Skocz do zawartości
god

1.9tdi 90km pojedyńcze szarpnięcia podszas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie .

Jak w tytule autko to passat b4 1.9tdi90km autko generalnie chodzi i odpala bez zarzutu

natomias jest tak że przy duzej prędkości czy to na ciepłym czy zimnym silniku potrafi raz lub kilka razy szarpnąć za autkiem pojawia sie mała chmura czarnego dymu poczy jedzie dalej.

Sprawdziłem już pompę (wymieniłem na inną działającą w innym aucie które nie ma takiej przypadłości) przepływomierz wporządku żadnych błędów vag nie wykazuje.

a żeby to bardziej zobrazować to opiszę moją jazde z Gdańska do Warszawy autkiem wyjechałem na obwodnice i śmigam jakieś 150 km na godzine(autko ciepłe) po czym autko zaczyna szarpać (takie pojedyńcze szarpniecia z kilu sekundowym odstępem ) no to ja mu gaz do dechy a on jeszcze kilka razy szarpie po czym spokuj do samej Warszawy no i radość ale nie na długo bo po kilku dniach problem wraca i znów to samo.

Co to może być ? wtryski! sam niewiem może jakaś podpowiedz bo co dwie głowy to nie jedna czekam na info

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastawnik pompy do czyszczenia. jak na 4 lub 5 biegu potrafi szarpac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa wymieniłeś?

 

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:21 ----------

 

nastawnik pompy do czyszczenia. jak na 4 lub 5 biegu potrafi szarpac

ale wtedy cały czas przy dodawaniu gazu szarpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale początkowo zaczyna lekko a potem to juz całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z szarpaniem tylko ze mi szarpie na 5 biegu i przy 3000obr/min i powyżyej, potem ustaje. Ostatno wycisnąłem z niego 165km/h więcej nie chciał iść może wie kto co silnikowi dolega?

Może być to wina pompy lub brudnego nadstawnika?

A i dodam jeszcze ze dawno nie wymieniałem filtra powitrza.

Pozdrawiam!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wymień filtr powietrza to chyba nie majątek i zobaczysz czy pomogło czy nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatno wycisnąłem z niego 165km/h więcej nie chciał iść może wie kto co silnikowi dolega?

podmień sobie z kimś przepływkę powietrza, tuż za filtrem powietrza się znajduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływke wymieniałem z 2 lata temu czy to mozliwe ze juz by sie zuzyła? N75 tez wymieniałem w tym samym czasie wraz z węzykami.

A może to przyczyna przycinania sie sztangi przy turbo?

Pozdrawiam!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na n75 a co na to VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz pojedyncze szarpnięcia podczas jazdy możesz spróbować wymienić wtrysk sterujący lub podsprawdzać kable idące do niego, czy nie mają gdzieś zniszczonej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi sie tylko sprawdzić czy sa jakies błędy w kompie. Miałem tylko 1 bład czujnik od pedała hamulca. I nic innego. A co do N75 to powinno być sprawne jak zadnego błedu mi nie wyłapało. Powymieniam filtry i zobaczymy czy pomoglo.

Najwyżej bede musial kiedy dorwac kumpla z laptopem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i dziekuje za podpowiedzi mnie również wydaje sie ze to ktoryś z wtrysków nie ma żadnych blędów na vagu więc to chyba nie kabel chyba ze przy jego uszkodzeniu nie ma błedow pompa była wlożona inna i na 100 % sprawna. najgorsze jest to ze przez kilka dni jest ok a potem nagle jeden dzień tragedia co chwile pojedyncze silne szarpnięcie (przerwanie pracy silnika) nie wiem juz jak to opisać by było zrozumiałe napewno nie jest to równomierne poszarpywanie przy konkretnych obrotach.

pozdrawiam wszystkich i czekam na pomysly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak długo jeździłeś z tą podmienioną pompą ?? :) przepływkę zmienileś 2 lata temu a na jaką ? ORI używka czy Nówką zamiennik ? jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przepływki to mam zamiennik Pierburga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz mieć pewność że to nie przepływka to sie podmień z kimś na kilka dni i będziesz wiedział :) jak nie wiesz co jest przyczyną to pokolei trzeba w drodze eliminacji dojść do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmieniałeś filtr paliwa i powitrza ????

ja tak tez miałem

odłącz wtyczke (od licznika ) jest wpięta do skrzyni biegów i posmigaj troszke bez jej wpinania podłącz po kilku km powinno pomuc

 

---------- Post added at 19:25 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

 

sprawdz czy masz klemy dobrze przykrecone do aku i wtyczki dookoła silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mam podobny objaw . około 3000 mam szarpnięcie i tak jak by zanik mocy nie chce wkręcać się na wyższe obroty i nie rozpędza się dalej. Myślę ze to sterowanie turbina albo rozszczelniona puszka turbiny.Ale zobaczę co fachowcy na to:-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego mam to samo tylko u mnie się to pojawiło po naprawie- uszczelnieniu pompy, jak dojdę co to może być dam znać. Na razie jestem po wymianie filtrów (paliwa i powietrza) czyszczeniu sprawdzaniu wtyków do wszystkich czujników i podłączeniu do kompa i nic tak samo jak u Ciebie jakiś czas spokoju później szarpnięcia. A jest jedna różnica albo przynajmniej ja jej nie zauważyłem u mnie nie dymi jakoś szczególnie jak jet to szarpnięcie.

 

Narazie bez zmian, jedyne co zauwazylem to fakt ze szarpanie pojawia sie jak jest wilgotno- rano, w deszczu. Byc moze sie myle a moze cos w tym jest.

Edytowane przez tomaszn
Nie chce pisac 2 watkow pod soba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w serwisie Bosch, niestety żadnej dokładnej diagnozy nie mam prócz tego że zarówno pompa jak i wszystko co pokazuje komp jest bdb. Jedyne sugestia ze strony serwisu Boscha to korbowod, albo czop korbowodu. Na rozbiorke jestem omówiony za tydzien. Wstepnie zostalem uprzedzony o cenie za dojscie korbowodu za 350 zl + napawa-szlif czy co kolwiek to bedzie.

Moje pytanie do bardziej doswiadczonych urzytkownikow. Myslicie ze to moze byc korbowod? Czego wogle sie spodziewac? Od czego mozesz cos takiego powstac- uszkodzenie korbowodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

opowiem Wam dzisiejsze przygody z passatem 1,9tdi 95r.

szarpało mi autem już od dawna,raz wiecej raz mniej.Mechaniory z różnych warsztatów kazali mi wymieniać filtry paliwa, przepływomierz itp dopiero któryś z kolei stwierdził że że to na 100% nastawnik pompy.Znalazłem więc adres (zresztą z tego forum)do gościa fachowca w Ołtarzewie pod Warszawą pojechałem,wyczyścił nastawnik zapłaciłem i do domu,a tu szarpie tak samo .Wracam włożył drugi nastawnik

jazda próbna - SZARPIE szlag by to trafił wracam.Zadecydował o wymianie wtryskiwacza.Okazało się że to strzał w 10. Z czystym sumieniem mogę polecić ten warsztat,widać że ma facet pojęcie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności