Skocz do zawartości
Antos

[B5] Ksenony do reflektorów soczewkowych

Rekomendowane odpowiedzi

mowa tu jest o nowych autach wyjeżdżających z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam xenon hid juz mialem 3 kontrole i przeglad robilem i nic tylko tyle ze mam spryski lamp ale nie mam soczewek tylko mam lampy engel eyes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowa tu jest o nowych autach wyjeżdżających z fabryki

 

No :hyhy

Dlatego to wrzuciłem.Jeżeli chodzi o przeróbkę to nikt konkretów nie poda,bo nie do końca jest tak jak z nową,ori instalacją.Więc podsumowując-spryski jak najbardziej,dla swojej wygody,jednak jak reflektor jest zabrudzony to światło jest rozjepane wokoło :P

Samopoziomowanie i tak działa w mierę poprawnie dopiero od wersji w 3BG,w 3B poziomuje tylko przy starcie i nic więcej się nie dzieje.Nie mówię już jak wygląda u mnie po zmianie zawiasu na niższe i twardsze,jest też gorzej niż było na orginalnym zawieszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro coś jest nielegalą to proste-używać tego nie można...Osram jest dobrą firmą,od lat...Z resztą sam mam palniki tej marki i jest :dobrze

Żarówki to osobny temacik Panowie więc nie wiem po co sie tu szarpiecie o to.Skoro nie można ich używać na drogach publicznych to tak powinno być i basta,takie zdanie mam też w temacie HID'ów.Nie chce mi sie tłumaczyć poraz n'ty z kolei co i jak,wystarczy poczytać odpowiednie posty i wątki i będziecie wiedzieli o co chodzi...A mistrzostwem świata w buractwie jest HID w zwykłym reflektorze :doh

Zzawsze życzę komuś kto ma to zamontowane żeby spotykał jak najwięcej kierowców jadących z naprzeciwka z takim samym zestawem.Myślcie też o innych-nie tylko o sobie ;)

 

 

 

Ciebie tak samo to dotyczy jak kolegi powyżej.Szczególnie moje ostatnie zdanie.

 

 

Char odpuść sobie,to niema sensu.Piszemy to co jakiś czas a i tak efektu zero...Szkoda klepania w klawiaturę bo i tak znajdzie się ktoś "mądrzejszy" :wmorde

Kolego tylko jakbyś nie wiedział to nie będę xenonów instalował na zwykłą lampę bo to jest głupota jakich mało,tylko na soczewce w której światło będzie rozproszone tak jak trzeba.Potem pojadę na ustawienie i nic tylko się cieszyć dużo lepszym wyglądem i poprawioną widocznością o 100% i rypie mi to głęboko że WY się wszystkiego boicie.Prawo jest po to żeby je łamać A jak masz wszystko dobrze poustawiane to policja tak czy tak Ci nic nie zrobi...

Ello Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde a czy ja pisałem że Ty montujesz do zwykłych reflektorów? NIE...

Ludzie,czytajcie ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No :hyhy

Dlatego to wrzuciłem.Jeżeli chodzi o przeróbkę to nikt konkretów nie poda,bo nie do końca jest tak jak z nową,ori instalacją

 

to samo mi powiedział diagnosta jak zagadałem go o samopoziomowanie uśmiechął się i podbił dowodzik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak, a ten xenon to Made in Germany jest? Przecież to jest właśnie typowa chińszczyzna. I nielegalna. Mam ori xenony D2S i widziałem takie wsadzone Xenon H7 w soczewkę. I widzę jaka jest różnica. A jest kolosalna. Rzut na ścianę soczewki robionej pod żarówkę:

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: zarowka.jpg Wyświetleń: 45 Rozmiar: 20.4 KB ID: 83920

 

I to samo z xenonem:

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: zarowka3.jpg Wyświetleń: 46 Rozmiar: 22.6 KB ID: 83921

 

Jeszcze nie widzisz? To patrz na zielone kreski:

 

Żarówka:

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: zarowkag.jpg Wyświetleń: 54 Rozmiar: 24.1 KB ID: 83922

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: zarowka2.jpg Wyświetleń: 49 Rozmiar: 24.8 KB ID: 83923

 

xenon:

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: zarowka3.jpg Wyświetleń: 50 Rozmiar: 24.2 KB ID: 83924

 

Czy już wiesz teraz dlaczego jadąc na prawym łuku i mając oryginalną instalację xenon nie oślepiasz tych jadących przed tobą, ani tych z naprzeciwka? A ładując HID właśnie oślepiasz? Widzisz to? Takie argumenty z życia wzięte przekonują ostatecznie? Czy nadal masz zamiar brnąć w swoich niesłusznych teoriach i pogrążać się z każdym słowem o braku różnic? Nie mówię już nic o oślepionych przechodniach.

 

 

A co Ty kolego proubujesz udowodnic tymi fotami???

po primo nie sa zrobiane z jednakawa odlegloscia od sciany to widac jak byk ze na tych zarowkach auto stoi tuz pod sciana dlatego swieci nisko. A na drugiej focie odleglosc jest znaczna wiec i lamp swieca wyzej :wmorde

 

i po sekundo te zielone kreski co zaznaczyles to wlasnie po to swieca tak aby nie oslepiac jadacego lewym pasem. taka jest konstrukcja lampy i to co w niej swieci nie ma na to wplywu.

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego tylko jakbyś nie wiedział to nie będę xenonów instalował na zwykłą lampę bo to jest głupota jakich mało,tylko na soczewce w której światło będzie rozproszone tak jak trzeba.Potem pojadę na ustawienie i nic tylko się cieszyć dużo lepszym wyglądem i poprawioną widocznością o 100% i rypie mi to głęboko że WY się wszystkiego boicie.Prawo jest po to żeby je łamać A jak masz wszystko dobrze poustawiane to policja tak czy tak Ci nic nie zrobi...

Ello Pzdr.

 

Jeździj, jeździj...

Zobaczymy co zrobisz jak złapiesz dzwona niekoniecznie ze swojej winy i kumaty współuczestnik stwierdzi, że go oślepiłeś...

A jak się ucieszy ubezpieczalnia :D

Normalnie Młody Gniewny jak w Gangstas Paradise... ręce opadają

Edytowane przez bochum80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździj, jeździj...

Zobaczymy co zrobisz jak złapiesz dzwona niekoniecznie ze swojej winy i kumaty współuczestnik stwierdzi, że go oślepiłeś...

A jak się ucieszy ubezpieczalnia :D

Normalnie Młody Gniewny jak w Gangstas Paradise... ręce opadają

 

 

Oślepiają to barany którzy wsadzają xenony na zwykłą lampę, których nie stać na kupienie lampy ori tylko kupienie lampy z angola która świeci odwrotnie, a co tam za flache się załatwi, albo mają auta po dzwonie i potem lampy świecą każda w inną stronę. Z lampą soczewkową dobrze ustawioną, to oślepisz no pewnie wszystkich, i nawet teraz latające komary i inne owady...

Ello PzDrrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oślepiają to barany którzy wsadzają xenony na zwykłą lampę, których nie stać na kupienie lampy ori tylko kupienie lampy z angola która świeci odwrotnie, a co tam za flache się załatwi, albo mają auta po dzwonie i potem lampy świecą każda w inną stronę. Z lampą soczewkową dobrze ustawioną, to oślepisz no pewnie wszystkich, i nawet teraz latające komary i inne owady...

Ello PzDrrr.

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem :(??

Nie chodzi o sam fakt oślepienia, tylko o to, że w momencie gdy zaliczysz kolizję nawet nie ze swojej winy , a wyjdzie fakt, że masz niehomologowane oświetlenie jesteś traktowany jako sprawca i możesz zapomnieć o wypłacie z ubezpieczenia. Starczy, że drugi uczestnik zdarzenia zauważy fakt twojej samoróbki (a to akurat nie jest problemem by rozróżnić gołym okiem) i tylko wspomni, żeś go waćpań oślepił.

Sąsiad też był taki "mądry", aż trafił na mądrzejszego :D

Zrozum, że samo łamanie przepisów i dostanie mandatu jest przysłowiowym "pikusiem" w stosunku do ewentualnych dalszych konsekwencji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony bixenon do xenonu depo..w sumie taka lampa też jest już podobno bez homologacji(spryski są, samopoziom w trakcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostanie mandatu jest przysłowiowym "pikusiem" w stosunku do ewentualnych dalszych konsekwencji ...

 

No i o to chodzi,ale nie dociera.Ja już odpuściłem bo nie chce mi się powtarzać tego każdemu po kolei :P

 

 

Ja mam założony bixenon do xenonu depo..w sumie taka lampa też jest już podobno bez homologacji(spryski są, samopoziom w trakcie).

 

Nie podobno a napewno.Homologację masz na kloszu,więc łatwo sprawdzić co w reflektorze ma być :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lampy depo xwnonowej różni się tylko przesłoną za soczewką...Na lampie jest D2S + H7 i tak też dalej jest ;)

 

tak to wyglada.

P1030724.jpg

Edytowane przez javor1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - jaki bezpiecznik musi być przy ksenonach? ja mam "10" i ciągle mi się palą. wcześniej miałem zwykłe lampy a teraz mam ori ksenon. z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eździj, jeździj...

Zobaczymy co zrobisz jak złapiesz dzwona niekoniecznie ze swojej winy i kumaty współuczestnik stwierdzi, że go oślepiłeś...

 

Ja też latam na hidzie z tym,że 4300k i jak bym tak miał myśleć o dzwonie to bym do auta nie wsiadał

Niech najpierw wykoszą tych ze spawarkami :P

Miałem już 2 kontrole i byłem na przeglądzie :) a spryski leżą w piwnicy

Żeby wszystkie auta miały tylko taki powód niezgodności z przepisami to by było dobrze...część aut nie powinna po drogach poruszać masz choćby stan ogumienia ilość rdzy i chmury dymu ...szkoda gadać :P

Też długo myślałem nad włożeniem zenona i latałem prawie rok na H7 tungsrama ale jak widzę że praktycznie wszyscy co mają soczewę mają zenon to ja będę się cackał

Edytowane przez Przemek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seba1415

Witam,

Mam u siebie zamontowane lampy xenon, ale coś zaczyna niedomagać, mianowicie włączają się normalnie, świecą pełnym jasnym światłem, lecz po jakimś czasie (nie ma reguły, czasami po kilku sec czasami po kilku minutach) jeden z nich zaczyna gwałtownie migać i gaśnie, po jakimś czasie następny, dodam że wymieniłem oba palniki na nowe (D2s 4300 K firmy Philips) ale problem nie ustał. W czym może tkwić problem, czy jest to objaw wadliwości przetwornicy? jak można to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniłeś palniki to nie ich wina tylko raczej przetwornic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o symulacji samopoziomowania ? Znalazłem w internecie Self tester i chciałbym go założyć do swojego Passata żeby miśki nie miały się do czego przyczepić :) oczywiście lampa soczewkowa.

http://www.xenonowe.pl/produkt/281/samopoziomowanie-self-tester-regulacji-lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę to i tak nie mogą się przyczepić jak masz lampy z homologacją i spryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam sprysków i lamp z homologacją, mam zwykłe soczewki w które chciałbym włożyć hid 4300K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności