Skocz do zawartości
Antos

[B5] Ksenony do reflektorów soczewkowych

Rekomendowane odpowiedzi

lampy depo ktore pokazales sa na H7 wiec nie wiem jak moga miec homologacje na xenon;/

 

ja mam takie lampy ale na D2S, do tego HID D2S 6000 K, jestem zadowolony ze swiatla ktore daja, ale nie ma co porownywac z xenonem np. w wysokiej lasy mercach itp. ; bardzo dobrze oswietlaja wszelkiego rodzaju znaki drogowe itp.

 

za lampy dawalem 460 plus kierunki clear 90 plus led biale 20 plus HID 240 plus zarowki chrom do kierunkow 20. do wszystkiego doszly jeszcze koszty wysylki.

 

Lampy mi nie paruja, jedyne co to mozna zauwazyc drzenie snopu swiatla gdy stoje, lecz nie wiem czy nie jest to spowodowane drganiami silnika, gdyz mam poduche do wymiany.

 

montaz dosc prosty, z demontazem starych lamp zajal mi jakies 3 godziny. Chcesz cos wiedziec to pisz. pozdrawiam.

 

P.S.

Lampy mam tak ustawione ze nie oslepiaja innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Janie :) Kolega pytał o taki zestaw-to mu napisałem,powinieneś już dawno wywnioskować z moich wypowiedzi że nie popieram w ogóle zestawów HID...Zawsze obstawałem za ori.Ale jeżeli ktoś chce-to niech montuje.Z resztą jakoś nikt inny wtedy nie chciał się wypowiedzieć w temacie...Więc może pomożesz tez koledze?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten komplecik jest od Oktawki II .

Pomiędzy spryskiwaczami z Oktawki a ori jest różnica mocowań i żeby było cacy bez rzeźby się nie obejdzie :niekumam, ale jest do zrobienia post 37 - link http://forum.vw-passat.pl/showthread...+reflektor%F3w :). Oczywiście trzeba również dołożyć większy zbiornik spryskiwaczy , wszystko napisane w linku wyżej , można i do mnie zajrzeć parę fotek z dokładki sprysków zrobiłem:palacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też o tym komplecie napisałem ;) O wiele lepszy niż te spryski które by miały wystawać.A trochę rzeźbienia nie zaszkodzi moim zdaniem-napewno będzie OK.Co do zbiornika-czasami nawet w tym większym płyn szybko się kończy :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie czy ten zbiornik http://allegro.pl/item1026310469_passat_b5_fl_zbiorniczek_spryskiwaczy_oryginal.html na płyn do spryskiwaczy od passata B5 FL będzie pasował do passata B5

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A ja mam takie pytanie. Posiadam Passat'a 3BG 2001 rok. Chciałbym włożyć żarniki ksenonowe do soczewek (światła mijania), tak zwany HID. Tak - wiem, należy jeszcze zamontować spryski i samopoziomowanie - ten temat bez dyskusji. Ale czy te żarniki mogę włożyć do tych oryginalnych lamp, czy muszę wymienić reflektor? Krótko mówiąc, czy reflektory 3BG są przystosowane do ksenonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

A ja mam takie pytanie. Posiadam Passat'a 3BG 2001 rok. Chciałbym włożyć żarniki ksenonowe do soczewek (światła mijania), tak zwany HID. Tak - wiem, należy jeszcze zamontować spryski i samopoziomowanie - ten temat bez dyskusji. Ale czy te żarniki mogę włożyć do tych oryginalnych lamp, czy muszę wymienić reflektor? Krótko mówiąc, czy reflektory 3BG są przystosowane do ksenonu?

 

Jeżeli jest zwykły reflektor (czyt.na żarówke halogenową) to nie jest przystosowany pod xenon ;) Ale-zestawy HID występuja z palnikami o różnych oprawkach które napewno dopasujesz do swojego reflektora.Co do reszty-nie wypowiadam się co o tym sądzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są żarówki H7. O co masz na myśli pisząc 'różne oprawki'? To znaczy czym one się różnią?

 

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

 

A jak można sprawdzić czy reflektor jest przystosowany pod xenon? Czy można to stwierdzić po jakiś symbolach na reflektorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak można sprawdzić czy reflektor jest przystosowany pod xenon? Czy można to stwierdzić po jakiś symbolach na reflektorze?

najprostrzym sposobem jest skorzystanie z szukajki : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=785528#post785528

jak zamontować hid w 3bg też jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... to znaczy, że nie mogę włożyć palników ksenonowych do swoich reflektorów, nawet jeśli zamontuję samopoziomowanie i spryski...?!?! Czyli trzeba wymienić cały reflektor, który jest dostosowany do palników ksenonowych.

 

 

 

 

 

 

Jest xxx tematów o HID poczytaj i będziesz wszystko wiedział // Majcin

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha... to znaczy, że nie mogę włożyć palników ksenonowych do swoich reflektorów, nawet jeśli zamontuję samopoziomowanie i spryski...?!?! Czyli trzeba wymienić cały reflektor, który jest dostosowany do palników ksenonowych.

Możesz zamontować HID z palnikami w oprawie H7-czytaj ze zrozumieniem.

Nie będziesz mógł zamontować palników D2S, bo one tam nie wejdą.

A zestawów HID na H7 masz od groma na Allegro i wszędzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zamontować HID z palnikami w oprawie H7-czytaj ze zrozumieniem.

 

Jeśli chcesz aby to było zgodne z prawem, to musisz wymienić reflektory. Z drugiej strony jeździ masa ludzi, którzy kupują tylko takie zestawy i jeżdżą w najlepsze i to już dość długo, bez konsekwencji. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, jeśli nie zrozumiałem. Czytałem wiele tematów, odwiedziłem kilka for i po prostu zaczyna mi się robić mętlik w głowie, bo co głowa to inny punkt widzenia. Czyli jeśli zamontuję palniki ksenonowe w oprawie H7, zamontuję samopoziomowanie i spryskiwacze, to mogę bez obaw takich świateł używać, będzie to legalne i jak spotkam się z patrolem policji, to nie będę miał problemów...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli zamontuję palniki ksenonowe w oprawie H7, zamontuję samopoziomowanie i spryskiwacze, to mogę bez obaw takich świateł używać, będzie to legalne i jak spotkam się z patrolem policji, to nie będę miał problemów...???

 

NIE !

 

Aby legalnie używać ksenonów, musisz mieś reflektor ksenonowy. Taki reflektor ma oznaczenie DC, a jako że ty masz na reflektorze literkę H, możesz jedynie używać halogenowego źródła światła. Napisze po raz drugi, aby legalnie używać ksenonów, musisz wymienić reflektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... wielkie dzięki chłopaki za pomoc i wyjaśnienie mi w końcu co się wiąże ze zmianą świateł halogenowych na ksenon. A ma może ktoś jakieś namiary na reflektory/lampy z homologacją na ksenon. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha... wielkie dzięki chłopaki za pomoc i wyjaśnienie mi w końcu co się wiąże ze zmianą świateł halogenowych na ksenon. A ma może ktoś jakieś namiary na reflektory/lampy z homologacją na ksenon. Z góry wielkie dzięki

 

wystarczy poszukac na allegro ,przykladowe aukcje

http://www.allegro.pl/item1056497315_passat_b5_po_liftingu_xenon_komplet.html

 

http://www.allegro.pl/item1053353759_lampa_przednia_xenon_prawa_i_lewa_vw_passat_b5_fl.html

 

 

http://www.allegro.pl/item1049334959_vw_passat_b5_b6_b_5_b_6_bi_xenon_po_liftingu.html

 

http://www.allegro.pl/item1059317322_passat_b5_lift_xenon_xenony_kompl_europa.html

 

http://www.allegro.pl/item1047049421_reflektory_kpl_xenon_vw_passat_b5_b_5_po_lifcie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo... dzięki Krystian. Przyznaję się, że dzisiaj przeglądałem allegro i znalazłem tylko jedną aukcję. Chyba wyszedłem z wprawy z allegro - dawno nie korzystałem z tego serwisu.... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba wyszedłem z wprawy z allegro

 

wystarczy wpisac w szukajke np xenony passat b5 i masz wszystko jak na dloni, widze jestes z uk ,nic na ebayu nie ma ciekawego ?

 

na ebay.de

kompletne

http://cgi.ebay.de/2X-ORI-XENON-BIXENON-SCHEINWERFER-VW-PASSAT-3BG-B5-2001-/300431369816?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item45f31ae658

 

i jak bys chcial,sa tez nowe np

http://cgi.ebay.de/Passat-3BG-ab-2000-Bi-Xenon-Scheinwerfer-neu-links-/360265028155?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item53e178123b

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale brytyjski ebay nie ma za dużo do zaoferowania w kwestii 3BG. Jest wiele lamp przystosowanych do ksenonowych palników D2S lub ksenonowych palników w oprawie H1 czy H7. Ale często są to lampy do wersji 3B lub 3C, natomiast oferta do 3BG jest raczej skromna (nawet skromniejsza niż w Polsce). A może wiesz czy można spokojnie przestawić lampy (a raczej światła mijania) europejskie/kontynentalne (ruch prawostronny) na ruch lewostronny? Chodzi mi o między innymi te lampy, które linki podałeś wcześniej z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może wiesz czy można spokojnie przestawić lampy (a raczej światła mijania) europejskie/kontynentalne (ruch prawostronny) na ruch lewostronny? Chodzi mi o między innymi te lampy, które linki podałeś wcześniej z allegro.

 

Nie ma takiej możliwości w passacie, jedynie co można zrobić to przestawić z ruchu prawo lub lewostronnego na świecenie symetryczne (dawniej Amerykańskie), ale to jest tyko na czas odwiedzin kraju o innym kierunku jazdy, by nie robić ludziom jadącym z przeciwka krzywdy. Przeglądu z światłami ustawionymi na świecenie symetryczne nie przejdziesz przeglądu ani u nas, ani w GB.

 

Jeszcze raz napiszę, że oznaczenie H+numerek to oznaczenie żarówki halogenowej (numerek oznacza kształt obudowy), w świetle prawa nie istnieje coś takiego jak ksenon "H", to są nielegalne wyroby z chin, które teoretycznie nie powinny być dopuszczane do ruch po drodze, jednakże rzeczywistość jest różna. Żarniki ksenonowe są oznaczone literką D+numerek od "discharge" (numerek oznacza kształt obudowy D1, D2, D3, D4)

 

Analogicznie do źródła światła, na "szkle" reflektora musi być wytłoczone oznaczenie do jakiego oświetlenia został przystosowany. Dla żarówek halogenowych są to litery HC, HR, HCR, HC/R, dla żarników ksenonowych są to literki DC, DR, DC/R.

 

Jeśli szukasz bi-ksenonów to sprawdź czy na "szkle" reflektora są literki DC/R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności