Skocz do zawartości
b3tomek

woda pod nogami b3 kombi ?

Rekomendowane odpowiedzi

pod wycieraczkami mam mokro od strony kierowcy zarówno z przodu jak i z tyłu.

Wydzierać fotel i wyciagac wszystko od góry w poszukiwaniu jakiejs dziury, czy lepiej wjechać na kanał i od spodu po patrzec ? może jakas konserwacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od spodu zobacz, pewnie powylatywały ci zaślepki w podwoziu i wdała się tam korozja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zerwać cała wykładzinę i wysuszyć czeka Cie rwanie dechy, sam to właśnie przerabiam.

Objawy: Mokro na dywaniku kierowcy i na tyle.

Przyczyna: Walnięta uszczelka od dzwi pasażera po stronie kierowcy, lało sie slupkiem az pod nogi kierowcy...

Sprawdz na początek na kanale, jak bedzie ok to zerwij osłonę pasów i tam bedą takie dwie fabryczne dziurki, wsiadasz do srodka i obserwujesz a ktoś leje na drzwi, jak kapie to wiesz już gdzie cieknie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda bardzo możliwe leje sie po poodklejanych foliach/wygłuszeniach w drzwiach.

Zamiast spływać po folii na sam dół do odpływów, wlewa sie do środka i wypływa spod tapicerki na uszczelkę.

 

A jak masz też wilgotny pas, to puszcza uszczelka u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde, nie sądziłem ze aż tyle może być opcji !

Pasy mam jeżdzące więc nie sprawdze, wersja USA.

Dzięki chłopaki ! :)

 

Sprawdziłem na kanale, zaślepnki sa na miejscu

Mam troche przymiety próg od podnoszenia i stawiania na pniaczkach, sa troche skorodowane te miejsca i sa otwory ale nie sądze aby tedy sie dostawała woda.

Rozbiore uszczelke tak jak pisał Paradoks, bo widze ze i druga strona robi sie wilgotna

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to np ja musiałbym już wymienić u siebie wszystkie uszczelki w drzwiach bo to sie po prostu wyrabia;) U mnie ciekło tą uszczelką zdemontowałem uszczelkę zasmarowałem silikonem i nabiłem na nowo. Okazało sie, że pomogło ale jak bedzie przypływ funduszy to od razu wymiana wszystkich czterech sztuk.

Możesz też sprawdzić opcje Sebam-a jak sie nie ma foli w drzwiach to też sie ładnie leje:D

A co jeszcze, mogą być zapchane odpływy w szyberdachu ale wtedy powinna być mokra podsufitka.

 

b3tomek najlepsze jest to, że nie jeśli Ci kapie tam gdzie mi, to nie zobaczysz tego na uszczelce:P 2 Dni kombinowałem skąd to moze lecieć i w końcu wymyśliłem ale dalej zachodzę w głowę jakim to cudem sie tam przelewało na samej górze słupka przy podsufitce.

Jutro zrobie fotkę, i było by dobrze gdyś sprawdził to miejsce na niej gdzie mi sie lało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam szyberdachu :)

Dzis przed poludniem postaram sie zaczac dizałać.

Zaczynam od rozbierania plastików tam gdzie są pasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś, sprawa wyglada tak.

Zrobiłem tak jak doradziliście, lałem po drzwiach i szybie a z srudiej strony obserwowałem co sie dzieje.

Woda wydostaje sie tędy:

img0452ty.jpg

Spływa sobie po tej uszczelce, zaznaczone na czerwono.

img0453lw.jpg

img0451c.jpg

 

Zastanawia mnie ta dziura w drzwiach, tędy chyba dostaje sie woda i spływa do srodka.

img0454t.jpg

 

zainwestować w nową uszczelke ? czy może cos z silikonem zakombinować ?

No i ta dziura po miedzy drzwiami i dachem, może trzeba drzwi ustawić ?

 

Lałem teraz wodą w gorny prawy róg szyby, i obserwowałem i to jest chyba główny powód przecieku!

Trzeba będzie kleić szybe, na to wyglada

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szpara na górze drzwi jest nie do zlikwidowania.

Zawsze będzie, a przecież nie zalepisz drzwi silikonem.

Woda sie tą szparą będzie dostawać, ale uszczelka nie powinna przepuszczać do środka.

Zdejmij ten plastik od środka na górze, tzn ten co przykręcane są do niego rączki przy podsufitce i bedziesz widział gdzie włazi woda, bo pewnie uszczelka puszcza na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale uszczelka nie powinna przepuszczać do środka.

Dokładnie , inne auta maja standardowo szpare wokół drzwi i woda jakoś nie włazi, obadaj dobrze czy uszczelka nie jest pęknięta w górnej części i czy dobrze dolega po zamknięciu drzwi,najwyzej na bolcu od zamka podreguluj aby drzwi bardziej ściskały uszczelkę,drzwi będą sie ciężej zamykać ale lepsze to niż chlupot pod nogami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a szpara na górze drzwi jest nie do zlikwidowania.

Zawsze będzie, a przecież nie zalepisz drzwi silikonem.

Z drugiej strony drzwi dolegaja idealnie i nie ma szpary.

Ta uszczelka jest strasznie zmeczona !

Jutro zapytam w sklepie ile kosztuje nowa i czy sa dostępne do tego typu wozów :)

Zasilikownowałem tą gumke też od podnoszenia maski bo przez nia tez sie woda nieźle lała jak polewałem szlaufem.

Szybe w górnym rogu też poczęstowałem sylikonem i też przestało sie leac z pod platiku co na pierwszym zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro zapytam w sklepie ile kosztuje nowa i czy sa dostępne do tego typu wozów

Coś mi sie wydaje, że takie rzeczy to tylko w ASO;)

Bądźmy szczerzy, nasze samochody mają już trochę lat i takie rzeczy będą sie dziać, bo wszystko sie zużywa.

Co do regulacji drzwi, to też jest wątpliwa sprawa ile sie uda podregulować bo mogły sie już wyrobić zawiasy. Ale spróbować nie zaszkodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przy słupku środkowym zawsze bedzie szpara, choćby nie wiem jak bardzo te drzwi docisnąć do budy.

Ta uszczelka na drzwiach to bardziej żeby wiatr nie gwizdał, a wode ma trzymać ta nabijana na budzie.

 

W każdym razie problem już chyba rozwiązany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 punkty wdzierania sie wody do środka zniwelowane.

Pozostaje ta wydymana uszczelka na drzwiach.

Zobaczymy może w sklepach maja jakies zamienniki, słyszałem ze uszeczelki takie na metry sprzedają też.

 

uszelka 3,5 m zapłaciłem 52,50. prawie identyczna jak fabryczna

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje co jakiś czas sprawdzać kanaliki odprowadzania wody z podszybia. Kiedyś zrobił mi się w nich korek z kwiatów i liści i przy nie wielkim deszczu na dywanikach momentalnie pojawiała się woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak jest masakra ! po zmianie uszczelki okazałem sie wąższa, i jak widać na ostatnim zdjęciu co jest szczelina teraz strasznie sie leje woda dos srodka !

bedę zmuszony jakos wygiąć drzwi ? bo w deszcze nie bedzie sie dawac jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś ori uszczelkę czy jakiś zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze będzie, a przecież nie zalepisz drzwi silikonem.

Woda sie tą szparą będzie dostawać, ale uszczelka nie powinna przepuszczać do środka.

jednak gdyby dolegało to by było bez problemu

nie ma orginalnych uszczelek, tak powiedzieli.

kupiłem zamiennik

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności