Skocz do zawartości
b3tomek

woda pod nogami b3 kombi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kup ori uszczelkę. Skoro to jest zamiennik i jest węższa to będzie lecieć woda do środka.

Ewentualnie pokombinuj z ustawieniem drzwi ale nie wiem czy to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pytałem w sklepie o orginał to powiedział ze tylko na szrocie dostane :]

zobacze jeszcze w innych sklepach co powiedza.

Zobacze czy jeszcze nie wyreguluje jakos drzwi aby poszły bardziej do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak pytałem w sklepie o orginał to powiedział ze tylko na szrocie dostane

W takim razie czeka Cie wizyta w ASO. Uszczelka na tył stoi jakoś 50zł. Nie wiem ile na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna uszczelka coś ok. 200 zł kosztuje. U mnie przysiadła od strony kierowcy w rogu tuż obok ucha i świst powietrza mnie wkurzał... więc zrobiłem małą dziurkę w tej uszczelce od strony wnętrza i wprowadziłem do niej gruby ale miękki kabel (posmarowany mydełkiem). Od tego czasu spokój :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten watek i nie moge sie zgodzic z wasza opinia dotyczaca wielkosci szpary w drzwiach. To na pewno nie jest normalne. Wczoraj po przeczytaniu waszych uwag sprawdzilem jak to jest w moim przypadku, a mam passata b3 z 1991 roku. Otoz uszczelka szczelnie zamyka calosc szpary. Oczywiscie przy koncu, gdzie uszczelka sie zaokragla, jest mala szczelina ale nigdy przez nia nie leciala mi do srodka woda. Takze zgodnie z sugestiami na forum (w innych watkach) podniosl bym drzwi i dodatkowo wymienil uszczelke (zwlaszcza, ze jest trefna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa123

Witam jestem nowy i sory że napiszę swój wątek w tym temacie...

 

Ponieważ kupiłem volsvagena passata b3 i jak wczorajpierwszy raz jeździłem po deszczu zobaczyłem że od strony pasażera z tyłu za fotelem jest rura od dmuchawy na nogi i z niej wydobywa się woda na wycieraczkę tylna nie dużo ale kapie z niej od strony pasażera, a także z sprzodu tak samo znacznie mniej ale jak cofałem na wstecznym to tak samo poleciała woda z rury od dmuchawy na nogi.

A jak dziś zajrzałem to dywaniki z tyłu pod gumowymi wycieraczkami sa wilgotne...

 

Posiadam passata b3 rok 1991.

Nie orientujecie się co może być przyczyną tego?

 

//EDIT by tony_w: Post przeniesiony z działu B5 :zeco. Kolega niech sie stara pilnowac, w którym dziale pisze... ;)

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Taka szpara to nie jest normalne, zgadza sie, ale tu chodzi o to, że woda dostając się tą szparą pod uszczelke i tak nie powinna wpływać do środka auta.

Bo wodę zatrzymuje ta uszczelka wokoło otworu drzwiowego, nabijana na karoserie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no uporałem się troche z problemem ale nie do konca. podłożyłem podkładke 2mm pod zawias dolny i drzwi sie podniosły. Ale okazuje sie ze za bardzo wchodza do srodka i nie estetycznie sie zamykaja.

Chyba nie ma pod tym wzgledem zadnej regulacji w tych paskach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pod szybo rurke odprowadzajaca wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powylatywały ci zaślepki w podwoziu i wdała się tam korozja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności