Skocz do zawartości
radek777

dlaczego mój passat nie przekracza 160km/h

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec filtry wymienione i nic nawet sie zbiera ale predkosc max 150 czasem 160:dupablada czy to oznaka ;zuzytego; silnika czy turbo pada?przed wymiana przepływki kilka miesiecy temu nie przekraczał 130 na obciazeniu

dodam ze gdy jade sam to mam wrazenie ze pasek ma 110 koni a gdy wsiada 2 osoby to sie zbiera jak 55konna felicja błedy 17978 00575 65535 00741z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer - np stacyjka moze byc uszkodzona. Czy okolo sekundy po odpaleniu nie gasnie ci auto czasami?

 

na temat bledu 00575 http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=61129&postcount=2

 

65535 - błąd jednostki kontrolnej lub modułu wewnętrznej kontroli

 

na temat ostatniego bledu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51659

 

 

jesli wpiszesz kod bledu w wyszukiwarke znajdziesz co najmniej kilka postow na temat kazdego z nich

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To slaby silnik,wczesniej jezdzil wiecej niz 160? Napewno nie idzie jak 110km, nie przesadzaj,to niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór n75 do wymiany lub czyszczenia .Było na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidrowiec myślisz, że 90tka nie może iść jak 110tka i że to porównanie całkowicie nie ma sensu ? No tutaj się nie zgodzę. Jeżeli 110tka jest seryjna, w 90tce wystarczy dawkę paliwa nastawnikiem ruszyć na 1.6mg - i jest praktycznie 110tka

 

Radek, a czy auto łapie tryb awaryjny ? Jeżeli tak to 99.9% jest to wina N75, w którym prawdopodobnie sprężynka zablokowała zaworek.

 

A w AHU turbo jest nie zniszczalne, nic się nie zapiecze he :) Jedyne co to coś musi nim dobrze regulować (czyli N75).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem 90, mam 110. Bez porownania wogole. 110 to inna turbina, wiec nie ma porownania. A jaki sens ma porownanie modyfikowanej 90 do seryjnej 110? To porownaj modyfikowana 90 do modyfikowanej 110 ktora bedzie miala 135 koni. 90 to jest poprostu muł w ktorym jazda konczy sie przy predkosci 110 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
110 to inna turbina, wiec nie ma porownania.

 

Miales 90 AHH czy AHU??Jakbyś chciał wiedzieć AHH ma taka sama turbine jak AFN 110 km. zreszta AHH ma 210 Nm a AFN ma chyba 235 Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o porównanie 90KM do 110KM ,to jest tak, jakby porównać 110KM do 115 KM niestety!! niby różnica niewielka, ale bardzo widoczna POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktos błąd przejścia w tryb awaryjny?Ja niestety nie widzę żeby kolega takowy posiadał więc WTF?Dla tego silnika to norma 160km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160 to chyba predkosc maksymalna tego silnika w normalnych warunkach drogowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje byle kombi 90 km ahu polecialo najwiecej 180km/h to ojciec jechal a ja nawiecej bujnalem go do prawie 170 wiecej nie chciał to jest max co można wyciągnąć raczej z takiej 90-tki

170km h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak silnik pracował w trybie awaryjnym to z trudem osiągnąłem 120 km/h i to musiałem się jechac z górki, więc jak jechałeś 160 to raczej w trybie awaryjnym twój silnik nie pracował .Nic prostszego ,podłączyć pod kompa i wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam kiedys paska z tym wlasnie silnikiem (AHU) w kombiaku i jego vmax to 170 moze 175kmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że 160km/h to i tak jest spoko dla tego 90konnego silnika, a na prędkość max duży wpływ ma wiatr czy jedziesz pod wiatr czy z wiatrem, a także obciążenia auta i np 50litrów w baku paliwa też robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ktos porownuje 90 do 110?? 90 jezdzilem na autosradach max 170 szedlem bez osob towarzyszacych.

teraz mam 110 i 214km/h na czeskiej autostradzie dokladnie szlo z malym obciazeniem.

Dla ciekawosci moja 110 nie przekraczala 140km/h dopoki nie wymienilem N75...wlaczal sie tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jak silnik pracował w trybie awaryjnym to z trudem osiągnąłem 120 km/h i to musiałem się jechac z górki, więc jak jechałeś 160 to raczej w trybie awaryjnym twój silnik nie pracował .Nic prostszego ,podłączyć pod kompa i wszystko jasne

 

patrz pierwszy post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz wszystko wporzadku z tym passatem, tylko nastaw sie na to ze nie jest to samochod do szybkiego podrozowania, 160 juz koniec mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To porownaj modyfikowana 90 do modyfikowanej 110 ktora bedzie miala 135 koni. 90 to jest poprostu muł w ktorym jazda konczy sie przy predkosci 110 km/h.

 

hahahaha ale się uśmiałem :D:D:D:D:D:D możemy porównywać :D

tak na marginesie,

Jeszcze jest jedna bajera, której nikt tutaj nie wymienił :P

jakie masz oznaczenie skrzyni ?

160km/h dla AHU to coś mało :P

może zrób logi dynamiczne :P

ja swoim łapałem 180/190km/h więc gadanie że 160km/h to szczyt możliwości dla 90tki jest lekką bajeczką.

 

co do muła to nie ukrywam że AFN bez problemu objedzie AHU :P jeśli mowa o serii bo nie ma co dużo gadać 20KM różnicy mówi samo za siebie :P

 

teraz mam 110 i 214km/h na czeskiej autostradzie dokladnie szlo z malym obciazeniem.

coś to prędko jechało :P jaką masz skrzynie w aucie, o oznaczenie mi się rozchodzi :P

 

A w AHU turbo jest nie zniszczalne, nic się nie zapiecze

łopatek nie ma więc nie ma się co zapiec:p co do zniszczalność, oddaj auto jozko'wi i mogę Ci zagwarantować że śmigło odleci :P

jeśli się nie dba o turbosprężarkę to nie ma zasady czy to WG czy VNT - wszystko jest do zajechania!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoim AHH 90 KM jechałame na banie 185. zreszta w AHH wystarczy wymienic wtryski od AFN i moc wzrosnie znacznie :D a z nowym softem mozna nawet 150 KM wyciagnac :)

AHH maja zajebiaszcza pompe wtryskowa ale sa wykajstrowane z mocy przez wtryskiwacze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zreszta w AHH wystarczy wymienic wtryski od AFN i moc wzrosnie znacznie a z nowym softem mozna nawet 150 KM wyciagnac

 

zreszta w AFN wystarczy wymienic wtryski od xxx i moc wzrosnie znacznie a z nowym softem to i 200 km mozna wyciagnac.

 

takie porownania sa bez sensu.

 

Niektorzy probuja tu odowodnic ze ahu jest rakieta latajaca 250 km/h i objezdzajaca AFN, co jest bzdura. A jak sie okazuje ze jednak jest slabe, to idzie argument,ze przeciez po czipie jest mocne !

 

Moj AFN tez jest slaby w porownaniu do a6 2,5 tdi ktore mialem.A co dopiero do sluzbowego 2,5 180km. A co dopiero do nowego a6 3,0 tdi... Ale przeciez po czipie idzie lepiej ! ... itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności