Skocz do zawartości
Antos

[B5] Ksenony do reflektorów soczewkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odgrzeję trochę kotleta bo zastanawia mnie jedna kwestia.

Mam od niedawna passka z 2000r. lampy poprzedni właściciel już wymieniał bo stare były już "zmęczone" tyle że nie wiem ile lat temu. Są zwykłe nie soczewkowe. Żarówki świateł mijania to H7 a drogowych to H1. Odbłyśniki wyglądają stosunkowo dobrze.

Generalnie powiem tak, że światła ogólnie są słabe..., a że często jeżdżę po zmroku to zależy mi na znacznej poprawie widoczności.

To że w światła mijania nie można wstawić Xenonów HIDów, nawet jeśli wymienił bym lampy na soczewkowe to oczywista oczywistość, dlatego wstawiłbym po prostu dobrą żarówkę H7, którą mam przetestowaną z poprzedniego auta np Osram Cool Blue lub lepszą Osram Night Breaker Laser ( pomijam fakt żywotności bo z tym różnie ) i powinno być lepiej nie idąc oczywiście w duże koszty.

Natomiast zastanawia mnie, co ze światłami drogowymi. Tu pomijamy fakt oślepiania innych bo generalnie co by nie siedziało w środku to i tak bez zmiany świateł oślepimy przeciwnika.

Kiedyś widziałem światła drogowe z zamontowanymi Xenonami HIDami. Było to zamontowane w Omedze. Lampy na 2 żarówki H7 w które ( pomijam fakt legalności ) wstawione były po 2 żarniki HID H7. Jeden w soczewkę helli i drugi jako światła drogowe i powiem że po włączeniu świateł drogowych przed autem w nocy po prostu był "dzień". Dobrana odpowiednio temperatura barwowa ( nie pamiętam niestety ile Kelwinów ) i przed autem biel. To były światła idealne. Dlatego zastanawia mnie taki zabieg. Czy ktoś u siebie próbował takiego montażu?

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Radek1984 napisał:

Czy ktoś u siebie próbował takiego montażu?

Kiedyś w 3BG, miałem fabryczny bixenon. Dodatkowo był też odbłyśnik H7 na drogowych, do którego wsadziłem HID (opisany na forum projekt trixenon). Reflektory były nowe, odbłyśniki w idealnym stanie... na światłach drogowych było jasno, jak w dzień... niestety to światło bardzo mocno odbijało się od znaków i męczyło podczas jazdy. Dodatkowo przy zmianie świateł drogowych na światła mijania różnica w jasności była na tyle duża, że oko musiało się dłuzszą chwilę przestawić na światła mijania, co powodowało chwilowe wrażenie, że przed autem jest ciemno. Po niedługim czasie wróciłem do H7 na tym zwykłym odblyśniku.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Byłem ciekaw właśnie czy ktoś już próbował rozwiązania. Czyli generalnie możliwe. Tematu Trixenonów nie znalazłem ale chętnie poczytam ;-) Może światła było aż nadto bo po zmianie na długie tak na prawdę świeciły 4 ksenony na raz? Bixenon który otwierał przesłonę plus xenon z długich?

W opisywanej przeze mnie omedze tego nie zaobserwowałem aczkolwiek nie jeździłem tym autem na co dzień tylko od czasu do czasu jako pasażer.

U mnie są zwykłe lampy więc na raz świeciłyby tylko 2 ksenony. W takim razie może podejmę temat ;-). Najpierw spróbuje znaleźć ów Trixenony i zglebić temat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności