Skocz do zawartości
Antos

[B5] Ksenony do reflektorów soczewkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam B5 z 98 roku, który ma założone z przodu reflektory soczewkowe firmy solar.

Coś takiego jak to:

http://allegro.pl/item978513106_lampa_vw_passat_b5_reflektor_lewy_prawy_soczewki.html

Tylko wersja srebrna i nie jestem pewien czy żarówki H1, czy H7 są na mijania. I właśnie chciałbym jako światła mijania założyć ksenony.

Co by mi Panowie mogli polecić? Widziałem zestawy HID za 150-200 złotych. Nadaje się takie coś? Chciałbym mieć światła o barwie najbardziej zbliżonej do białej i bardzo jasne, ale bez przesady, żeby nie oślepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale bez przesady, żeby nie oślepiać

założyć normalne żarówki white osram albo philips cena 50zł,biała barwa nie oślepia kierowców i dowód w kieszeni zostaje a jęsli nie pasuje to pierw zamontuj układ samopoziomujący dopiero myśl o hidach bo to czy założysz mocne czy słabe hidy to i tak i tak bedziesz oslepiał kierowców :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale bez przesady, żeby nie oślepiać.

 

To załóż samopoziomowanie i spryski reflektorów a później montuj HID.Ale znowu trafiłem,jestem zdecydowanym przeciwnikiem takich zestawów jaki proponujesz.Tak jak kolega wcześniej napisał-pożądne żarówki i będzie :ok: Poza tym w linku masz w reflektorach D2S + H7,a jakie Ty masz-powinno być na kloszu.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

A jaki byłby koszt takiego samo-pozycjonowania się? A nie wystarczy układ pozycjonowania, który jest fabrycznie wbudowany w Passata?

O spryskiwaczach wiedziałem, ale wydaje mi się, że jak będę je po prostu często wycierał to nikt nie powinien się przyczepić, bo przecież, to że ktoś ma spryskiwacze na reflektorach to nie znaczy, że ich używa.

A tak w ogóle jaki zestaw byście polecali? Nie ważna jest na razie cena, ale żeby było zrobione dobrze.

Co do tych żarówek to nie wiem, bo już go takiego kupiłem i jeszcze nie wymieniałem żarówek, ale na prawdę wydaje mi się, że tam siedzi normalna żarówka H1, albo H7.

I ile jest z tym wszystkim roboty?

 

 

Edit

Patryku, widzę, że masz w swoim passacie ksenony. Dokładałeś, czy fabrycznie już były?

Edytowane przez Antos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedzi.

A jaki byłby koszt takiego samo-pozycjonowania się? A nie wystarczy układ pozycjonowania, który jest fabrycznie wbudowany w Passata?

O spryskiwaczach wiedziałem, ale wydaje mi się, że jak będę je po prostu często wycierał to nikt nie powinien się przyczepić, bo przecież, to że ktoś ma spryskiwacze na reflektorach to nie znaczy, że ich używa.

A tak w ogóle jaki zestaw byście polecali? Nie ważna jest na razie cena, ale żeby było zrobione dobrze.

Co do tych żarówek to nie wiem, bo już go takiego kupiłem i jeszcze nie wymieniałem żarówek, ale na prawdę wydaje mi się, że tam siedzi normalna żarówka H1, albo H7.

I ile jest z tym wszystkim roboty?

 

 

Edit

Patryku, widzę, że masz w swoim passacie ksenony. Dokładałeś, czy fabrycznie już były?

Samopoziomowanie+spryski-jakieś parę stówek niestety...Owszem,możesz spokojnie zamontować HID,ale w razie kontroli policji dowodzik poleci,są w stanie spokojnie wszystko sprawdzić.Dobre zestawy HID zaczynają się od 350PLN w górę,przetwornice najlepiej w wersji slim (cienkie)-większe możliwości co do montażu,no i palnik o temperaturze od 4300K do 5000K,wszystko powyżej świeci już na niebiesko aż do 12000K-na fioletowo.A im większa temperatura tym słabsze światło dają,szczególnie w nocy podczas deszczu prawie nic nie widać.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem za ten czas trochę o tym na różnych forach.

I nigdzie nie ma jednoznacznie napisane, co to właściwie są ksenony i jak się je montuje. Niektórzy piszą, że montują te japońskie HID-y za 300 złotych i jest świetnie, że wszystko widać itd i nie wspominają o układach samopoziomujących się.

Przeczytałem też ten artykuł: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/nielegalne-ksenony,521573 i można powiedzieć, że zgłupiałem.

Jedni mówią, że wolno bez problemu, a inni, że absolutnie nie, bo to niezgodne z prawem. Przejrzałem allegro i nie znalazłem żadnego "prawdziwego" zestawu ksenonów (czyli przetwornice, żarnik, spryskiwacze i poziomowanie).

Są właśnie, albo HID-y albo piszą lampy xenon za 1000 złotych, ale przetwornic, ani nic takiego nie ma na zdjęciach. Spotkałem się też z opinią, że do soczewek nie wolno montować lamp ksenonowych, bo po prostu tego nie wytrzymają.

A przecież jak się jeździ to widać sporo aut z ksenonami, a wątpię, że wszystkie miały je montowane fabrycznie. No ale skoro jest to nielegalne to porzucam ten pomysł. Do tego podobno niebezpieczne, więc po co mam ryzykować czyjekolwiek zdrowie.

 

Moglibyście mi polecić jakieś fajne żaróweczki do tych soczewek, bo mimo tego iż byłem u diagnosty na ustawianiu świateł itd to wydaje mi się, że słabo świecą.

 

Co do firmy to pomyliło mi się. Są to jednak lampy Sonar. na 99% takie jak te: http://www.allegro.pl/item994901799_lampy_soczewkowe_vw_passat_b5_chrom_nowe_sonar.html Czyli żaróweczki H1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy

http://allegro.pl/item1010768130_vw_passat_b5_96_00_reflektory_lampy_xenon_komplet.html

spryskiwacze

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=1&string=spryskiwacze+reflektor%C3%B3w

zderzak

http://allegro.pl/item1002976289_zderzak_przedni_pod_xenon_vw_passat_b5_bcm.html

zbiorniczek spryskiwaczy

http://allegro.pl/item982377448_passat_b5_fl_xenon_zbiorniczek_spryskiwaczy_oryg.html

a tu masz zesta do samopoziomowania ksenonow

http://allegro.pl/item1002203526_zestaw_samopoziomowania_xenonu_czujnik_poznan.html

zycze milej lektury

 

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

 

a tu masz kolege z forum od nas co sprzedaje zestaw

http://allegro.pl/item1013327965_pas...hella_org.html

 

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

 

kolega nazywa sie Max-skc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. Widzę jednak, że się da takie coś zrobić, trzeba tylko chcieć. No właśnie, tylko mój zamysł był taki, że zamontuje te ksenony do moich soczewek. Nie zakładałem, że będę musiał zmieniać reflektory. Za dużo roboty:P O kosztach już nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedz. Widzę jednak, że się da takie coś zrobić, trzeba tylko chcieć. No właśnie, tylko mój zamysł był taki, że zamontuje te ksenony do moich soczewek. Nie zakładałem, że będę musiał zmieniać reflektory. Za dużo roboty:P O kosztach już nie wspominając.
ja ci podale tylko propozycje bo te lampy mozesz sprzedac i kupic pod ksenon cos lepszego jesli chcesz rowniez nie musisz kupowac zdezaka jesli masz czas i zgrabne rece zamontujesz w ten co masz spryskiwacze a zaslepki ladnie zakryja dziury zrobione przez ciebie teraz zalezy wszystko od twoich funduszy i zapalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedz. Widzę jednak, że się da takie coś zrobić, trzeba tylko chcieć. No właśnie, tylko mój zamysł był taki, że zamontuje te ksenony do moich soczewek. Nie zakładałem, że będę musiał zmieniać reflektory. Za dużo roboty:P O kosztach już nie wspominając.

 

Niema co szaleć-w końcu jak chcesz mieć wszystko OK to musisz wydać sporą gotówke,z drugiej strony montujesz HID do soczewek i masz xenon,ale możesz stracić raz że dowód to jeszcze oślepiasz innych...Jak by Ci się chciało to poczytaj jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17016&highlight=xenony

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4521&highlight=xenony Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze oślepiasz innych

Nie przesadzajmy-jeśli są dobrze ustawione soczewki, to nikogo nie będzie oślepiał-co innego xenon w zwykłym odbłyśniku. Spryskiwacze bardzo by się przydały, ale samopoziomowanie-może jest wymagane przez przepisy, ale same z nim problemy, szczególnie przy wymianie kół między sezonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajmy-jeśli są dobrze ustawione soczewki, to nikogo nie będzie oślepiał-co innego xenon w zwykłym odbłyśniku. Spryskiwacze bardzo by się przydały, ale samopoziomowanie-może jest wymagane przez przepisy, ale same z nim problemy, szczególnie przy wymianie kół między sezonami.

 

No tak,to jeszcze zależy przy jakiej soczewce ;) Co do samopoziomowania-mi działa jak narazie bez zarzutu po wymianie kół,ciekawe jak długo jeszcze...EOT,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak,to jeszcze zależy przy jakiej soczewce

Za każda soczewką masz przesłonę, która bardzo dokładnie wyznacza granicę światła i cienia. Jeśli używa się potencjometru od regulacji wysokości świateł (o którym chyba nie wie 90% kierowców), to spokojnie można sobie moim zdaniem jeździć i nie oślepiać. Koledze ostatnio montowałem xenony w W124 (do soczewek) i muszę powiedzieć, ze bardzo ładnie świecą. Granica odcięcia jest bardzo wyraźna-także przy dobrym ustawieniu nie ma opcji oślepiania-chyba, że klosz jest "wykończony". Aha-spryski w tym mercu będą niedługo ;)

A sama w sobie soczewka w reflektorach oryginalnych w 3BG (też taki mały OT zrobię), zarówno w H7 i bixenonie jest dokładnie taka sama-o tym chyba już wiele osób wie na forum.

A samopoziomowanie-u mnie zawsze są problemy przy wymianie sezonowej kół-albo za nisko, albo za wysoko świeci-i nie mogę tego wyregulować w stacji diagnostycznej, bo trzeba jeszcze przeklęty komp podłączać i robić adaptację xenonów-to jest dla mnie porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak,to jeszcze zależy przy jakiej soczewce ;) Co do samopoziomowania-mi działa jak narazie bez zarzutu po wymianie kół,ciekawe jak długo jeszcze...EOT,pozdrawiam
ja jak bym juz cos robil to jedynie zestaw raz cie palki zlapia i 100 w d,,,,, a tak jak masz kpl to tynie robisz innym krzywdy nie oslepiasz i tobie palki nic nie zrobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za każda soczewką masz przesłonę, która bardzo dokładnie wyznacza granicę światła i cienia. Jeśli używa się potencjometru od regulacji wysokości świateł (o którym chyba nie wie 90% kierowców), to spokojnie można sobie moim zdaniem jeździć i nie oślepiać. Koledze ostatnio montowałem xenony w W124 (do soczewek) i muszę powiedzieć, ze bardzo ładnie świecą. Granica odcięcia jest bardzo wyraźna-także przy dobrym ustawieniu nie ma opcji oślepiania-chyba, że klosz jest "wykończony". Aha-spryski w tym mercu będą niedługo ;)

A sama w sobie soczewka w reflektorach oryginalnych w 3BG (też taki mały OT zrobię), zarówno w H7 i bixenonie jest dokładnie taka sama-o tym chyba już wiele osób wie na forum.

A samopoziomowanie-u mnie zawsze są problemy przy wymianie sezonowej kół-albo za nisko, albo za wysoko świeci-i nie mogę tego wyregulować w stacji diagnostycznej, bo trzeba jeszcze przeklęty komp podłączać i robić adaptację xenonów-to jest dla mnie porażka.

 

Tomek,dobrze wiesz o co mi chodzi w soczewkach,są różne soczewki i nie każda nadaje się do przeróbek reflektora,ale nie o tym tutaj.Gadaliśmy już gdzie indziej na ten temat :) Pozdrawiam,EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek,dobrze wiesz o co mi chodzi w soczewkach,są różne soczewki i nie każda nadaje się do przeróbek reflektora,ale nie o tym tutaj.Gadaliśmy już gdzie indziej na ten temat Pozdrawiam,EOT

Wiem, wiem :) A pamiętasz mojego PW z zapytaniem do Ciebie :?: Odpiszesz mi :?:

EOT.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, wiem :) A pamiętasz mojego PW z zapytaniem do Ciebie :?: Odpiszesz mi :?:

EOT.

Pozdr.

 

Poszło PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mętlik. Jedni mówią, że wolno, a drudzy, że kategorycznie nie.

Z robotą nie ma problemu, ponieważ jestem dość zręczny, ale nie mam własnego warsztatu, ani nawet garażu z kanałem żeby się w to bawić. Jakby nie patrzeć z mojego punktu widzenia inwestycja nie trafiona. Chciałem to montować, bo natknąłem się na allegro właśnie na te zestawy HID i do tego jeszcze na giełdzie widziałem takie od 200 złotych i do tego przekonywali, że do soczewek nie ma problemu i to tylko 20 minut roboty. A teraz się okazuje, że musiałbym pół przodu rozebrać i przerobić, ponieważ poprzedni właściciel jak wkładał te soczewki to przerobił trochę wszystko i teraz dojście do tego gdzie co jest zajęło by trochę czasu. A czasu i zapału to ja za wiele nie mam.

Do tego czytałem, że nie wszystkie lampy soczewkowe nadają się do ksenonów. I, że jak reflektor jest przystosowany do żarówek halogenowych to nie można w nim montować ksenonów ponieważ nie potrafią one sobie poradzić z odprowadzaniem światła czy czymś takim. Nie wiem nie za dobrze się na tym znam, ale czytałem wypowiedzi jakiegoś szpeca z forum Citroena. No i do tego bardzo źle bym się czuł z myślą, że mógłbym kogokolwiek umyślnie oślepiać "Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe". Do tego ta adaptacja... Widzę, że same problemy z tym są.

 

Więc jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem oraz za poświęcony czas. I jeszcze raz proszę o polecenie mi jakiś fajnych wydajnych żarówek do moich reflektorów. Takich jak podałem kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i znowu mętlik. Jedni mówią, że wolno, a drudzy, że kategorycznie nie.

Z robotą nie ma problemu, ponieważ jestem dość zręczny, ale nie mam własnego warsztatu, ani nawet garażu z kanałem żeby się w to bawić. Jakby nie patrzeć z mojego punktu widzenia inwestycja nie trafiona. Chciałem to montować, bo natknąłem się na allegro właśnie na te zestawy HID i do tego jeszcze na giełdzie widziałem takie od 200 złotych i do tego przekonywali, że do soczewek nie ma problemu i to tylko 20 minut roboty. A teraz się okazuje, że musiałbym pół przodu rozebrać i przerobić, ponieważ poprzedni właściciel jak wkładał te soczewki to przerobił trochę wszystko i teraz dojście do tego gdzie co jest zajęło by trochę czasu. A czasu i zapału to ja za wiele nie mam.

Do tego czytałem, że nie wszystkie lampy soczewkowe nadają się do ksenonów. I, że jak reflektor jest przystosowany do żarówek halogenowych to nie można w nim montować ksenonów ponieważ nie potrafią one sobie poradzić z odprowadzaniem światła czy czymś takim. Nie wiem nie za dobrze się na tym znam, ale czytałem wypowiedzi jakiegoś szpeca z forum Citroena. No i do tego bardzo źle bym się czuł z myślą, że mógłbym kogokolwiek umyślnie oślepiać "Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe". Do tego ta adaptacja... Widzę, że same problemy z tym są.

 

Więc jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem oraz za poświęcony czas. I jeszcze raz proszę o polecenie mi jakiś fajnych wydajnych żarówek do moich reflektorów. Takich jak podałem kilka postów wyżej.

kup zestaw z palnikami 4300 do 5000 k powyzej daja silna barwe niebieskiego swiatla kosztem mocy samego swiecenia efekt uboczny gorsze swiecenie w nocy i w deszczu wiec 4300k do 5000k sa najlepszym rozwiazaniem

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/VW-PASSAT-97-00-ULTRA-XENON-HID-CONVERSION-KIT-H7-35w_W0QQitemZ220477175237QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item335576b5c5

 

 

ja zastanawialem sie nad podobnymi

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co mnie odwiedli od pomysłu kupowania i montowania takich rzeczy, a ty mi teraz z takimi rzeczami. Poczytałem trochę o tym, do tego przypomniałem obie jak parę razy dostałem po oczach i dziękuję. Chociażby ostatni przypadek kiedy gościu z tyłu mi całą podsufitkę oświetlał, a na bank to były ksenony, bo halogeny nie mają takiego koloru.

Jak mam soczewki przystosowane pod H1 to założę tam sobie po prostu H1, a nie będę kombinował i narażał się w jakikolwiek sposób. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności