Skocz do zawartości
RAMA

Czy zawieszenie zamarza? :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aspius

Z rozpedu zalozylem nowy watek.. kurde tyle sie dzieje, ze nie nadazam juz :)

U mnie trzeszczy przy hamowaniu... jak guma, wiec mozliwe ze to ten lacznik stabilizatora... z tego co piszecie to chyba nie warto wymieniac... pytanie tylko czy jezdzac na takich trzeszczacych nie zarzne go na amen...W koncu na mrozie to nie tylko guma peka :)

pzdr

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja stacjonuje w garażu i w dniu wczorajszym wyjechałem czystym i umytym przed weekendem samochodem i po kilkuset metrach mam pierwszy garb zwalniający a po nastepnych kilkuset metrach jest drugi. Zanim wyjadę z domu, zamknę garaż i odjadę to przy mroźnej pogodzie auto się już wychłodzi. Na pierwszym garbie lekko trzeszczy a na drugim już mocniej mimo tego, że żadnego sniegu w nadkolach nie ma. Ja nadal wiem i twierdzę, że trzeszczą łączniki stabilizatora łączoce belkę stabilizatora z wahaczem. Sprawdziłem to niejednokrotnie i zawsze w kilkunastu passkach jakie obrabiałem skrzypiały własnie "C" łączniki.

 

HHA

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink

u mnie tez czeszczy jak jade prosto to to mniej, na progach prawie wogóle najbardziej słychac i to ostro jak np. parkuje przy skręcaniu co to może być tez ten łącznik? czy jak pada pompa wspomagania to tez coś może czeszczec? jak tak to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) U mnie też coś trzeszczy ale są teraz takie mrozy, że wszystkie trzeszczą nie tylko passat. Jak pies biega po podwórku to też słychać jak coś trzeszczy ale nie mam zamiaru mu nic wymieniać. Jak zejdą mrozy to passat i pies nie będą trzeszczeć - jak na razie oba trzeszczaki sprawują się dobrze jak na -30 stopni.

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink

bo u mnie jest troszke inaczej czeszczy dopiero tak od -8 jak jest zimniej to nie czeszczy i jestem bardzo zdziwiony a wiadomo jak zimniej to wszystko sie kurczy moze tak w przedziale od -8 do +5 kurczą sie tylko jakies tamelementy a reszta daje jeszcze rade

no nie wiem narazie nic nie wymieniam i czekam na + 20 albo -20wtedy jest cisza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sierż. Leon

To wina łączników stabilizatora. Jak mi zaczyna trzeszczec to jadę do mechanika-on bierze strzykawkę z olejem robi co należy i na dwa miesiące mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaro73

Witam wszystkich. Wczoraj wyjechałem na drogę moim B5 z 98 roku i sie załamałem- trzeszczy jak zdarta na maxa kanapa (chodzi o przód w prawym kole ) . Dziś byłem u machanika i powiedział mi ,że mam wymienić dolny wahacz i dwa wahacze górne :628: .

Pojechałem więc do mojego kuzyna , który ma warsztat samochodowy z prośbą o pomoc ( nie chciałem na początku nadwyrężać rodziny ) i jego mechanik wyjął mi dolny wahacz - nasmarował go czymś lepkim (smarem :611: ) , przeszło . Kuzyn powiedzial mi żebym nie wymieniał wahaczy tylko poczekał na lepszą pogodę , wszystko minie. Poprostu ten typ tak ma i nic na to nie poradzimy -taki model autka. Pojeżdże jeszcze trochę i poczekam na lepsze czasy. Zgadzam sie ,że trzeszcy ten łącznik stabilizatora, ale czy nie trzeszcy ten ten dolny wahacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon

To samo przerabiałem wczorak tylko że w znajomego Passaccie 99rok. Jeździliśmy nim cały dzień, pod wieczór coś tak skrzypiało przy skręcaniu już myśleliśmy że to pompa wspomagania, ale jak dojeżdżaliśmy do domu i otworzyliśmy okno to trzeszczało to gożej od starego autobusu że wstyd było jechać.

Na drugi dzień znajomy pojechał do servisu (w Niemczech to było) to mu powiedzieli że to normalne w B5 że w gumowych łącznikach stabilizatora jest smar, który jak się wypłucze to skrzypi. U mnie też zauważyłem podobny objaw ale na razie jest dużo ciszej i tylko przy skręcaniu.

Znajomy na pewno mówi że nie będzie wahacza wymieniał na razie miał spróbować smar wstrzyknąć do ten gumy a jak nie to będzie szukał samych gum stabilizatora żeby wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro - nigdy nie wymieniaj jednego wachacza.. bo raptem poleci ci reszta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja wymieniłem jakieś 25k km temu jeden wahacz i wszystko gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, ja niestety mam to samo postawilem paska na jakis tydzien w garażu(pokresle ze wstawiajac go tam było wszystko ok)wczoraj rano przy temp ok -13 wyjechalem i ruszylem do stolicy, juz przy przejechaniu 1 progu zwalniajacego uslyszalem straszne trzeszczenie, ale myslalem ze to chwilowe.Po całodniowej jezdzie po naszych pieknych drogach w stolicy na wiekszych dołkach tez sie odzywało i po powrocie do domu na tym samym progu zwalniajacym również. Tez wydaje mi sie ze to ten łacznik stablizatora zamarzł, okaze sie jak mrozy puszcza i bedzie cieplej, jak przestanie trzeszczeć to dobrze jak nie to sie pojedzie na servis i wymienią. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek85

Ja mialem to samo kilka dni temu. Dzisiaj przyszła odwilż i przestało. Czy ktos wstrzyknal juz smar do tej gumy? Czy to wystarczy czy zaleca sie wymiane tych gum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, ja tam posmigam tak do wiosny i jak bedzie cieplej to wezme sie za wymianę tego co tam trzeszczało.pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek85

Moj Passat trzesczy caly czas tak samo. Przestal na jeden dzien a teraz mimo ze temperatura jest juz dodatnia to auto zachowuje sie strasznie glosno. Mam nadzieje ze jutrzejsza wizyta w warsztacie pomoze. Zdam relacje jezeli jest ktos zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami i tak bywa, jak juz bedziesz wiedział co i jak to napisz.pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez trzeszczy...w prawym przednim kole. Mialem przed PASKIEM fiata (gowno) skrzypialo jak cholera, ale tylko jak bylo zimno. Stosujac analogie....bedzie cieplej przestanie skrzypiec. A w zawieszeniu mam 0 luzow.

 

P.S. woda zima na gume dziala wyjatkowo destrukcyjnie :cisza: ....wsiaka, zamarza, rozsadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek85

Ok. Napisz jak bede tylko cos wiedzial czy to rzeczywiscie pomoze czy nie. Do uslyszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse niby masz racje, ale przy tem +2 stopnie chyba powinno juz przestac trzeszczeć, zreszta to moja pierwsza zima z paskiem wiec nie wiem co i jak :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek85

Te mi sie wydawalo ze przy temperaturze +5 stopni przestanie trzeszczec al nic z tego. W Szczecinie jutro ma byc nawet +9. Zobczymy czy to cokolwiek pomoze. Za 2 godziny jade na warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na opinie mechanika, jak juz bedziesz wiedział to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności