Skocz do zawartości
Byku21

zamiana licznika

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie zmiany licznika w aucie...w tym momencie u mnie jest licznik na dwie wtyki przy liczniku plus linka od prędkościomierza i pytanie mam takie czy jak mam licznik na jedną wtykę to mogę go podpiąć pod linkę prędkościomierza,żeby tylko prędkość zczytywać czy może nie działać normalnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak mam licznik na jedną wtykę to mogę go podpiąć pod linkę prędkościomierza,żeby tylko prędkość zczytywać czy może nie działać normalnie????

Tak, prędkość będzie pokazywał. Pytanie tylko jakie jest przełożenie licznika - jest ono na cyferblacie pod "km/h".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałeś,bo to do MKII golfa z paska muszę przełożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie przejściówkę, na folii w liczniku z golfa masz opisane który jest od czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Czy można zamienić licznik elektroniczny od B4 TDi na licznik z linką? Na co trzeba uważać przy takiej zamianie i czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważać przy takiej zamianie i czy jest to możliwe?

Wszystko można, ale prawdopodobnie musisz mieć wtedy inne mocowanie do ślimaka w skrzyni, napisz lepiej dlaczego chcesz wymienić na linkę? Coś się dzieje z licznikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć jeszcze impulsator i podłączyć go odpowiednio, bo sygnał prędkości jest potrzebny dla ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić na zwykły licznik na linkę, bo elektroniczny zaczyna wariować. Przeczytałem wszystkie wątki o zmianie licznika, ale nasuwa mi się kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi. Na necie widziałem, że ktoś sprzedaje licznik bez imombilajzera. Jakiego licznika muszę szukać? Mam licznik 3A0 919 861 F, o jakich numerach będzie pasował licznik, aby było jak najmniej przeróbek? Na zwykłych licznikach są cyfry domyślam się oznaczające przekładnię. Jakiego licznika w związku z tym szukać? Czy trzeba też dobierać odpowiedni napęd linki? Trochę się tego zebrało, mam nadzieję, że nic nie pokręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Mam licznik w passacie z zegarem z dwoma kierunkami u góry i linką prędkościomierza. Nabyłem teraz licznik z obrotomierzem i dwoma elektronicznymi "okienkami", tylko że ma on z tyłu taką zieloną "wtyczkę" do której podłączony był wężyk. Czyli wg. mnie ten wężyk napędza prędkosciomierz ? Jak zamienić linkę na ten właśnie wężyk, i do czego go podpiąć ?

Edytowane przez adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby żebyś wrzucił fotki licznika to pomoże w identyfikacji lub podaj oznaczenia licznika. Wydaje mi się, że masz licznik elektroniczny z obsługą MFA, ale mogę się mylić. Jeśli to rzeczywiście taki licznik, to prędkościomierz jest elektroniczny. Wrzuć zdjęcia to rozwieje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to licznik z obsługą MFA, która za jakiś czas też wyląduje w pasku :D

Foty:

dsc00011ki.jpg

 

---------- Post added at 16:11 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

 

A więc da radę przełożyć ten wężyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc da radę przełożyć ten wężyk ?

Wężyk jest od podciśnienia z kolektora (za przepustnicą).

Aby prędkościomierz działał zajrzyj do tematu który zacząłeś-tam napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności