Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy te zdjęcia są przejrzyste,ale tak to u mnie wygląda.Da się to jakoś sklecić??

30042013(001).jpg

30042013(002).jpg

30042013(003).jpg

30042013(004).jpg

30042013(005).jpg

30042013(006).jpg

30042013(007).jpg

30042013(008).jpg

30042013(009).jpg

30042013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za uj powyciągał Ci węże!! ;) mam takie węże i kompresor w piwnicy w zapasie ale nie wiem czy chce się ich pozbyć..

tam przy grodzi węże obcięte czy wyjęte z gniazda?? bo niewyraźne widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch słowach "jest źle".

Rurki przy kabinie faktycznie wyglądają na ucięte, zatem i nowy parownik będzie potrzebny (względnie używany), potem zawór rozprężny.

Kiepsko to widzę, kompresor też na 80% do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tam przy grodzi węże obcięte czy wyjęte z gniazda?? bo niewyraźne widać...

 

 

chamsko wycięte :dupablada

 

---------- Dodano o 01:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:04 ----------

 

Kiepsko to widzę

 

Też tak myślałem:dolamam.Dlatego moje pytanie:czy warto?Bo jak tak sprawa się przedstawia to kolega się by orientował w kosztorysie całej operacji????

 

---------- Dodano o 01:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:11 ----------

 

Też nawet nie wiem czego brakuje,a co jest.I czy to co jest się nadaje,czy złom.Z tego co opisaliście,to dobry jest tylko (chyba),panel i czujnik naslonecznienia.Czyli trochę brakuje do świetności z przed lat :marecek Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że otwory w sprężarce nie były zabezpieczone, więc może też nadawać się już na śmietnik.

 

Chociaż mi w innym aucie po rozszczelnieniu mechanicznym układu tez nie działała sprężarka, dobrze ją zalaliśmy olejem i po pewnym czasie ruszyła :)

 

Ja na twoim miejscu szukał bym kompletnej klimy z auta przeznaczonego na części, koszt to 300-500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurki aluminiowe od ściany do kompresora mam na zbyciu jak chcesz to mogę Ci dać za fri pokryjesz tylko koszta wysyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli trochę brakuje do świetności z przed lat

Brakuje i to sporo,

najgorszy jest fakt obcięcia przewodów od parownika, roboty tyle co przy wymianie nagrzewnicy a nawet więcej,

jeśli chcesz to zreanimować w miarę dobrych pieniądzach to najlepiej łykać cały wymontowany zestaw (tablica, allegro), z elektryki coś Ci wtedy powinno zostać to będziesz miał na odsprzedanie względnie zostawisz sobie.

Spokojnie może być zestaw manualnej klimy, byle nie od VR6 i najlepiej od 92 wzwyż.

Musisz monitorować aukcje i coś się może trafi.

Taniej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurki aluminiowe od ściany do kompresora mam na zbyciu jak chcesz to mogę Ci dać za fri pokryjesz tylko koszta wysyłki

 

Dziękuję.

Prosze mnie źle nie zrozumieć ale muszę pomyśleć nad tym wszystkim.Mam nadzieję że wrazie co to na PW byśmy sie dogadali??Jeszcze raz dziękuję.Pozdro.

 

---------- Dodano o 02:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:13 ----------

 

Spokojnie może być zestaw manualnej klimy, byle nie od VR6

 

To manual bedzie pasował?Wszystko jest tak samo?To na co zwracać uwagę żeby mnie ktoś nie napasł od VR6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To manual bedzie pasował?

Tak gdyż sama instalacja jest taka sama a różnica polega na sterowaniu czyli elektryce która jest w większości w kabinie, za zbiorniczkiem płynu masz przekaźniki, kabelek dochodzi do kompresora, nie widzę tylko wtyczki na presostat który jest przy prawym kielichu amortyzatora, sprawdź czy gdzieś nie wisi szeroka wtyczka chyba czteropinowa.

Różnica od VR6 polega tylko i wyłącznie na kompresorze, wygląda on identycznie jak zwykły ma te same oznaczenia jednak kręci sie w drugą stronę, na naklejce jest duża czerwona strzałka pokazująca kierunek obrotu...na kompresorach od czterocylindrowców nie ma strzałki

Szukaj zestawu w którym będą wszystkie węże, osuszacz, chłodnica, kompresor z lapa, obudowa wentylatora z kabiny (w niej jest parownik) z obudową klap (silniczki na klapach) i jakieś fragmenty elektryki z panelem manualnym lub klimatronika, przy takim zestawie coś Ci musi zostać do ewentualnej odsprzedaży...czyli panel, kompresor na części (obudowa tłoków, sprzęgo,koło pasowe) silniczki, siłowniki, czujniki, przekaźniki itp.

Zapomniałbym o zaworze lub dyszy rozprężnej, zależy to od rocznika i jest w miejscu uciętych przewodów, jest to osbna część, w linku z wcześniejszego posta jest on przykręcony do parownika.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj zestawu w którym będą wszystkie węże, osuszacz, chłodnica, kompresor z lapa, obudowa wentylatora z kabiny (w niej jest parownik) z obudową klap (silniczki na klapach) i jakieś fragmenty elektryki z panelem manualnym lub klimatronika

 

Dziękuję za info.Ale ja się na tym kompletnie nie znam :hehe.Znalazłem coś na tablicy.Oto link:

http://tablica.pl/oferta/caly-passat-b3-2-0-usa-na-czesci-rarytasy-CID5-ID2qFqJ.html

 

Co o tym kolega sądzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co o tym kolega sądzi???

Od biedy by było ale jest to stary układ czyli kompresor na pasku klinowym.

Napisz do gościa meila co uważa za komplet i nie podsuwaj mu żadnych informacji.

Kompresor jaki jest w pasku z linku to na 100% SD709 a u Ciebie jest SD7V16.

Sam tył można przełożyć gdyż w obu kompresorach pierwsza podkładka jest ta SAMA.

Czyli zostawiasz połowę swojej sprężarki a tylny dekiel dajesz od SD709, wtedy wszystko podpasuje pod węże.

Nie pamiętam tylko czy dało by sie przełożyć samo koło pasowe, wtedy dajesz do siebie SD709 a zostawiasz ze swojej tylko koło pasowe ze sprzęgłem.

W przypadku gdybyś kupił zestaw od manuala, obudowa nawiewów z klapami nie jest Ci potrzebna, tylko sama obudowa z wentylatorem i parownikiem.

Te 300 zł to naprawdę małe pieniądze.

Poszukaj tej wtyczki od presostatu to sprawdzę czy jest taka sama jak przed 92 rokiem.

 

Twój kompresor może okazać się dobry jeśli nie wdała się w środku rdza...ale tak jak pisałem wcześniej bez zdjęcia dekla w tym przypadku sie nie obejdzie.

TUTAJ masz zestawy uszczelek do obu typów, jest to praktycznie jedyny zestaw naprawczy dostępny na polskim rynku.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co o tym kolega sądzi???

 

Szukaj dalej a to odpuść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za info.Ale ja się na tym kompletnie nie znam .Znalazłem coś na tablicy.Oto link:

http://tablica.pl/oferta/caly-passat...5-ID2qFqJ.html

Mam skraplacz z zaworem rozprężnym, węże (tylko nie pamiętam jakie bo nie cały komplet) kompresor na wieloklin (nie daję gwarancji na niego) i chłodnicę klimy. Jak chcesz to odezwij się na pw. Czujnika ciśnieniwego nie posiadam ale kupisz "takowy" ;) za 40 zł na alledrogo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odezwij się na pw.

odezwałem.mam nadzieję że doszło.

Poszukaj tej wtyczki od presostatu

Postaram się jak najszybciej.Zapomniałem że miałem to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszło, doszło ;) a patrzyłeś czy masz chłodnicę klimy założona?? jest w ogóle?? jeśli tak to sprawdzaj kompresorem szczelność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz chłodnicę klimy założona?? jest w ogóle??

 

Nie ma.Wszystko zdemontowane.Została tylko pompa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie padła mi klima w pasku pokazuje błąd 3224 brak ciśnienia klimatyzacji wymieniłem czujnik na inny i nowy i stary cały czas to samo po skasowaniu błędu klima nie załącza się i nadal jest ten błąd ma ktoś jakiś pomysł na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie brak ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem sprawdzałem jest kilogram ciśnienie 8 atmosfer sprawdziłem chyba wszystko co możliwe przekładałem panel sterujący przekaźniki czujniki i nic ale jak w przekaźniku tym koło zbiorniczka z płynem zepnę plus z zielonym kablem czyli ręcznie doprowadzę plus do przekaźnika srebrnego zaczyna wszystko działać normalnie nawet wentylator z drugim biegiem załącza się prawidłowo przy wysokim ciśnieniu freonu czyli około 15 atmosfer ale wtedy działa klima nawet jak wcisnę of czyli nie ma regulacji jest na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w masterze miałem podobny przypadek, wszystko było ok a jednak klima nie działała

 

Okazało się że po zmianie chłodnicy na nową (zamiennik) zmniejszyła się pojemność układu. Po katalogowym nabiciu 840gram klima nie działała, dopiero po odpuszczeniu 200gram klima zaczęła normalnie pracować.

 

Po prostu było za dużo gazu załadowane do układu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności