Skocz do zawartości
muzi0601

Jaka uszczelka pod głowica ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uszczelka pod głowicą w silniku 2.0 115km jest taka sama jak w 1.8 8V 107 km??? czy jest między nimi jakaś różnica znacząca???

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest znacząca różnica wynikająca z pojemności, inna średnica tłoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam się wziąć za remont mojego vr6 a wszyscy wiedzą że to nie jest mały koszt dlatego kompletuje elementy takie jak rozrząd itp

tylko nie mam pojęcia jakiego producenta kupić uszczelkę pod głowice i gumki zaworowe możecie coś podpowiedzieć? i też się tak zastanawiam bo od razu będzie wymiana skrzyni na skrzynie od vr5 i tak się zastanawiam na wymianą sprzęgła na nowe ale też jakiej firmy bo nie znam się na tym kompletnie z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uszczelką pod głowicę nie masz dużego wyboru, elring lub droższy goetze, ajusa odpada

Jak kupisz goetze to i tak w środku znajdziesz uszczelkę elringa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście niemam wyboru :P a sprzęgło luk czy sachs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uszczelkę pod głowice proponuje reinza (bdb uszczelki), a sprzegło LUK-a . Montowane było ono w oryginale i dosyć wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć takie pytanie, są dostępne 2 rodzaje uszczelek pod głowicę. Chodzi o silnik 1.8 ADZ z passata B4 '95. Widzę że standardowo jak przy wszystkim z silnikiem ADZ jest podział na ... do modelu i od modelu ... Tylko co w przypadku gdy w historii auto ktoś coś zmienił jak np silnik, głowicę itd. Teraz są dostępne takie dwie uszczelki (podaję po nimerach Elring bo takie dostałem w sklepie):

 

1) uszczelka metalowo-włóknowa

Elring EL828808

Średnica [mm] 83

Grubość [mm] 1,75

 

2) uszczelka z warstwą metalową

Elring 137285

Grubość [mm] 1,6

dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu) ZKS: 819.817 (to są nowe śruby)

Średnica [mm] 83

 

Czy mogę je stosować zamiennie? Czy ta metalowa będzie mocniejsza? Przyznam że sprzedawca w sklepie dał mi właśnie tą drugą Elring137285 i do tego wziąłem komplet nowych śrub. Widzę różnicę w grubości uszczelek. Czy ta włóknowa po prostu się mocniej ściśnie a metalowa nie?

 

Ogólnie chcę tu u Was potwierdzić bo elsa podaje coś takiego:

"Jeśli metalowa uszczelka głowicy silnika montowana jest jako część zamienna dotychczasowej uszczelki z miękkiego tworzywa, należy zamontować także nowe śruby mocujące głowicę silnika. Cecha charakterystyczna "

 

Wynikało by z tego że są zamienne, racja? :)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć takie pytanie, są dostępne 2 rodzaje uszczelek pod głowicę. Chodzi o silnik 1.8 ADZ z passata B4 '95. Widzę że standardowo jak przy wszystkim z silnikiem ADZ jest podział na ... do modelu i od modelu ... Tylko co w przypadku gdy w historii auto ktoś coś zmienił jak np silnik, głowicę itd. Teraz są dostępne takie dwie uszczelki (podaję po nimerach Elring bo takie dostałem w sklepie):

 

1) uszczelka metalowo-włóknowa

Elring EL828808

Średnica [mm] 83

Grubość [mm] 1,75

 

2) uszczelka z warstwą metalową

Elring 137285

Grubość [mm] 1,6

dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu) ZKS: 819.817 (to są nowe śruby)

Średnica [mm] 83

 

Czy mogę je stosować zamiennie? Czy ta metalowa będzie mocniejsza? Przyznam że sprzedawca w sklepie dał mi właśnie tą drugą Elring137285 i do tego wziąłem komplet nowych śrub. Widzę różnicę w grubości uszczelek. Czy ta włóknowa po prostu się mocniej ściśnie a metalowa nie?

 

Ogólnie chcę tu u Was potwierdzić bo elsa podaje coś takiego:

"Jeśli metalowa uszczelka głowicy silnika montowana jest jako część zamienna dotychczasowej uszczelki z miękkiego tworzywa, należy zamontować także nowe śruby mocujące głowicę silnika. Cecha charakterystyczna "

 

Wynikało by z tego że są zamienne, racja? :)

Tak jak piszesz. Są zamienne pod warunkiem użycia innych śrub. Te śruby do metalowej mają trzy "cycki" na łbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu od ostatniego posta...

Co kupić? Goetze, Erling czy Reinz? Jak z jakością teraz? Co wypada najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinza to sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erling raczej najlepszy będzie, przynajmniej u mnie się sprawdza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności