Skocz do zawartości
edward.iskra

problem z uruchomieniem zimnego silnika 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

czarny - oryginalny

zielony - kupiony w salonie (tzn. znaczy, że już kiedyś był wymieniony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuje podmienić czuj temp [ czy podejdzie od tdi tez ma 4 piny ale o parametrach to nie wiem]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra spróbuje podmienić czuj temp [ czy podejdzie od tdi tez ma 4 piny ale o parametrach to nie wiem]

w temacie o numerach części spytaj o numerek czujnika temperatury to dostaniesz info o numerze. Zapytaj też czy pasuje od TDI (i od jakiego TDI były takie same - po numerze da radę sprawdzić od razu do których silników pasują dane części)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem czujnik temp i bez zmian i teraz szukam używanej przeplywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.najpierw g42.czujnik niby na kolektorze,nagrzewa się pokazuje 140*,ma prawo.A teraz powiedz czy masz wtryskiwacze Valtek?Jesli tak to wypnij z nich na noc przewód doprowadzający i z rana odpal(zobaczysz czy się cos dzieje.Po drugie ściagnij wężyk od podciśnienia do reduktora i wlóż w słoik z wodą.

Chociaż jezeli działo się to przed założeniem gazu,to obstawiam tak jak już wczesniej pisałem czujnik temp cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak załatwię przeplywke dam znać co dalej a czujnik temp płynu 4pin pasuje od tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja może odkopię trochę temat.

 

Jestem dzisiaj po wymianie termostatu i prawego przegubu zew. Podczas wyjazdu od mechanika zapalił się check engine. Wywaliło błąd:

 

16496 - Intake Air Temp. Sensor (G42): Signal too Low

P0112 - 35-00 - -

Readiness: 0110 1101

 

Mechanik go skasował i check engine podczas jazdy się już nie pokazał. Z ciekawości jednak po powrocie do domu podpiąłem się do domowego VAGa w celu sprawdzenia czy problem nie powrócił. No i niestety. Błąd jest nadal. Po jego skasowaniu niestety ciągle wraca.

 

Znalazłem gada pod machą, wszystkie wtyki niby wpięte tak jak być powinno. Poruszałem przewodami, po omacku poszukałem ich końców. A że nie jestem jakąś złotą rączką jeśli chodzi o naprawy samochodowe to nie chce za dużo tam grzebać ;) Ale może macie jakieś pomysły co mógłbym samodzielnie zrobić z tym fantem? ;)

 

Autko jak w profilu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale może macie jakieś pomysły co mógłbym samodzielnie zrobić z tym fantem?

Spójrz co pokazuje VAG na 004 kanale tam w czwartym okienku jest wartość temperatury zasysanego powietrza.

Czujnik można sprawdzić mierząc rezystancję, ale szczerze nie wiem ile przy jakiej temperaturze powinna wynosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spójrz co pokazuje VAG na 004 kanale tam w czwartym okienku jest wartość temperatury zasysanego powietrza.

Czujnik można sprawdzić mierząc rezystancję, ale szczerze nie wiem ile przy jakiej temperaturze powinna wynosić.

 

Na kanale 004 pokazuje 143°C. Jeszcze raz odpialem i podpialem kable. zadnych efektow. padniety czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz odpialem i podpialem kable.

A co VAG pokazuje na odpiętej wtyczce od czujnika?? Nie mam fury przy sobie bo zmierzyłbym Ci rezystancje. Wykręć czujnik i spróbuj go ogrzać ochłodzić i zobaczyć czy będzie zmiana temperatury.

 

padniety czujnik?

Bardzo możliwe, że tak. Ale wypadałoby go najpierw sprawdzić niż niepotrzebnie wydać $$ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Teraz przed odpięciem wtyczki pokazywał 129C. Po odpięciu wtyczki -48C. Po ponownym podpięciu wtyczki zamiast błędu 16496 - signal too low, pojawił sie 16497 - signal too high. Po skasowaniu 16497 znowu pojawił się 16496. Okablowanie jest więc chyba dobre. Czuję, że kupię ten czujnik i go wymienię. Nie mam możliwości w chwili obecnej wykręcenia tego czujnika i dłuższej zabawy z tym problemem, bo nie ma mnie w domku ;)

 

------------------

 

Odpiąłem akumulator i podpiąłem go ponownie. Błąd zniknął. Nie wierzyłem jednak w "cudowne ozdrowienie". Wyjąłem czujnik i był troszkę zawalony nagarem. Może dlatego dostawał *******ca i nie wiedział co pokazywać. Przeczyściłem go lekko szmatką i sprężonym powietrzem ;) Wsadziłem go z powrotem, pojeżdżę, zobaczę jak będzie ;) Póki co błędu nie ma. Ale i tak dzięki za wszelkie rady!

Edytowane przez MSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe trochę się pośpieszyłem z edycją posta ;) ale dzięki za fatygę!

taki bosch'owski czujnik nowy miałbym za 65zł ;) ale póki co pojeżdżę tak jak jest (post wyżej) i zobaczymy co będzie :P bo byłem już nawet bliski kupienia tego czujnika, ale jak słyszę: na poniedziałek, na wtorek, na środę. Wkurza mnie to w tym kraju! :P człowiek chce wydać parę groszy i chce mieć "coś" na już, a nigdzie tego nie można dostać... ;)

 

Pozdrawiam i dam znać za jakiś czas czy problem wrócił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 18t awt lpg tez swiruje ostatnio choc bylo dobrze dopuki nie skasowałem bledów vagiem przez co rano zapali od strzała ale gdy wcisne lekko gaz to gasnie a przy próbie jazdy totalny spadek mocy i gasniecie i i tak z kilka razy po czym po chwili juz jedzie nomalnie. Czujnik temp cieczy pokazuje u mnie nie wiecej niz 79 stopni auto gzeje ok.Temp w kolektorze jakies 28 st.Tylko dziwi mnie ta korekta w 32 bloku sondy drugie okienko -20 %.Co do bledów to wystepuje czesto 17511. Zauwazyłem tez ze jak jest na dworze koło 0 st to zimny silnik wskakuje na 1200 obr a gdy -20 to na 1000 wiec ssanie sie tak do konca nie załancza. Złosliwa bestia z tego awt, ciezko mi dojsc mu konca.Szyna od lpg regfast, reduktor sa nowe wiec niby nie powinna przepuszczac ale dajmy po nocy postoju gaz z weza zasilajacego sie gdzies ulatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko dziwi mnie ta korekta w 32 bloku sondy drugie okienko -20 %.

Masz za bogato pod obciążeniem nie wiadomo od jak dawna.

Co do bledów to wystepuje czesto 17511

Błąd dotyczy obwodu ogrzewania sondy. Musisz znaleźć przyczynę błędu. Bogata mieszanka mogła mieć zły wpływ na sondę i ją uszkodzić. Trzeba wykluczyć LPG, szczelność dolotu, sondę lambdę.

Podejrzyj co się dzieje na kanale 030, 031, 033, na 034 i 036 w ustawieniach podstawowych można przeprowadzić test na sprawność sond. Log przepływki też nie zaszkodzi z 002.

Zauwazyłem tez ze jak jest na dworze koło 0 st to zimny silnik wskakuje na 1200 obr a gdy -20 to na 1000 wiec ssanie sie tak do konca nie załancza.

To norma w większości AWT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z Passatem. Od dłuższego czasu gaśnie mi na niskich obrotach tzn. potrafi śmigać z miesiąc bez problemu, a potem raz czy drugi zgasnąć. Czasem dzieje się to przy skrętach lub przy zmianie biegów.

Wymienione/sprawdzone: sonda lambda (przed katalizatorem), świece, cewki, przewód podciśnienia, pompa obiegu wtórnego, filtr paliwa, przeczyszczone wtryski, przeczyszczona i zaadaptowana przepustnica. Z komputera jedyne błędy które ostatnio się pojawiły to: mieszanka za bogata/za uboga. Co proponujecie jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co proponujecie jeszcze sprawdzić?

Masz LPG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam LPG. Benzynka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda wymieniona czy tylko sprawdzona?? Jak wygląda sprawa przepływomierza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda przed katalizatorem wymieniona, przepływka też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności