Skocz do zawartości
Major

Podświetlane nawiewy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się komuś nudzi chce się pobawić to podaje przepis. Oczywiście o ile da się odzielić w passacie gume od pokrętła. W Touranie się dało, dlatego pomysł okazał się trafiony .

Polecam kupić jedną kratkę na testy i jak się da ...do dzieła.

 

jak juz się uda rozdzielić gumę od plastiku , nacinasz rowek głębokości ok 1-2mm, (pod diody SMD 1206) można dać większe jak się komuś zmieści.

 

led0.th.jpg

 

Potem pierwsza przymiarka do diody, lekko przeklejasz na kropelkę by nie uciekła gdzieś pod drodzę.

 

led01v.th.jpg

 

led1l.th.jpg

 

Potem kleimy kable kable .... najlepiej jakieś silikonowe by były miękkie, rozmiar 22AWG

 

led4.th.jpg

 

led5l.th.jpg

 

Po kablomani czas na gumową osłonkę, przyklejamy na kropelkę by nie tracić czasu....zresztą trzyma i tak super mocno.

 

led2q.th.jpg

 

na koniec wypełniamy otwór diody epidianem (typowa zywica epoxydowa) z domieszką białej farby do malowania (Epidian 52 itp jest przezroczysty, wiec by nadać wygląd org, potrzeba mu aktywatora białego - farba , dosłownie kropelkę)

 

led6.th.jpg

 

No i zrobione.

Diody oczywiście do podłączenia pod jaki kolwke guzik który jest podświetlany, do wyboru do koloru, oczywiscie przez rezysor. Rezystor dobrać wg uznania, bo im głębiej osadzi się dioda tym mniej bedzie prześwitywać przez epidian, dlatego zalec a się podejść do sprawy spokojnie i nacinać wszystkie rowki jednakowo, no i sam epidian moze byc gęstrzy w zalezności od dodanej farby.

 

led9.th.jpg

 

led8.th.jpg

 

led7.th.jpg

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem pomysł fajny, tylko zastanawia mnie czy nie za mocno to będzie świeciło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rezystor dobrać wg uznania

 

moim zdaniem pomysł fajny, tylko zastanawia mnie czy nie za mocno to będzie świeciło

 

odp. już znasz.pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma pomysł, jak odświetlić "ludziki" przy nawiewach tak, by świeciło jak w B5ce?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

passat B7 ma fajnie podświetlone nawiewy, czy orientujecie się czy całe nawiewy będą pasować do B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny pasować bo deska jest prawie identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasują, ja tak mam.

Ale uwaga - widziałem dwie wersje nawiewów od B7 (ze srebrnymi ramkami)- podświetlane i niepodświetlane.

Ja kupiłęm takie nawiewy z wiązką i zainstalowałem u siebie.

Efekt fajny, poniżej fotki.

DSC_1904.jpg

1419789327.jpg

29.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy gdzie należy podłączyć oryginalne wiązki od nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w starym climatronicu pod climatronic, wiązkę masz zakończoną wtyczką?

a jak nie to pod oświetlenie zapalniczki z przodu najlepiej się podłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem czy jest wtyczka czy nie, jeszcze nie dotarły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak wymontować te nawiewy z deski ? Tak oczywiście żeby nic nie uszkodzić . Jeżeli to jest prosty zabieg to może zapodam sobie taki bajerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto się wyciąga, trochę siły i sprytu i nasz nawiew na zewnątrz. A dokładniej delikatnie ciągnąc za obudowę powinien wyjść, można trochę pomóc śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos czy po wymontowaniu kratek powietrza da rade te wiązke od podswietlenia tymi otworami srodkowymi poprowadic na boki czy trzeba wykrecac cos wiecej niz wyjecie samych kratek powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiem, że będzie trzeba wymontować licznik i schowek przed pasażerem aby dobrze rozprowadzić i zamocowac wiązkę. Dodatkowo radio aby podciągnąć zasilanie podświetlania np. z podświetlenia zapalniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.Mówiąc dobrze masz na mysli przymocowanie wiązki jej orginalnymi zaczepami do tylu kokpitu? Czylie ze np da rade

przeciągnąć kable bez wyjmowania zegarow i schowka ale bez przymocowania zaczepow wiązki z tylu kokpitu jak fabrycznie? A przy okazji masz napisane ze masz MFA kolor,widzialem taki i jest fajny,ale z tego co widzialem na twoich fotach powyzej to masz poprostu podswietlany na bialo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary już od jakiegoś czasu są "kolorowe", fotka była z przed roku więc straaasznie stara i nieaktualna:D

Wiązka do podświetlania nawiewów jest na tyle krótka, że nie wydaje mi się możliwym przeciągnięcie jej bez wyjmowania schowka i zegarów.

DSC_5284.jpg

DSC_5275.jpg

DSC_5280.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiązka do podświetlania nawiewów jest na tyle krótka, że nie wydaje mi się możliwym przeciągnięcie jej bez wyjmowania schowka i zegarów.

 

Jest, jest Wojtek ;) (otwierasz dwa boki od bezpieczników i ,,do pokonania'' zostają dwie proste) potem już tylko navi i popielniczka (czasami panel climatronika dla wygody wysuwam) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów posiadających podświetlane nawiewy, wrzucić fotki ich wyglądu wieczorem? Potrzebuję bodźca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja, wygląda super :D

 

DSC_0321[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupione :-) Z tego co widzę, to wiązka kończy się czterema wtykami ( 2 pin ). Możecie koledzy uszczegółowić, gdzie podłączyć to zasilanie, no chyba że trzeba ciąć wtyczkę i gdzieś się wlutować :-)

Następnym razem jak poproszę o zdjęcia jakiegoś nowego elementu do B6, to zignorujcie mnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności