Skocz do zawartości
gregga

bixenon wymiana soczewek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znalazłem nic podobnego, więc zakładam nowy temat.

 

Do rzeczy - czy któryś z szanownych użytkowników tegoż forum wie, czy po wyjęciu lamp typu bixenon produkcji fabrycznej da sie bez specjalnej ingerencji w nie wyjąć soczewki? Soczewki będą wyjmowane w celu wymiany ich na nowe.

 

A jeżeli już sie da, to czy ktuś wie może gdzie można by nabyć takie cudo?

 

dzieki za odp. i pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soczewki będą wyjmowane w celu wymiany ich na nowe.

 

tak się wtrącę... a po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jaj

 

_pomysl

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, da radę wyjąc soczewki, razem z ich mocowaniem.

Nie ma potrzeby ich wymiany, wystarczy wyczyścić i będzie OK.

no chyba, że są popękane, to wymiana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że są popękane

 

spotkał się ktoś z samoczynnym pękaniem soczewki? bo ja nie widziałem takiego zjawiska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - po co?

szukam w etce, ale nie ma soczewek jako części zamienne - tylko razem z kloszami.

ale mocny w tym programie jeszcze nie jestem i mogłem coś przeoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Nie znalazłem nic podobnego, więc zakładam nowy temat.

 

Do rzeczy - czy któryś z szanownych użytkowników tegoż forum wie, czy po wyjęciu lamp typu bixenon produkcji fabrycznej da sie bez specjalnej ingerencji w nie wyjąć soczewki? Soczewki będą wyjmowane w celu wymiany ich na nowe.

 

A jeżeli już sie da, to czy ktuś wie może gdzie można by nabyć takie cudo?

 

dzieki za odp. i pozdrawiam

Grzegorz

Kolego,a nie chodziło Ci o wymianę odbłyśnika??Bo jakoś nie widzę sensu wymiany samych soczewek...

 

---------- Post added at 10:36 ---------- Previous post was at 10:35 ----------

 

spotkał się ktoś z samoczynnym pękaniem soczewki? bo ja nie widziałem takiego zjawiska...

Ja też nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spotkał się ktoś z samoczynnym pękaniem soczewki? bo ja nie widziałem takiego zjawiska...

Jest mało prawdopodobne, ale możliwe, jeśli soczewki się nagrzeją a lampa będzie nieszczelna i skropli się na niej woda... Kropelka na soczewkę i trzask... Mój mechanik, u którego 'serwisuje się' sporo taksówkarzy widział taki przypadek, ale z 'ksenonami' z Alledrogo. Tam przy okazji stopiła się część klosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam założone xenony do lampy soczewkowej która fabrycznie posiadała zwykłe żarówki. Jeżdżę tak od trzech lat i nic nigdy się nie działo. Nawet przez jakiś czas jeździłem z suniętą gumą z tylnej części lampy i nic. Soczewka sama z siebie nie ma prawa się uszkodzić, prędzej palnik xenonowy się uszkodzi.

 

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że jak założyłeś lampy/zamienniki z alle... to na pewno będą świecić cienko. Taki urok chińszczyzny. A jeżeli są to oryginały proponuję przeczyścić odbłyśniki i będzie super.

 

PS no i oczywiście palniki w temperaturze 4300 lub 6000. Wszystko co ma więcej lub mniej świeci gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do administratora:

 

"Zastanów się czy Twoja wypowiedź wnosi cokolwiek do tego tematu?

Tego typu wypowiedzi będą "nagradzane" ostrzeżeniami."

 

było odpowiedzią na pytanie "po co" - jak dla mnie równie bez sensu co moja odpowiedź...

 

koniec "do administratora".

 

dzieki za odpowiedzi...

 

 

ps. - do koleki Patryk_ - w bixenonie 3bg nie ma czegoś takiego jak odbłyśnik - w przeciwieństwie do konstrukcji np, forda mondeo, gdzie soczewki nie ma - a jest właśnie odbłyśnik - chyba że chodzi ci o sreberko, którym wyściełana jest lampa - w przypadku samego ksenonu nie spełnia ono żadnej innej roli jak dekoracja (nie wiem jak w przypadku świateł drogowych, ale też nie wydaje mi sie). Soczewki chcę wymienić bo zżókły, ale być możę pomoże ich wyczyszczenie, tak jak radzi kolega jjacekkx.

 

 

btw - jak da rade wyjąć to super, dzieki za odp. wszystko wiem

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że chodzi ci o sreberko, którym wyściełana jest lampa

 

tak to właśnie jest odbłyśnik!

 

Soczewki chcę wymienić bo zżókły

 

i nie można było tak od razu?

 

 

Soczewki chcę wymienić bo zżókły, ale być możę pomoże ich wyczyszczenie, tak jak radzi kolega jjacekkx.

 

powodzenia w czyszczeniu żółtych soczewki :rotfl: Wyczyść sobie szkło lampy bo to ono jest pożółknięte a nie sama soczewka! Soczewka co najwyżej może być lekko zakurzona, wystarczy delikatne przetarcie!

 

polecam przeczytanie 330 wartościowych postów http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12400&highlight=lamp+przednich ;P

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego, da radę wyjąc soczewki, razem z ich mocowaniem.

Nie ma potrzeby ich wymiany, wystarczy wyczyścić i będzie OK.

raz już napisałem to co wyżej :)

Da się wyczyścić i będą jak nowe ;)

W poprzednim autku wyciągałem je, lecz nie do czyszczenia, a czyścił soczewki u siebie kolega zuse i efekt był super :)

Wyczyść sobie szkło lampy bo to ono jest pożółknię

Arku to nie szkło ;)

mówimy tu o oryginalnych lampach ksenonowych w 3BG.

img40414az.th.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do administratora:

 

"Zastanów się czy Twoja wypowiedź wnosi cokolwiek do tego tematu?

Tego typu wypowiedzi będą "nagradzane" ostrzeżeniami."

 

było odpowiedzią na pytanie "po co" - jak dla mnie równie bez sensu co moja odpowiedź...

 

koniec "do administratora".

 

dzieki za odpowiedzi...

 

 

ps. - do koleki Patryk_ - w bixenonie 3bg nie ma czegoś takiego jak odbłyśnik - w przeciwieństwie do konstrukcji np, forda mondeo, gdzie soczewki nie ma - a jest właśnie odbłyśnik - chyba że chodzi ci o sreberko, którym wyściełana jest lampa - w przypadku samego ksenonu nie spełnia ono żadnej innej roli jak dekoracja (nie wiem jak w przypadku świateł drogowych, ale też nie wydaje mi sie). Soczewki chcę wymienić bo zżókły, ale być możę pomoże ich wyczyszczenie, tak jak radzi kolega jjacekkx.

 

 

btw - jak da rade wyjąć to super, dzieki za odp. wszystko wiem

 

pozdr,

No to jakaś nowość dla mnie :)

Soczewki są jak najbardziej do wyczyszczenia,a w oro lampach mają poprostu takie lekkie zabarwienie...Wyobraź sobie sam palnik ułożony przed soczewką bez odbłyśnika-jaki będzie efekt?Dwie plamy światła przed autem...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjacekkx lampę którą pokazujesz jest od zwykłych świateł a nie xenonów

 

W oryginalnej lampie xenonowej masz na zewnątrz światła mijania, w śroku kierunkowskaz a od wewnątrz drogowe. Ty pokazałeś lampę taką jak ja mam.

 

Gregga przy każdej lampie jest odbłyśnik chyba że jest to lampa na twoim biurku :)

Żeby uzyskać kierunkowy snop światła trzeba zastosować "lustro wklęsłe".

Następnie światło zostaje spolaryzowane w celu uzyskania odcięcia i rozproszone przez soczewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schowek01kp.th.jpg

http://dieselteam.pl/forum/viewtopic.php?t=2654 masz - Zuse już dawno popełnił tego manuala. Tam wsio, jak rozkręcać i jak wyjmować.
dokładnie ;)

... a ja szukałem tego gdzieś u nas na forum :P

pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzieki za odp... temat troche zszedł na inny tor, ale nie ważne...

 

w każdym razie troche zapędziłem się z tym odbłyśnikiem - okej - jest, ale kolego adams - cały czas podtrzymuje, że to "sreberko" w lapmie bixenon z 3bg nie spełnia żadnej fukncji odbijającej/rozpraszającej....

 

jak dla mnie temat do zamkniecia

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności