Skocz do zawartości
Seaquest

Montaż większego zbiornika paliwa.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś słyszał może o możliwości zamontowania większego zbiornika paliwa do passat b5 ( w moim przypadku 2001 FL kombi). Pytam gdyż śmigam z Angli do Polski a nie chce tankować po drodze z przyczyn "własnych". Wiem że do pasków b4 po odpowietrzeniu dało sie wlac koło 100 litrów, co do b5 to nic mie nie wiadomo. Dzieki z góry za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie, ale gdzieś czytalem ze zbiorniki od taxi kombi były pojemniejsze a dodatkowo je rozpychali sprężonym powietrzem żeby się mieściło więcej. Wydaje mi się że był o tym art na onecie jak mrówki olej przewożą i goście się wypowiadali o sposobach :) więc prawdopodobnie się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze swirujesz, wiecej cie wyniesie to cale kombinowaie przy zbiorniku niz róznica w cenach paliw, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie niewierzę...Przeczytaj uważnie i zastanów się...Miałem i kombi i sedana i wchodzi tyle samo.Idiota rozpychał by zbiornik paliwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos testowal jak to jest z tym odpowietrzaniem zbiornika w B5 ?? bo tez jestem ciekaw ile mozna litrow zmiescic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wcisnieciu odpowietrznika wchodzi 70 litrow:zeco

tylko pytanie jak sprezonym powietrzem powiekszyc "plastikowy" zbiornik w pasku?

Edytowane przez malski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że nawet gdyby to było możliwe, jest to gra nie warta świeczki. Nie wiadomo później jaki wpływ ma to na użytkowanie pojazdu. W tym tygodniu widziałem jakąś Bravę na drodze szybkiego ruchu z właczonymi światłami awaryjnymi. Miał oberwany zbiornik Paliwa. Może też chciał rzadziej tankować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wlać nie całe 5 l zamiast płynu do szyb i połączyć ze zbiornikiem :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie pojemność bagażnika w variancie wynosi 495 litrów, gdyby go dobrze pouszczelniać... ;)

 

A na serio - ja w dłuższe trasy jak wiem, że nie będę tankował (bo np. wiem, że paliwo marnej jakości), to biorę ze sobą dwa kanistry 20 litry i zapas na te powiedzmy 600 km. innego wyjścia nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze zapakować w układ chłodzenia....chłodnice i zbiorniczek wyrównawczy tez troche wejdzie:D aaa i dodatkowo w opony:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to niesamowite, ale jak zmiescić 100 litrów qw b4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że daleko macie do kresów wschodnich:-D

Sam odwiedziłem kilka razy, "Dziki kraj" czyli Ukrainę i przy okazji oczywiście paliwko "do pełna proszę".

Pomijając fakt że większość kierowców przed tankowaniem najeżdżała tylnym kołem na drewniany klocek wożony w bagażniku i każdy trzymał w garści długi śrubokręt albo pręt do szybszego odpowietrzania zbiornika. To widziałem na własne oczy jak Paski b4 brały po 100 litrów i to była NORMA:zeco wtedy pomyślałem że, "ten typ tak ma"

Ale tutaj powinni się wypowiedzieć spece znad wschodniej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem passata B4 90KM i jak tankowałem pod korek to najwięcej weszło mi 75 litrów,i nie widziałem nigdy by ktoś inny wlewał więcej.Możliwe że mają BARDZO DOBRE liczydła w dystrybutorach wlewasz 1 litr a na dystrybutorze 2,tak to bym się zgodził.

pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może mają zbiorniki z B3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
być może mają zbiorniki z B3

 

znajomy woził ropę B3-ką Kombi z Białorusi - zbiornik tam miał około 90L (bez przerabiania) i mówił, że jeżeli staniesz autem od strony wlewu na krawężniku, to jeszcze 5L zmieścisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mój koleś, który ma b4 mówił że jak trzymał odpowietrznik to weszło mu 100l. Też myślałem że ściemnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierzcie wchodzi 98-99 l przy odpowietrzaniu i najechaniu na klocek tylnym kołem od strony wlewu sam byłem + 10l kanister=119l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisza 100 l wejdzie jak nic pracuje na granicy to wiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem passata b4 i zrobiłem zakład z kolegą że wejdzie 100 litrów i kolega przegrał ,wciskałem tylko odpowietrznik w wlewie paliwa i jak był prawie pełny powoli lałem ropkę ,kolega wywalił takie gały ,ale zbiornik był suchy bo na lince dociągnął mnie do cpn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności