Skocz do zawartości
Antos

[B5] Ksenony do reflektorów soczewkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak... Dzięki John. Już się zorientowałem o co chodzi. Te przestawienie nie jest takie do końca, bo polega na tym, że 'ucina' się kierunek światła oświetlający pobocze (co w praktyce oznacza, że nie będzie się oślepiało 'angielskimi' lampami kierowców z kontynentu i na odwót) i jest to tylko doraźne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostał ktoś mandat za xenony bez sprysków albo poziomowania ? Jak tak to ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam do was pytanie czy ten zbiornik http://allegro.pl/item1026310469_pas..._oryginal.html na płyn do spryskiwaczy od passata B5 FL będzie pasował do passata B5

Paweł ten zbiornik jest do wersji benzynowej a ty jak mysle masz TDi 115KM jak w opisie czyli mnusisz mieć o takich numerach 8D0 453 AN o pojemności 4,5L zapodaje fotke jak on ma wyglądać i polecam zakupic w Getem bo taniej niz w aso i allegro.

217259fd2fb2301d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostał ktoś mandat za xenony bez sprysków albo poziomowania ? Jak tak to ile ?
Heheeh może za brak spryskiwaczy byś dostał

ale za xenony jeśli masz soczewke i nawet Hida to niedostaniesz bo światło jest wtedy prawidłowo rozłozone ale to inny temat :):) wiem bo będąc na stacji diagnostycznej chłopak wjeżdzał audi a4 na soczewce z hidem i diagnosta powiedział że jeśli granica swiatło cienia będzie w normie to niebedzie żadnych problemów i podbije mu dowód bo według niego światło bedzie prawidlowe ale jesli by założył hida do normalnej lampy halogenowej to napewno przegląd by nieprzeszedł :)Pozdro.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale za xenony jeśli masz soczewke i Hida to niedostaniesz bo światło jest wtedy prawidłowo rozłozone

A to ciekawa teoria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostał ktoś mandat za xenony bez sprysków albo poziomowania ? Jak tak to ile ?

Licz się z tym, że na mandacie się nie powinno skończyć. Samochód jest niesprawny i drogówka zabierze dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostał ktoś mandat za xenony bez sprysków albo poziomowania ? Jak tak to ile ?

z pyskowaniem 200pln :D i brak dowodu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robcyk, juz mam taki zbiorniczek i kupiłem w getem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heheeh może za brak spryskiwaczy byś dostał

ale za xenony jeśli masz soczewke i nawet Hida to niedostaniesz bo światło jest wtedy prawidłowo rozłozone ale to inny temat :):) wiem bo będąc na stacji diagnostycznej chłopak wjeżdzał audi a4 na soczewce z hidem i diagnosta powiedział że jeśli granica swiatło cienia będzie w normie to niebedzie żadnych problemów i podbije mu dowód bo według niego światło bedzie prawidlowe ale jesli by założył hida do normalnej lampy halogenowej to napewno przegląd by nieprzeszedł :)Pozdro.

 

Zacytowałem cały tekst bo to ciekawa teoria,nigdy wcześniej się z takową nie spotkałem-to nieprawda,dowód za takie coś mogą zgarnąć bez gadania-tyle w temacie.

P.S. radzę zmienić diagnostę...

Pozdrawiam

 

 

 

z pyskowaniem 200pln :D i brak dowodu :]

 

Majcin,to jeszczce nie tak źle :lol ale podejrzewam że o kwotę się targowałeś? ;)

 

 

 

Licz się z tym, że na mandacie się nie powinno skończyć. Samochód jest niesprawny i drogówka zabierze dowód.

 

Dokładnie-racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z pyskowaniem 200pln :D i brak dowodu :]

Czasem dochodzi jeszcze koszt holowania, parkingu i kolejnego przeglądu po zmianie lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam na lampie Depo z soczewka napisane HR PL <-->(taka strzałka w środku) DC PL, czy mogę normalnie założyć xenony ? oczywiście spryki + poziomowanie i będzie wszystko legalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki mam na lampie Depo z soczewka napisane HR PL <-->(taka strzałka w środku) DC PL, czy mogę normalnie założyć xenony ? oczywiście spryki + poziomowanie i będzie wszystko legalnie ?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedziecie jak jest jeszcze z tymi spryskiwaczami, trzeba jeszcze jakaś pompę do nich dokupować czy nie ? Jak je monotować, na forum chyba nikt nie opisał dokładnie ?

 

Zestawu samopoziomowania na allegro nie mogę znaleźć, tylko są jedne zawsze http://www.allegro.pl/item1042041473_zestaw_samopoziomowanie_xenonu_czujnik_poznan.html ciekawo jak to by sie sprawowało jak sądzicie ?

Edytowane przez rafal1234
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki powiedziecie jak jest jeszcze z tymi spryskiwaczami, trzeba jeszcze jakaś pompę do nich dokupować czy nie ? Jak je monotować, na forum chyba nikt nie opisał dokładnie ?

Rafał wszystko jest już opisane na forum wystarczy wpisać spryskiwacze w szukajce a co do pompy tak musisz kupić pompke wysokiego ciśnienia ja kupowałem ori na allegro u Jolanta MM ja zakładalem ori xeny ze spryskami i też troszke opisałem także miłego czytania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy firmy sonar swieca kiepsko z normalna zarowka H1 bo takie masz wszystkie 4 wiem bo przerabialem juz ten temat 3 krotnie(honda leon i teraz pasek) i zawsze wkladalem ksenon i jest oki .nie kupuj taniego zestawu bo zamowisz 4300k a i tak bede swiecily jak 8000k to tez przerabialem niema roznicy. a zreszta zmieniaja same barwe raz swieca na niebiesko a za chwile widzisz rozowo fioletowo i tak na zmiane ogolnie kiszka a lepszy zestaw bo taki mialem 4300k zawsze swiecil na "bialo"jakbym mial kupowac to bralbym 3000k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lampy firmy sonar swieca kiepsko z normalna zarowka H1 bo takie masz wszystkie 4 wiem bo przerabialem juz ten temat 3 krotnie(honda leon i teraz pasek) i zawsze wkladalem ksenon i jest oki .nie kupuj taniego zestawu bo zamowisz 4300k a i tak bede swiecily jak 8000k to tez przerabialem niema roznicy. a zreszta zmieniaja same barwe raz swieca na niebiesko a za chwile widzisz rozowo fioletowo i tak na zmiane ogolnie kiszka a lepszy zestaw bo taki mialem 4300k zawsze swiecil na "bialo"jakbym mial kupowac to bralbym 3000k

 

Na różowo a później fioletowo świeci żarnik jak się kończy.Żarniki o temperaturze 6000K świecą już na niebiesko,podobnie jak 8000K,10000K do 12000K podchodzą już właśnie pod fiolet-syf totalny,nie wspomnę już że podczas deszczu nie widać nic.Druga rzecz-xenon 3000K-no cóż,to podobna barwa do zwykłej żarówki halogenowej i napewno nie świeci na biało,barwa podchodzi pod żółty.Najbardziej odpowiednią barwą jest właśnie 4300K,a lekka żółtawa poświata przy tych palnikach to już wina zastosowanej soczewki w reflektorze-tak jest w 3B.(w końcu są różne soczewki).Zauważ jeszcze że są różne palniki-opisywaliśmy je szerzej w innym wątku.Jeszcze jedna sprawa-jak zakładasz HID do zwykłych (nawet soczewkowych) reflektorów to tylko Tobie wydaje się że świecą dobrze-ale już osoba jadąca z przeciwka Cie wyklnie ;) taka jest prawda...Dobra,dosyć już,skończyłem mój wywód :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcialbym sobie wrzucic lampy soczewkowe depo, moze wersja xenon moze h7. Przygladalem sie jednak passatom z takimi lampami i troche 'rażą' mnie kierunki z tych zestawow - poprostu taki zestaw w ponad 10cio letnim pasku zbytnio sie odroznia i widac,ze jest to akcesorium. Pytanie - jakie kierunki ma oryginalny xenon hella? Tez 'clear' ? Moze poszukac takich a lampy glowne dolozyc depo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chcialbym sobie wrzucic lampy soczewkowe depo, moze wersja xenon moze h7. Przygladalem sie jednak passatom z takimi lampami i troche 'rażą' mnie kierunki z tych zestawow - poprostu taki zestaw w ponad 10cio letnim pasku zbytnio sie odroznia i widac,ze jest to akcesorium. Pytanie - jakie kierunki ma oryginalny xenon hella? Tez 'clear' ? Moze poszukac takich a lampy glowne dolozyc depo?

 

Zawsze możesz założyć Depo i dołożyć kierunki w wersji jakiej chcesz.Co do ori xenonu,z tego co pamiętam to do reflektorów Helli kierunków nie miałem do końca clear ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko:)

Znajomy nosi się z zamiarem zakupu takich lamp (http://moto.allegro.pl/item1088028905_nowe_lampy_vw_passat_b5_96_00_xenon_komplet.html)

I pytanko jest takie czy do tych lamp trzeba koniecznie montować xenon??Czy można włożyć jakieś normalne żarówki na drogowe i mijania??

Czy normalne żarówki będzie mógł wsadzić tylko pod te lampy??

http://moto.allegro.pl/item1095154774_nowe_lampy_vw_passat_b5_96_00_h7_h7_komplet.html

Z góry dzięki;)

I zaznaczę odrazu że kolega ma spryskiwacze w zderzaku na lampy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze lamopy są tylko pod xenon a drugie pod normalne żarówki z tym że w swietle przepisów w te drugie nie moż na wkładać xenonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności