Skocz do zawartości
Rogeros

Jak zdycha xenon lub przetwornica ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam dylemat co mi padło? Mam oryginalne xenony i ze 3-4 miesiące temu wymieniałem oba palniki ksenonowe co prawda nie oryginalne ale ponoć dobre. Od dwóch dni jeden palnik nie zapala. Przedtem oryginalne ksenony zużywały się stopniowo i świeciły na różowawo... teraz z dnia na dzień mam ciemno. W nocy widać po załączeniu świateł bardzo słabiutki ledwo widoczny błysk i na tym koniec, nie zapala się palnik.

Ja stawiam na przetwornicę raczej ?

 

Passat 2003 B5 FL i przypuszczam, ze przetwornice od nowości w nim siedzą.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zmien na orginalne palniki i przejdzie :D na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

 

Mam dylemat co mi padło? Mam oryginalne xenony i ze 3-4 miesiące temu wymieniałem oba palniki ksenonowe co prawda nie oryginalne ale ponoć dobre. Od dwóch dni jeden palnik nie zapala. Przedtem oryginalne ksenony zużywały się stopniowo i świeciły na różowawo... teraz z dnia na dzień mam ciemno. W nocy widać po załączeniu świateł bardzo słabiutki ledwo widoczny błysk i na tym koniec, nie zapala się palnik.

Ja stawiam na przetwornicę raczej ?

 

Passat 2003 B5 FL i przypuszczam, ze przetwornice od nowości w nim siedzą.

 

Roger

W nocy widać po załączeniu świateł bardzo słabiutki ledwo widoczny błysk i na tym koniec, nie zapala się palnik.

miałewm to samo, okazały się żarówki:D jeszvcze radę miałem taką ze kilkakrotnie przekrecałem włącznik świateł (dosyć szybkim energicznym ruchem) i działo przez pewien czas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile to roboty, ale najlepszym rozwiązaniem w celu sprawdzenia będzie podmiana palników miejscami i wszystko sie wyjaśni.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile to roboty, ale najlepszym rozwiązaniem w celu sprawdzenia będzie podmiana palników miejscami i wszystko sie wyjaśni.

Mniej roboty bedzie moze podmienic palniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile to roboty, ale najlepszym rozwiązaniem w celu sprawdzenia będzie podmiana palników miejscami i wszystko sie wyjaśni.

 

pzdr

 

Dokładnie-prawy palnik zamieniamy z lewym i sprawdzamy efekt.Jeżeli nic się nie zmieni to jest wina przetwornicy,jeżeli tak-to wtedy wina palnika.

 

 

Mniej roboty bedzie moze podmienic palniki.

 

A co napisał jak nie to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile to roboty, ale najlepszym rozwiązaniem w celu sprawdzenia będzie podmiana palników miejscami i wszystko sie wyjaśni.

Mniej roboty bedzie moze podmienic palniki.

 

Kolega się jeszcze nie przebudził, zdarza się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniej roboty bedzie moze podmienic palniki.

Żeczywiście klega Darek zaproponował podmianę palników a kolega Adrian go w tym utwierdził ;-).

Tak czy inaczej roboty nie będzie mało ;-). Najpierw powinno się zderzak zrzucić później wyjąc lampę na końcu palnik ;-). Powodzenia :-).

Ja dokładnie przyjrzałbym się zasilaniu - przewodom które idą do lampy a i do przetwornicy też. Kedyś ktoś pisał na forum że delikatnie przetarł mu się kabelek od zasilania no i elektrownia zdechła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Powiem tak jak ksenon działa to jest bajka ale jak coś jest nie tak to dramat... W chwili obecnej wysiadł mi kręgosłup i ledwo łażę a co dopiero grzebanie przy aucie. Przeraża mnie ta wizja kolejnej rozbiórki całego zderzaka i wyjmowania lamp.

 

Niech to szlag... nigdy ale to nigdy już nie kupię żadnych cholernych chińskich podróbek jeśli wyjdzie na to, ze palnik zdechł.

 

Roger

 

---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

 

miałewm to samo, okazały się żarówki jeszvcze radę miałem taką ze kilkakrotnie przekrecałem włącznik świateł (dosyć szybkim energicznym ruchem) i działo przez pewien czas....

 

działało tak jak mi padały oryginalne palniki, słabły i świeciły na różowo aż w końcu czasem zapalały a czasem nie. Teraz coś zdechło już na amen.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% wina PALNIKOW !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie: czy ten palnik będzie OK w sensie jakości / czasu działania czy to jakiś przekręt bo za tanio... ?

http://moto.allegro.pl/item1064725489_xenon_d2s_osram_zarniki_wawa_dostawa_wawa_sklep.html

lub

http://moto.allegro.pl/item1097267579_xenon_d2s_osram_dostawa_sklep_wawa_fv_sklep_org.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u swoim Pasku kupiłem w czerwcu zeszłego roku chińskie xenony. Po 3 miesiącach zaczął mi jeden żarnik nie świecić, włączał się czasem po n-tym zapaleniu świateł. Wina : przepięcie na wtyczce między przetwornicą a żarnikiem.

W marcu tego roku żarniki na przemian się nie włączały za pierwszym razem. Powód ? Standard przy chińskich przetwornicach. Nie mówiąc już o tym że jeden żarnik zmienił kolor na bardziej żółty niż biały.

Podsumowując - HID xenony za 200 zł nie nadają się na dłuższe użytkowanie.

 

Problem autora tego wątku to wg mnie przetwornica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u swoim Pasku kupiłem w czerwcu zeszłego roku chińskie xenony. Po 3 miesiącach zaczął mi jeden żarnik nie świecić, włączał się czasem po n-tym zapaleniu świateł. Wina : przepięcie na wtyczce między przetwornicą a żarnikiem.

W marcu tego roku żarniki na przemian się nie włączały za pierwszym razem. Powód ? Standard przy chińskich przetwornicach. Nie mówiąc już o tym że jeden żarnik zmienił kolor na bardziej żółty niż biały.

Podsumowując - HID xenony za 200 zł nie nadają się na dłuższe użytkowanie.

 

Problem autora tego wątku to wg mnie przetwornica.

 

Moje światła to oryginalny zestaw made in passat. W tej chwili siedzą tam jedynie nieoryginalne chińskie palniki w cale nie takie znowu tanie. Mają jakieś 3-4 mieś max.

Zatem nie jest to zestaw wieśniacki dla ubogich tunerów HID xenon za 200zł bo o tym chyba była mowa tylko ori zestaw z tańszym zamiennikiem palnika.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnie pytanie: czy ten palnik będzie OK w sensie jakości / czasu działania czy to jakiś przekręt bo za tanio... ?

http://moto.allegro.pl/item1064725489_xenon_d2s_osram_zarniki_wawa_dostawa_wawa_sklep.html

lub

http://moto.allegro.pl/item1097267579_xenon_d2s_osram_dostawa_sklep_wawa_fv_sklep_org.html

 

 

Niekoniecznie, wg mnie sa ok. Pare lat temu kupowalem cos posobnego do mojej bylej A3 i po 2 latach nawet bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnie pytanie: czy ten palnik będzie OK w sensie jakości / czasu działania czy to jakiś przekręt bo za tanio... ?

http://moto.allegro.pl/item1064725489_xenon_d2s_osram_zarniki_wawa_dostawa_wawa_sklep.html

lub

http://moto.allegro.pl/item1097267579_xenon_d2s_osram_dostawa_sklep_wawa_fv_sklep_org.html

Myślę że powinny być OK. Trzeba tylko uważać na uzywki. Ja już ponad rok temu kupiłem Osramy za 90 zł za sztukę i chodza do dziś. Nie mam z nimi żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim xenon hid za 200 pln i od roku działa kozacko, nie przepalają się nie zmieniają kolorów więc nie jest to taka zła opcja jak piszą chłopaki na wcześniejszych postach.

A co do Twoich problemów to zacznij od bezpiecznika :D ja kiedyś na przegląd musiałem wyciągnąć xenon i założyć normalne żarówki a potem przy podpinaniu z powrotem nie chciał palić tylko przy włączaniu błysk i koniec. Zacząłem przekładać podpinać na różne sposoby aż całkowicie przestał świecić ale oświeciło mnie... okazało się, że spalił się bezpiecznik wymieniłem i wszystko śmiga. Zgaduje że u Ciebie może, ale nie musi być podobnie. pzdr

Edytowane przez MarcinHela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam w swoim xenon hid za 200 pln i od roku działa kozacko, nie przepalają się nie zmieniają kolorów więc nie jest to taka zła opcja jak piszą chłopaki na wcześniejszych postach.

A co do Twoich problemów to zacznij od bezpiecznika :D ja kiedyś na przegląd musiałem wyciągnąć xenon i założyć normalne żarówki a potem przy podpinaniu z powrotem nie chciał palić tylko przy włączaniu błysk i koniec. Zacząłem przekładać podpinać na różne sposoby aż całkowicie przestał świecić ale oświeciło mnie... okazało się, że spalił się bezpiecznik wymieniłem i wszystko śmiga. Zgaduje że u Ciebie może, ale nie musi być podobnie. pzdr

 

Jeżeli by to był bezpiecznik to w ogóle by się nic nie działo...Poza tym zauważ że nie działa tylko jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona, na szczęście to był tylko palnik. Przetwornica ma się dobrze.

 

Przestroga: jeśli komuś przyjdzie do głowy kupowanie tańszych zamienników no name tych palników od razu ostrzegam, szkoda Waszego czasu. Może miałem pecha... ale wątpię, zaraz po kupnie dwóch na drugi dzień miałem reklamacje jednego... Kolejny padł po ~4 miesiącach. Najlepsze jest to, że kosztowały 90zł a philips, którego właśnie kupiłem 139zł... tylko, że wtedy nie umiałem sam tego wymienić więc szukałem firmy, która mi to od razu założy.

 

PS

Czy te philipsy o temp. 4300K po jakimś czasie staja się mniej żółte wypalając w jakiś sposób ? Bo na różnica kolorystyczna miedzy palnikami jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te philipsy o temp. 4300K po jakimś czasie staja się mniej żółte wypalając w jakiś sposób ? Bo na różnica kolorystyczna miedzy palnikami jest bardzo duża.

Z tego co zauważyłem to większość palników z allegro w cenach ok 150 zł jest za żółtych po założeniu. Teoretycznie powinny się wypalić i to zajmuje 50-80 godzin, ale później już użytkownicy nie piszą czy tak się stało.

Należy też pamiętać, że nie wiadomo czy to jest tak naprawdę oryginał. W sklepach dużych sieci liczą sobie ok 350 zł i to już jest bardziej prawdopodobne.

Próbowałem kiedyś podpytać dwóch największych sprzedawców z allegro jak to jest z ich palnikami, czemu są tak tanie. Twierdzą, że to pierwsza jakość, a kupują je w opakowaniach zbiorczych, dlatego większość klientów nie dostaje nawet kartonika firmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem kiedyś podpytać dwóch największych sprzedawców z allegro jak to jest z ich palnikami, czemu są tak tanie. Twierdzą, że to pierwsza jakość, a kupują je w opakowaniach zbiorczych, dlatego większość klientów nie dostaje nawet kartonika firmowego.

 

też mam obawy o oryginalność tych palników i trochę w te oryginalność nie wierzę... Na pewno też cena 350zł jest z potężną marżą iraczej bym tyle nie dał. Kartonik dostałem ale nie sądzę, żeby Philips oryginalnie tak pakował palniki. Albo to jakis drugi sort albo podróbki. Byc może z tej samej fabryki nawet...

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności