Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?Jeśli nie wiesz ,to nie wprowadzaj w błąd.On ma samochód przed liftem.

 

A więc będzie to działać czy nie? Bo nikt mi nie dał 100% odpowiedzi :) Passat 3B z licznikiem 1/2 FIS wymiana na licznik z 3BG pełny FIS - będzie on w pełni funkcjonalny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc będzie to działać czy nie? Bo nikt mi nie dał 100% odpowiedzi :) Passat 3B z licznikiem 1/2 FIS wymiana na licznik z 3BG pełny FIS - będzie on w pełni funkcjonalny? :)

Podaj numer obecnego licznika i modułu komfortu.Na 99% nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj numer obecnego licznika i modułu komfortu.Na 99% nie.

 

Możesz mi napisać jak przez VAGa sprawdzić te numery? Gdzie ich szukać w programie? NA 99% nie.. a jesteś w stanie sprecyzować jakich funkcji będzie mi brakowało? Nie ukrywam, że byłem napalony na FULL FIS ale uświadamiasz mnie, że to niekoniecznie będzie sensowne.. (skoro nie będzie działał tak jak ori FULL FIS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi napisać jak przez VAGa sprawdzić te numery? Gdzie ich szukać w programie? NA 99% nie.. a jesteś w stanie sprecyzować jakich funkcji będzie mi brakowało? Nie ukrywam, że byłem napalony na FULL FIS ale uświadamiasz mnie, że to niekoniecznie będzie sensowne.. (skoro nie będzie działał tak jak ori FULL FIS)

 

Duży fis wyświetla to samo co 1/2 oraz:

- informacje z radia,

- nawigacje(tylko oryginalną),

- wersja 846/847/849 posiada menu w którym jest opcja "car status" oraz "display off",

- miniaturka auta i wyświetlanie które drzwi konkretnie są otwarte,

 

i chyba tyle ;)

 

Generalnie w mojej opinii - którą oczywiście możesz mieć gdzieś :P - inwestycja w duży fis jeśli aktualnie ma się w pełni sprawny 1/2 jest raczej zbędna(jeśli nie planujesz instalować oryginalnej nawigacji) przy założeniu że za pełnego fisa trzeba zapłacić ~ 300zł. Chyba że trafisz zdrowego za ~ 100zł to wtedy warto :P

Edytowane przez Mic15hal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wersja 846/847/849 posiada menu w którym jest opcja "car status" oraz "display off",

846 nie ma.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Możesz mi napisać jak przez VAGa sprawdzić te numery? Gdzie ich szukać w programie?

!7 Instruments i w okienku powinno ci wyświetlić numer zegarów i analogicznie 46 comfort module

 

NA 99% nie.. a jesteś w stanie sprecyzować jakich funkcji będzie mi brakowało?

Sygnalizacji otwartych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje :) Obecny 1/2 FIS jest zdupiony (bardzo słabo cokolwiek na nim widać - cały zrobił się bardzo czerwony) więc wymiana na inny będzie wchodziła w gre. Tylko kwestia czy na 1/2 czy na FULL :)

 

Rozumiem, że informacje do FISa wysyłane są z modułu komfortu. Pytanie: Czy jest jakaś prosta metoda (tudzież wymiana na inny moduł - jaki konkretnie?) aby jednak po wymianie z 1/2 na FULL była opcja obrazowania otwartych drzwi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakaś prosta metoda (tudzież wymiana na inny moduł - jaki konkretnie?) aby jednak po wymianie z 1/2 na FULL była opcja obrazowania otwartych drzwi?

Moduł z po liftowego zaczynający się 1C0,ale jeśli masz szyby w prądzie,to dojdzie jeszcze wymiana sterowników szyb w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł z po liftowego zaczynający się 1C0,ale jeśli masz szyby w prądzie,to dojdzie jeszcze wymiana sterowników szyb w drzwiach.

Naturanie mam w prądzie.. kurcze czyli robi się grubsza sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,czy jest Ktoś kto jest w stanie mi pomóc .Sprawa wygląda następująco :zegary 3B0 920 805 oryginał zmiana na 3B0920829f wsad z 3B0920829a nie działa immo to znaczy nie mogę zakodować immo kontrolka mruga po kodowaniu gaśnie niby ok ale po wyłączeniu klucza i ponownym przekręceniu kontrolka znowu mruga .i tak non stop,we wsadzie nr immo to samo ,przebieg też pin ok . nie wiem o co chodzi ,próbowałam vagtacho,i dominatorem .

Edytowane przez monika t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podobną podmiankę, także z 805 na 829 i miałem podobnie - też za nic w świecie nie chciało zakodować immo, mimo że robiłem to poprzez edycje wsadu VAG Eeprom programmer'em. Generalnie przewertowałem kilkanaście wsadów z netu i w końcu któryś zadziałał - nie mam pojęcia czemu nie chciał przyjąć immo na oryginalnym wsadzie. Jeśli Cię to ratuje w jakikolwiek sposób, to mogę Ci zgrać swój wsad i sprawdzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki śliczne za odpowiedź, byłabym niezmiernie wdzięczna za wsad, bo nie ogarniamy tego co w tej chwili jest. Walczymy z nim już dobry tydzień ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Paska mam z 97 roku orginlnie była to benzyna wrzuciłem do niego 1,9 TDI AVX za tym poszedł licznik. O ile śilnik I przeróbki mechaniczne ogarnołem, to elektrykę robił znajomy elektryk. Było to 5 lat temu. Licznik jest 1/2 fis pokazuje wszystko co ma razem z paliwem w baku. Do tego jeszcze dołożył tempomat I też bangla. Jedyną rzeczą która nie działa to buzzer włączonych świateł. Po 5 latach zaczyna mnie to doprowadzać do szału, bo żonka zostawia samochód notorycznie na światłach. Macie może jakiś pomysł. Mam VCDS może to da się zakodować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup prosty buzer uniwersalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup prosty buzer uniwersalny

 

To wiem pytam może ktoś robił takiego moda I wszystko mu działa.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wiem pytam może ktoś robił takiego moda I wszystko mu działa.
Moge sie mylic ale zeby dzialal buzer to musialbys miec wiazke drzwi i moduly z tego awx bo tam idzie po can inaczej nie da sie zakodowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z fisem po zmianie licznika na poliftowy wszystko dziala ok. Problem sie robi po 3 dniach nie wazne ile jezdze sam kasuje sie fis 2 ktory powinienem sam kasowac. Licznik mam o numerach 3B0 920 829 A. Co moze byc przestawione?? Posiadam passata b5 1999r 1.9 tdi 110 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie mam problem z moim licznikiem prędkość rośnie jak wskazówka sekundnika zegarka ściennego więc chcę go wymienić , nie palą ie też wszystkie kontrolki, teraz pytanie czy wymienić sam prędkościomierz , czy cały licznik , znalazłem już taki jaki ja mam. Czy przy podmianie na drugi wystarczy przełożyć ,wydobyć pin i zakodować nowy kluczyk ? Koledzy teraz tak czytam mój licznik to 1/2 FIS 3B0920822A auto passat b5 2000r czy dało by radę zmienić licznik na nowszy po lifcie bez większych przeróbek typu zmiana wsadu itd. mam vag 311 idzie vag can commander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowie ktoś muszę wymienić cały licznik znalazłem i zakupiłem już licznik o takim samym numerze po przekładce liczników wystarczy wyciagnąć pin z szafy i zakodować nowe klucze ? czy jeszcze coś muszę zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy podpowie ktoś muszę wymienić cały licznik znalazłem i zakupiłem już licznik o takim samym numerze po przekładce liczników wystarczy wyciagnąć pin z szafy i zakodować nowe klucze ? czy jeszcze coś muszę zrobić

Ustawić przebieg i kodowanie tak samo jak było w starym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze a jak wykonać kodowanie licznika ? mam vag com311 i vag comander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności