Skocz do zawartości
Byku21

porada na temat 260 RACE

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś mi może powiedzieć czy pójdzie to z pompą 10mm albo przerobioną na 11mm???Jakie turbo do tego???Silnik to AFN po chipie na 140KM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec pompe zmieniona na 11mm oraz zmienione Turbo na AWX lub BRD oraz cooler wiekszy.

Takowymi wtryskami dysponuje nasz kolega z forum olek_wroc

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71902

 

Tak wiec do niego wal smialo cos wspominal ze moze bedzie mial mozliwosc przerobienia z 10 na 11

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pójdzie to z pompą 10mm albo przerobioną na 11mm???Jakie turbo do tego??

 

 

Najpierw zastanów się w jaką moc celujesz? 260tki zakłada się jak chcesz z auta pociągnąć więcej niż 210km. O pompie 10mm zapomnij bo ona 230tek nie potrafi obsłużyć należycie, a nawet 216tki mają większe możliwości niż 10mm na to pozwala.

Nie będę wspominał o tym, że jak się chce wykorzystać naprawdę potencjał 260tek to zakłada się głowiczkę nie 11mm a 12mm;)

Co do turbiny to awx odpada i brd niestety też. W awx'ie powietrze kończy się zazwyczaj na ok 160km a brd na pompie wtryskowej starcza do ok 200-210km.

 

Podsumowując jak chcesz żeby to miało sens i żeby były fajerwerki to potrzebne Ci będzie pompa 11mm a do tego duża turbina gt22 albo gt25 jak naprawdę chcesz zbudować mocne auto i masz na to spory budżet...

O Fmic'ach, wydechu, dolocie itp. nie wspominam...

 

PS. Jak będziesz potrzebował wtryski czy to 216, 230 czy race'y to pisz. A z pompami jeszcze póki co nie działam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz chcę odpowiedzi co dokładnie pod 260 trzeba zrobić,co z map sensorem i takimi innymi pierdołami w aucie...sprzęgło od vr da radę czy jakieś inne jeszcze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

map sensor 3bar powinien wystarczyć a sprzęgło z vr'a potrafi się ślizgać przy dużych modach. Ze sprzęgłem uderzałbym do Radzikowskiego żeby wzmocnił tarcze i docisk od vr.

Musisz wymienić pompę oleju na wydajniejszą bo seria nie wyrabia i wstawić chłodniczkę oleju np od pd'ka.

Kolektor wystarczy od AWX a w twoim wypadku od ASZ bo masz silnik poprzecznie w b4, a wydechowy musisz spawać pod gt22 i większe:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to ta wydajniejsza pompa oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radze na seryjnym dole od AFN montowac GT22 i 260....fajnie bedzie to jezdzilo ale dosc krotko.

Lepiej BRD+230 i probowac bezpieczne 190KM zlamac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie radze na seryjnym dole od AFN montowac GT22 i 260....fajnie bedzie to jezdzilo ale dosc krotko.

Lepiej BRD+230 i probowac bezpieczne 190KM zlamac.

plany się zmieniły i nie wiem czy nie włożę PD-ka ASZ,ARL lub coś w tym stylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PD-ka ASZ,ARL lub coś w tym stylu

 

Mądre posunięcie wg mnie. Lepiej takie coś robić jak starą pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mądre posunięcie wg mnie. Lepiej takie coś robić jak starą pompę.

znalazłem 130-tkę PD tylko zastanawia mnie na ile ją mogę podciągnąć na GT20 i GT22,bo do takich mam dostęp,a w ostateczności kumpel ma GT25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem po swapie ASZta za AJMa. Trafila mi się zdrowa jednostka. ASZ mechanicznie niema rużnic konstrykcyjnych w stosunku do ARLa a latwiej można spotkać zdrowy egzemplaż. Proponowal bym 2.0 8v. I moda takiego jak mial Rogal 280ps. Ewentulanie moge Cię poratować moim GT22:manga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad Twoim GT22 pomyślimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności