Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się na allegro światła dzienne montowane w kartki razem z halogenami.

http://allegro.pl/swiatla-led-drl-dzienne-vw-passat-b6-sz-n-jafra-i1561120035.html

Jak dla mnie to cena jest chyba z kosmosu - mocno musiałbym się zastanowić nad połową tej ceny. Za tyle to już bym wolał kupić całe lampy z wbudowanymi LEDami.

 

Nie wiecie, czy jest takie cudo do wersji z xenonem?

http://www.getem.pl/index.php?action=towar&id=1317

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mkraska

 

Ustaw sobie halogeny i będziesz miał spokój za minimalna cenę.

 

Miałem kupić te Ledy ale fakt za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiecie, czy jest takie cudo do wersji z xenonem?

 

To czy masz lampy ksenonowe czy halogenowe nie ma dla tych ledów znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem od mechanika ustawił mi przeciwmgielne jako dzienne ale jak mam dzienne (halogeny) to i w dzień nie potrzebnie świeca doświetlenie zakrętów z reflektorów ( jak skręcam). Tak ma być ??? reflektory bi xenon

Dodatkowo zauważyłem ze przy odpalonym aucie nie mogę włączyć samych postojowych, postojowe świeca tylko przy światłach mijania. Proszę o poradę czy tak ma być czy co jest źle .

 

 

Jeszcze dzis zauwazyłem ze swiatła postojowe sa, jak przekrece manetke na swiatła posotojowe to wtedy mamy tylko dzienne (halogeny) i jak zaciagne hamulec ręczny to halogeny gasną i są światła postojowe przód i tył.

 

 

Wiec proszę o pomoc co jest nie tak ustawione.....

 

 

 

Odświeżam temat, czy jest ktoś chętny aby mi podpowiedzieć coś z tym problemem.??

 

Dodatkowo zauważyłem ze czujnik zmierzchu zbytnio za późno działa / niby szarawo a mijania nie świeca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to koledzy wygląda, ale niestety jeśli sam je sobie montowałeś to nie możesz jeździć na tym ledach jako dzienne. Widziałem w Uwaga Pirat jak koleś dostał za to mandat. Chyba że przeszło do przez badanie techniczne i zostało zatwierdzone......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie badanie techniczne? Chodzi o to, żeby Ledy miały homologacje RL i były zgodnie z przepisami podłączone i działały wg wytycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Otóż po pierwsze - w kwestii doświetlania zakrętów przy dziennych to jest błąd gdzieś w kodowaniu, bo generalnie poprawne zakodowanie (co robię w dowolnym, obsługującym tę funkcję aucie z grupy VAG) powoduje świecenie tylko lamp przeciwmgielnych (nie "HALOGENÓW", bo HALOGENY to rodzaj żarówek, a nie lamp) w trybie świateł dziennych bez świateł postojowych i z przodu i z tyłu. W trybie świateł dziennych jest wyłączona opcja świecenia świateł mijania i wtedy doświetlanie nie jest aktywne. Podejrzewam, że jeśli masz czujnik zmierzchu, to po prostu lampy się przełączają na mijania zamiast dziennych i wtedy normalnym jest działanie doświetlania. No chyba, że mówisz o "doświetlaniu" w kontekście ruchomych lamp w lampach mijania (że chodzą silniczki), ale i tak nie powinny się świecić żarówki w trybie dziennym. Historia na dłuższe tłumaczenie.

 

Co do opcji z postojówkami, to jest to standardowe działanie w trybie kodowania amerykańskiego. Otóż (i teraz dla uproszczenia pominę tryb AUTO na włączniku świateł):

1. na włączniku '0' - świecą się światła dzienne, bez przednich i tylnych postojówek. Po zaciągnięciu ręcznego światła gasną.

2. na włączniku 'postojówki' - świecą się wciąż dzienne (mijania bądź przeciwmgielne w zależności od kodowania) bez żarówek świateł postojowych. Zaciągnięcie ręcznego wyłącza światła dzienne i uruchamia postojówki.

3. na włączniku '1' - działają lampy mijania + postojówki. Zaciągnięcie ręcznego nie wpływa na działanie świateł. Również dopiero wtedy działa doświetlanie zakrętów.

 

Powyższe jest standardowym działaniem świateł przy kodowaniu amerykańskim i jeśli ktoś już z tego korzysta, to powinien się do tego przyzwyczaić :-) Nie da się tego przeskoczyć (taka charakterystyka sterownika centralnej elektroniki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. na włączniku 'postojówki' - świecą się wciąż dzienne (mijania bądź przeciwmgielne w zależności od kodowania) bez żarówek świateł postojowych. Zaciągnięcie ręcznego wyłącza światła dzienne i uruchamia postojówki.

 

Mam włączony tryb amerykański na światłach mijania i po przełączeniu na postojówki świecą tylko postoje (przód i tył), bez mijania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo niestety w zależności od sterownika inaczej wygląda działanie tego trybu (tak samo z resztą jak np. coming home). Jak u siebie w samochodzie miałem sterownik 21 bajtowy, to miałem tak samo jak Ty teraz, a coming home i leaving home działał po otworzeniu lub zamknięciu auta z pilota.

Po zamontowaniu nowego, 30 bajtowego, tryb amerykański działa tak jak opisałem powyżej, a coming home działa poprzez pociągnięcie długich, a w niektórych sterownikach trzeba mieć włączony przełącznik świateł na '1'. Tak więc generalnie działania sterowników zależy od ich "generacji". Niemniej jednak w tym konkretnym poście chciałem pokazać koledze koblant, że to naturalne działanie i nie musi się niczym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi właśnie 30 bitowy bordnetz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie siedzi właśnie 30 bitowy bordnetz...

 

Tak, ale masz skrzynię DSG. Jak masz inny bieg niż DRIVE lub REVERSE, to jest 'zaciągnięty' ręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie postoje świecą bez względu na ustawienie lewarka od biegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam bordnetza 23bitowego i chcialbym zeby coming/leaving home odpalal przeciwmgielne swiatla zamiast mijania. Mam vcds 10.6 jednak u mnie w dlugim kodowaniu nie ma podpowiedzi do bitow i nie mam pojecia co zaptaszkowac/odptaszkowac zeby to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym zeby coming/leaving home odpalal przeciwmgielne swiatla zamiast mijania

 

Wystarczy trochę poczytać i dowiedzieć się, że to niemożliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z podłączeniem dziennych.

 

Zwykle producenci zalecają zasilanie ich z (+) pojawiającego się po włączeniu zapłonu. Uważam to za błąd. Podłączenie takie nie pozwala na wygaszenie wszystkich świateł przy włączonym zapłonie/pracującym silniku.

 

Moim zdaniem światła - dzienne lub mijania - powinny zapalić się dopiero w momencie przekręcenia wyłącznika w tryb automatycznych świateł - poz 1 przełącznika świateł.

 

Zatem potrzebny jest (+) pokazujący się po przekręceniu przełącznika świateł w poz 1.

 

Wie ktoś gdzie go znaleźć w naszym B6 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten plus. Ze schematu wynika że jest to pin 2 przy włączniku z funkcją auto lub pin 14 we wtyczce ''e''(16to pinowa czarna wtyczka) sterownika elektroniki, kolor przewodu-różowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego germar a gdzie znajduje się ta wtyczka "e" bo chciałbym właśnie to tak podpiąć.

I dugie pytanie gdzie znajduje się zasilanie postojówek bo nie chce ingerować w org. wiązki i je odizolowywać jak to większość poszła na łatwizne, pytam bo szukałem i nie znalazłem takiej opcji. Tylko prosze tak organoleptycznie wskazać palcem bo "ciemny" jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

Po wymianie szyby, trochę jakby się rozregulował czujnik światła bo potrafi mi je włączyć jak jest całkiem jasno. Co mogę zrobić na początek zanim zapytam w aso co mi tam sknocili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności