Skocz do zawartości
Rogeros

Jak zdycha xenon lub przetwornica ?

Rekomendowane odpowiedzi

i snowu *******ament na temat ktora firma to jest lepssza...sory panowie, ale taka jest prawda, ja zakupilem za 21 funtow gdzies z chin xenony, mam jedne na do mijania, jedne dla dlugich jedne do przeciwmgielnych i jedne do swietel cofania, na probe zamontowalem jedne do lamp przednich i dzialaja perfekcyjnie, dzis zamierzam zamienic je na kolejny zestaw (musze najpierw sprawdzic wszystkie a pozniej bede montowal)

i nie wydaje mi sie zeby mnie zawiodly, a dodatkowo nie emituja zaklucen dla komputera i cb to zestawy cyfrowe-nie wiem ile w tym prawdy, ale tka je nazwali...

 

i kolejny raz jusz zauwazylem ze te tanie i oryginalne xenony, lub czesci do auta niczym sie nie roznia, to jedynie przypadki ze komus siadla taniocha, mi nie raz siadlo cos oryginalnego, wiec tegac kupuje tansze zamieniki, przynajmniej mniejsza strata jak siadzie...bo z zakupami internetowymi to wiadomo jak jest, czy drogie czy tanie to i tak przy reklamacji w eterze cisza.... ;)

No widzisz-jesteś jednym z niewielu którym chińskie gówno (bo tak to trzeba nazwać) działa-a jak bym Cię spotkał w PL (w nocy jadącego z przeciwka) z takim zestawem to bym Cię dojechał i dostałbyś prosto w nochal i nie obrażaj się za to... :kumple

P.S. Gdzie Ty w ogóle widzisz dyskusję na temat która firma lepsza??Nie zauważyłem jak narazie,poza tym jest od tego odpowiedni wątek.

Pozdrawiam

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa... z tym dojezdzaniem to nie hojraczmy... oslepiaja pieknie, oswietlaja rowniez, a fakt jest faktem, nie ma znaczenia chinsie gowno, czy philipsowskie zloto, czlowieku elektronika jest ta sama na calym swiecie, te same scalaki, te same rezystory, te same tranzystory i skad one w philipsie jak nie z chin, tam sie produkuje elektronike a philips tylko ja w kupe montuje ;)

to tak jak z plazma, samsung sony i philips ktora ma lepszy ekran, debata-proza wrecz, a fak jest taki ze tylko 2 fabryki na swiecie robia ekrany plazmowe hahaha i w dodatku jednego wlasciciela, wiec jak mozna gadac ktore lepse a ktore nie ;) ale nie wazne, nie chce mi sie mendkowac o smiesznych rzeczach.

Fakt xenonow pozostaje dla mnie nie zmienny!!! Zalezy od szczescia!! Jak w transporcie sie sponiewiera to czy firma czy nie firma i tak sie uszkodzi prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyślasz. Zaraz dojdziemy do wniosku, że produkt renomowanego producenta wyprodukowany w chinach, będzie tej samej jakości co podróbka, również tam wytworzona. Kraj produkcji nie ma nic wspólnego, ważne są normy jakościowe. Duże koncerny produkują tam gdzie jest tania siła robocza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oslepiaja pieknie, oswietlaja rowniez, prawda?

Głównie o to mi chodzi...Wniosek nasówa sie sam-nie masz poszanowania dla innych użytkowników dróg.Kropka...

EOT

Wracamy do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównie o to mi chodzi...Wniosek nasówa sie sam-nie masz poszanowania dla innych użytkowników dróg.Kropka...

EOT

Wracamy do tematu

owszem, przyznaje ci racje ale moze zastanow sie dlaczego??

Wiec ci odpowiem:

w uk gdzie obecnie mieszkam swiatla dlugie gasi sie jak juz sie zobaczy kogos z przeciwka, a nie jak sie widzi lune swiatla z przeciwka (i dlatego raze ich tu, bo nie potrafia jak ludzie nie razic mnie )

 

w pl gdzie sobie na swieta jezdze co 2 a nawet czesciej samochod ma beszczelnie lewe swiatlo przestawione by swiecilo na przeciwny pas (dlatego w pl bede wlaczal mijania i jeszcze halogeny oba na xenonie, a jak mi blysni to ja mu tez blysne ksenonami, albo stroboskopem)

 

hamstwo odplacone hamstwem po 10 kroc

 

a zeby bylo smiesznie to mam w schowku normalne h7 i jak sie policja przyczepi to przy nich zmienie i nie przyjme mandatu ;)

 

 

no i teraz mozemy wrocic do tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pl gdzie sobie na swieta jezdze co 2 a nawet czesciej samochod ma beszczelnie lewe swiatlo przestawione by swiecilo na przeciwny pas (dlatego w pl bede wlaczal mijania i jeszcze halogeny oba na xenonie, a jak mi blysni to ja mu tez blysne ksenonami, albo stroboskopem)

 

hamstwo odplacone hamstwem po 10 kroc

 

No i właśnie o to mi chodziło...Więc nie chciej mnie spotkać.A widzisz-niereformowalny jesteś ;)

Możemy teraz kończyć ten OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zeby bylo smiesznie to mam w schowku normalne h7 i jak sie policja przyczepi to przy nich zmienie i nie przyjme mandatu

To nie przyjmuj. Nie pozwolą Ci zmienić na poczekaniu kolego, bo czym innym jest nieświadomość, że Ci się przepaliła żarówka, a czym innym stwarzanie zagrożenia na drodze. Dowodzik będzie zabrany i lepiej dla Ciebie jeśli będzie to w Polsce, a nie np za granicą, bo napytasz sobie problemów.

 

Jeździj sobie na włączonych ksenonach w halogenach w końcu wieś śpiewa i tańczy. Dla niektórych policja jest za łagodna. Jeszcze sobie doklej parapet dwumetrowy i rurę kanalizacyjną, koniecznie na sznurku, żeby nie odpadła i będzie grało. W końcu passat to prawie subaru. EOT

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pozwolcie ze opisze moj problem. Mam paska 2003 b5 FL, xenony. Jak włącze swiatła bez uruchamiania silnika oba działają, jednak natychmiast po uruchomieniu silnika prawy przestaje swiecic?? O co moze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, pozwolcie ze opisze moj problem. Mam paska 2003 b5 FL, xenony. Jak włącze swiatła bez uruchamiania silnika oba działają, jednak natychmiast po uruchomieniu silnika prawy przestaje swiecic?? O co moze chodzic?

 

Przełóż na próbę palniki-zamień prawy z lewym bo to może być wina palnika.Jeżeli nie będzie zmiany to podejrzewam przetwornicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzieki sprawdze jak tylko wygospodaruje troche czasu... teraz zeby sie dostac do zarników trzeba cały przód wybebeszyć.... takie robią samochody,,,

 

Jeszcze jeden temat mnie nurtuje... otoż przy włączaniu drogowych słychać jakby strzelanie z pod maski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włączaniu drogowych słychać jakby strzelanie z pod maski....

No i bardzo dobrze wiadomo że działają ci przesłony od bixenonu

Co do twojej przypadłości to ja stawiam na żarniki

Jak się okaże że to wina żarnika to daj znać mam prawie nowe OSRAMY śwqieciły u mnie jakieś 80-100 godzin także śmiało można powiedzieć że się dopiero rozświeciły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,dzieki sprawdze jak tylko wygospodaruje troche czasu... teraz zeby sie dostac do zarników trzeba cały przód wybebeszyć.... takie robią samochody,,,

 

Jeszcze jeden temat mnie nurtuje... otoż przy włączaniu drogowych słychać jakby strzelanie z pod maski....

 

No trochę pracy Cię czeka ;)

A to że słychać takie coś to jest :ok bo to przesłona,jak wyżej napisane :)

 

 

 

śwqieciły u mnie jakieś 80-100 godzin także śmiało można powiedzieć że się dopiero rozświeciły

 

Rozświetlony palnik jest już po około 40-60 godzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozświetlony palnik jest już po około 40-60 godzin

Nie no jasna sprawa 80-100 to już padlina:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no jasna sprawa 80-100 to już padlina:dolamam

Nie o to chodzi ;)

Palnik powinien się rozświetlić już po tym czasie o którym pisałem,jegożywotność jest przecież o woele dłuższa-bo nie o to tu chodziło.Po rozświetleniu "daje" dopiero pełną mocą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze pozbierac info zanim zaczne działac.

Do wyciagnięcia lamp trzeba zdejmować zderzak, jednak czytałem gdzies ze można bez zdejmowania.

Jakie klucze ( podejrzewam ze TORX-y) bedą mi potrzebne.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze jeszcze pozbierac info zanim zaczne działac.

Do wyciagnięcia lamp trzeba zdejmować zderzak, jednak czytałem gdzies ze można bez zdejmowania.

Jakie klucze ( podejrzewam ze TORX-y) bedą mi potrzebne.

?

 

Zderzaka nie trzeba demontować w 3B w 3BG już niestety trzeba...

Opis masz TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem paska jakis czas temu i jestem rozczarowany xenonami. Jechalem z kumplem jego B6 i swieca mu jak w dzien. Ja natomiast wybauszam oczy zeby cos widziec. Czytalem ze sa chinskie buble zarnikow, moze to one? Przyjrzalem sie tez lampom i wydaje mi sie ze sa brudne od srodka i troche porysowane od zewnatrz. Jak to wszystko sprawdzic co jest przyczyna? Czy jak wyjme zarnik beda na nim jakies parametry mowiace o jego jakosci? Da sie jakos wyczyscic lampe od srodka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawil sie problem z prawym xenonem, ori hella, zapala sie normalnie lecz na dziurach gasnie.... rozebralem, podmienilem palniki to samo, posprawdzalem wtyczki etc. i przy skladaniu zauwazylem ze nawet delikatne pukniecie w lampe powoduje ze gasnie. wydaje mi sie ze to przetwornica? co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze to przetwornica? co o tym myslicie?

Zamień stronami przetwornice i sprawdź, czy nadal będzie Tobie gasł prawy xenon...

Jeśli lewy zacznie gasnąć, to wtedy będziesz wiedział, że coś nie tak z przetwornicą jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze jeszcze dla pewnosci ale to mi na zimne luty w przetwornicy wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności