Skocz do zawartości
Major

Podświetlane nawiewy

Rekomendowane odpowiedzi

najszybciej i najłatwiej to podłączyć zasilanie pod oświetlenie popielniczki z przodu, go gniazda zapalniczki przedniego przychodzą 3 przewody dwa grube i jeden cienki. zasilanie nawiewów podłączasz pod gruby brązowy i cienki (chyba szary, jak dobrze pamiętam) instalacje nawiewów musisz trochę przedłużyć po obcięciu wtyczki 4 pinowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Ja jutro mam zamiar montowć podświetlane nawiewy(wczoraj odebrałem nowy komplecik z wiąką)

Mam wiązke orginalną(3ab 971 315) zakączoną wtyczką 12-pinową(6Q0 972 726) i ETKI wynika że ta wtyczka jest orginalnie w wiązce fabrycznej(opis to kostka odtwarzacz CD) i teraz czy kojarzy ktośtaką wtyczke przy RSN 510???? bo ja najchętniej przełożyłbym piny do fabrycznej kostki?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz czy kojarzy ktośtaką wtyczke przy RSN 510???? bo ja najchętniej przełożyłbym piny do fabrycznej kostki?????

 

daj jej foto, tej 12 pinowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy zdjęcia to kostka w realu.piny są: brązowy pin 3 szary pin 9

15092012213.jpg

15092012214.jpg

15092012215.jpg

A to print screen z etki z zaznaczonymi na czerwono 2 kostkami i opis

etka kostka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek tak zastanawiam się gdzie ta wtyczka psuje i nic nie przychodzi mi do głowy. Napewno w tył RNS 510 tego nie podepniesz, nie podepniesz też pod climatronik.

Gdzie to w oryginale jest podpinane? Dojedziemy do tego :)

Ja podłączam pod oświetlenie przedniej popielniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie razem z nawiewami jest wiązka 3AA 971 315. Ma ona 4 takie same wtyczki ( 2 pinowe ), takie same jak idą do każdego nawiewu 1J0 973 119. Pewnie u Przemka ta wtyczka jest wpinana w coś czego nie było w aucie z którego pochodzą nawiewy i wiązka , która ja mam. Ja za radą Bimbasza wpinam się w zapalniczkę. Tylko wtyczki nie będę obcinał, dokupię gniazdo i wyprowadzę z zasilania zapalniczki. Łatwo będzie ewentualnie odłączyć. No bo kto mi zaręczy że jeszcze nie trzeba będzie rozbierać do jakichś modów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ja nie mam poświetlaniej zapalniczki bo nie mam zapalniczki????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to możesz się podpiąć pod podświetlenie przycisków przy lewarku, lub bezpośrednio pod bordnetza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie

Nawiewy + wiązka kupione (ca 250 pln-ów). Wiem że zawsze mogę wbić do Wojtasa a on ogarnie temat w przerwie między jednym a rugim daniem obiadu, ale chciałbym się zmierzyć z tematem sam.

Mam w związku z tym pytanie czy ktoś posiada zdjęcia i/lub schemat jak to wszystko ze sobą połączyć? Czy to jest jakaś wielka filozofia, czy tak jak w kompie każda rzecz pasuje tylko w jedno miejsce?

 

Pozdrawiam mk

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde

jest tu jeszcze coś do wyjaśnienia ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, bo z pierwszego posta poznikały wszystkie zdjęcia. A ja jestem wzrokowcem :).

Zaznaczam, że nie chodzi mi o podłączenie całości do prądu tylko o wzajemne połączenie poszczególnych części miedzy sobą. No chyba, że wiązki pasują tylko w jeden sposób, wtedy nie ma tematu :)

 

pozdrawiam mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 poście były foto jak zrobić podświetlane pokrętła z nie podświetlanych, a nie jak je podłączyć

jak masz instalację, a masz bo pisałeś ze kupiłeś, rozłóż na stole i będziesz wiedział jak podłączyć. Do każdego nawiewu przychodzi ta sama wtyczka, tam nie ma co sie pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy można podmienić aluminiową ramkę podświetlanego nawiewu (od B7) na ramkę w kolorze czarnym (od B6). Jest to konstrukcyjnie możliwe, czy ramka wraz z pokrętłem i systemem podświetlania stanowi całość? Pytam bo mam listwę na desce w kolorze orzecha (tunel środkowy i navi w alu) i średnio by pasowały aluminiowe ramki na około nawiewów, wolałbym żeby zostały takie jak teraz w B6 - czarne. Bo podświetlane nawiewy bardzo korcą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak Ty orzech i alu na srodku, zalozylem podswietlane nawiewy ze srebrnymi obwolutami i sadze ze wyglada to nie glupio - oczywiscie kwestia gustu :-). Co do zmiany ramki, to chyba trudne bo bardzo ciasno sa zaprasowane w plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiązka do podświetlania nawiewów jest na tyle krótka, że nie wydaje mi się możliwym przeciągnięcie jej bez wyjmowania schowka i zegarów.
Jest, jest Wojtek (otwierasz dwa boki od bezpieczników i ,,do pokonania'' zostają dwie proste) potem już tylko navi i popielniczka (czasami panel climatronika dla wygody wysuwam)

Potwierdzam, że wymiana idzie gładko i szybko bez wymontowywania zegarów i schowka.

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem podświetlanych nawiewów i wystaczy wyjąć stare, owtorzyć boczki od bezpieczników, pomóc sobie sztywnym drutem (jakieś pół metra) i wszystko do zrobienia. Mnie z podpieciem pod zapalniczkę zajęło to poniżej godzinki na spokojnie i bez pośpiechu.

Polecam wszystkim niezdecydowanym, bo podświetlane chromy wyglądają świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysl czy warto ponizej zdjecie, troche ciemne ale chyba nie najgorzej to wyglada.

Nawiew.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś mi wrzucił fotkę całej dechy (razem z bocznymi nawiewami) to może podejmę decyzję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska wyglada tak, lepiej sie prezentuje w dzien

IMG_0615.JPG:

IMG_0614.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbyś mi wrzucił fotkę całej dechy (razem z bocznymi nawiewami) to może podejmę decyzję :D

Poczekaj Nuttie do jutra to wrzucę i ja fotkę swojej dechy, bo mam tak samo jak Slaw8 skomponowaną (kredens + amelinium), tyle że ja mam całą czarną, bo mam czarne wnętrze, a nie jasne jak u Sławka. I ja też Cię będę namawiał na zostawienie chromów!

A dziś bonusowa fotka "świecąca" ;)

Pozdrawiam!

 

DSC_0322.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz!

:)

DSC_0326_resize.jpg

DSC_0327_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności