata to 98.

Mam odnośnie tego wszystkiego 2 pytania.

1. Czy jest ktoś z woj. dolnośląskiego lub wielkopolskiego kto by się podjął takiej wymiany?

2. Jaki licznik zakupić? Czy różni się automat od manuala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności