Skocz do zawartości
jedrus

Czego brakuje Ci na forum?

Rekomendowane odpowiedzi

a jaka belka za to będzie przysługiwać ?

Opiekuna Pedeefa :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kto chętny zabrać się za warsztat i poprzerabiać tematy w PDF ? ;)

 

Jeden taki poradnik zrobiłem mogę przesłać do wglądu żeby zobaczyć czy jest to w miarę spójne i czytelne.

 

hmmm...powiem tak. Należy się cieszyć ,że w ogóle komukolwiek chce się robić jakiekolwiek manuale. Jeżeli narzucimy zasady tworzenia manuali myślisz,że ludzie nadal tak chętnie będą to robić? Szczerze w to wątpię ;).

 

Jesteś zbyt negatywnie nastawiony ;) nikt nikogo nie chce do niczego zmuszać to propozycja. Uważam że trafna. Ale każdy ma swoje zdanie. Fakt jest taki że zrobienie takiego takiego pliku pdf jest szybsze od stworzenia tutka na forum.

 

Zamiast na forum wszystko robisz w wordzie wiec chyba nie potrzeba do tego jakiegoś dodatkowego czasu ;) kliknięcie convert to pdf zajmuje 1sek ;)

 

Problem bardziej polega na tym że jak teraz z tematów już opisanych zebrać potrzebne zdjęcia które obecnie nie są na forum widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden taki poradnik zrobiłem mogę przesłać do wglądu żeby zobaczyć czy jest to w miarę spójne i czytelne.

 

To podeslij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten manual " zafira" ? Jeżeli tak to jak dla mnie bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, taki plik jest niezniszczalny i dołączając taki tutek w takiej formie mamy gwarancję że będzie służył lata.

 

Skoro ktoś robi tutek niech od razu robi go w wordzie a nie na forum i po problemie na prawdę ulatwilo by to życie wielu osobom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moje błogosławieństwo, mozesz przerabiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z pdf'ami nie do końca mi się widzi, dlatego moich instrukcji które są umieszczone w dziale B6 proszę nie przerabiać na pdf.

Jak zmienię decyzję to sam je poprzerabiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz moje błogosławieństwo, mozesz przerabiać

 

Tylko wszystkie pliki muszą trafić do nas na forum,nie na jakieś chomiki itp. Wszędzie trzeba dodać dopisek o prawie własności intelektualnej.

Nasi forumowicze jak najbardziej tak,ale rozdawanie własnej pracy po necie nie (zaraz parę papruchów będzie próbowało kasę na tym trzepać) ;)

 

p.s

Dobry temat aby i o tym podyskutować - osobiście jak coś ,,dłubię'' to dla dobra forum - jeśli będę chciał się ,,chwalić po świecie'', to sobie blog założę....

Ograniczenie dostępu dla ściągających takie pliki, powinno być podobne jak w giełdzie aut (min. 1,5 roku na forum).

 

 

Pomysł z pdf'ami nie do końca mi się widzi, dlatego moich instrukcji które są umieszczone w dziale B6 proszę nie przerabiać na pdf.

Jak zmienię decyzję to sam poprzerabiam moje instrukcje.

 

Tylko wszystkie pliki muszą trafić do nas na forum

 

pewnie o tym samy pomyślałeś Marcin....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie trzeba dodać dopisek o prawie własności intelektualnej.

 

Ograniczenie dostępu dla ściągających takie pliki,

 

Tak, tak, to oczywiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno być podobne jak w giełdzie aut (min. 1,5 roku na forum)

Trochę to nie bardzo... Dużo ludzi loguje się na forum żeby czegoś się nauczyć o swym aucie, jak mają czekać 1,5 roku na instrukcję to pewnie sami sobie forum założą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 1, 5 roku to jakis absurd ;) czytać i pobrać każdy może nir może tego udostępniać dalej tym bardziej na tym zarabiać.

 

Prawda jest taka że ktoś jest autorem danego materiału i może nie ma na takie coś ochoty.

 

Ma to miec na celu zachowanie danych, zdjęć, informacji o danej naprawie etc.

 

Bimbasz a możesz napisać czym dla Ciebie się różni pdf od tego co napiszesz na gorum w poscie ? Masz do tego prawo tego nie neguje tylko powiem szczerze dziwi mnie takie podejście.

 

Spotkałem się już z sytuacjami kiedy użytkownik należał do grupy top10 pod względem postow na forum. Mnóstwo odpowiedzi pomocnych w działach technicznych a potem po jakiejś klutni stwierdził że chce odejść i skasować swoje wszystkie posty i wypowiedzi.

 

To ja sie pytam po co ten czas spędzony na forum ;) po co pomagamy komuś z dobrej woli z własnej nie przymuszonej chęci po czym chcemy to zniszczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz przerobić można ;) Jednak stan w obecnej formie nie zniknie z forum. PDF będzie jedynie dodatkiem. Zobaczymy jak wyjdzie całość.

 

---------- Dodano o 14:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:53 ----------

 

Spotkałem się już z sytuacjami kiedy użytkownik należał do grupy top10 pod względem postow na forum. Mnóstwo odpowiedzi pomocnych w działach technicznych a potem po jakiejś klutni stwierdził że chce odejść i skasować swoje wszystkie posty i wypowiedzi.

Skasować można konto. To co jest zapisane na forum pozostaje na forum. I w odmętach internetu ;)

 

---------- Dodano o 14:56 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:55 ----------

 

No to 1, 5 roku to jakis absurd

Spokojnie, wypracujemy jakieś sensowne rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Może o to chodzi. Plik ma być jedynie dodatkiem Do tutka na forum jeżeli ktoś woli taką formę. Osobiście byłbym szczęśliwy gdyby każdy chętny tworzący tutka dołączył taki plik do swojego posta.

 

W momencie powstania jakiegoś tutka na forum może by po prostu poprosić autora o stworzenie od razu takiego pdf. Albo ktoś na forum może to robić. Ja dla przykładu jak znajde kilka tematów na pewno coś skleje z wypowiedzi autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to 1, 5 roku to jakis absurd

 

Jaki absurd,mnie stworzenie/szukanie po internecie/pomoc Bimbasza/wymiana taboretów/szukanie części/rozebranie auta oraz montaż i złożenie grzanych tylnych siedzeń/oparć od b7 zajęło 7miesięcy... widziałeś gdzieś instrukcje na necie? i nie zobaczysz :(

Jeśli wydaje ci się, że dostaniesz ją jako 2miesiączny forumowicz w prezencie to się mylisz.Zrób coś sam a później wymagaj.

Znam 3 elektryków we Wrocku,którzy dają za taki tutorial ,,sporo grosza'', jakoś do tej pory mogą tylko pomarzyć ;) a np. romeo9999 dostał gotowe info na telefon - jak myślisz dlaczego?

 

Trochę to nie bardzo... Dużo ludzi loguje się na forum żeby czegoś się nauczyć o swym aucie, jak mają czekać 1,5 roku na instrukcję to pewnie sami sobie forum założą

 

Jak ja się zapisywałem to jeszcze b6 nie produkowali ;) to jest forum ,,Fanów marki VW Passat''

Tutorial to nie nauka ale gotowiec podany na tacy. Do nauki są tysiące tematów na forum a i tak dziesiątki wywalutją tygodniowo do śmieci - jakoś zawsze nowy woli zapytać (założyć następny temat niż uczyć się/czytać)

Pisałem nie raz, iż zawsze pomogę forumowiczowi (nie tylko w sprawach forum,prywatnie też) jeden warunek - muszę tą osobę znać,nawet tylko z forum,nie koniecznie w realu,mieć do niej co prawda ograniczone ale zawsze zaufanie. Postawą roszczeniowym nowych użytkowników-zawsze powiem nie.Nie tak to forum powstawało i nie do tego służy (w moim osobistym mniemaniu)

 

Napiszę wprost,jeśli ograniczenie będzie zbyt ,,lightowie'' 80% instrukcji/tutorialów nigdy nie trafi na forum - najbardziej ucierpią na tym ,,starzy forumowicze'' a nowi będą zadowoleni.

Nikt nie będzie nabijał kasy pseudo warsztatom/specjalistom od VW - którzy wykorzystują/żerują na naszym forum.

 

p.s

W tym temacie wypowiadam się prywatnie jako ,,stary forumowicz'' moje posty w żadnym stopniu nie są stanowiskiem administracji.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skasować można konto. To co jest zapisane na forum pozostaje na forum. I w odmętach internetu
no chyba, że najpierw delikwet edytuje swojego posta z manualem i usunie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba, że najpierw delikwet edytuje swojego posta z manualem i usunie

 

w internecie i u nas - nic nie ginie -- nie doceniasz artmina/boommaxa/marecka/jedrusia i reszty administracji forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blop zgadzam się z tobą w 1 kwestii nie chcesz aby pseudo znawcy mechanicy i elektrycy zerowali na forum. Ok. Ale mylisz fakty.

 

Nigdzie nie zaproponowałem aby tworzyć manuala w pdf z czegoś czego jak mowisz nie ma na forum.

 

Chodzi mi o wątki które jako przykład dałem w 1 wiadomości. Jak wg Ciebie skorzystać z takiej pomocy skoro instrukcji brak a już to było opisane. Czyli co mam zrobić znowu założyć nowy temat ? Pytać o to samo albo prosić kogoś o fotki które na forum powinny być. ?

 

Czytajmy ze zrozumieniem. Propozycja jest prosta. To co trafia na forum i jest na nim dost. dla wszystkich niech też zostanie stworzone w pdf. Zawsze jak jakieś fotki stracą ważność jest pdf i masz pokazane co robic.

 

W drugą stronę wiele osób przyzna że to lepsza forma wysłać komuś pdf jako pomoc naukowa niz siedziec z nim na tel 2h i tłumaczyć lopatologicznie co jak ma zrobić jakiego przewodu szukać albo w jakiej kolejności coś rozkręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w internecie i u nas - nic nie ginie -- nie doceniasz artmina/boommaxa/marecka/jedrusia i reszty administracji forum ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42076

 

Tutaj jednak zginęło ;) konkretnie fotki ;) przykładów jest wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności