Skocz do zawartości
falla_x

ile pali wasz AVF

Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanko po przesiadce z AFN-a który palil mi max 6 litrow a a traie nawet 4,9 do 5.5litra na AVF pali mi w cyklu mieszanym 7,2 litra czy to normalne w tym silniku ? przyzwyczajony trochę jestem do mniejszego spalania i trochę mnie dziwi że tutaj jest dość wysokie, nie zszedłem poniżej 6.8 litra w długiej trasie jeszcze nie miałem możliwości sprawdzenia

 

na całym baku przejechałem narazie 790km i pokazuje mi komputer ze moge przejechac jeszcze 150km ale czy to 150km do ostatniej kropelki ? czy do rezerwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają AVF i średnie wychodzi im ok. 6,5/100km latem w trybie mieszanym (przewaga poza miastem)... Nie widziałem jeszcze, żeby poniżej 800km zaświeciła sie im rezerwa... Teraz zimą nie wiem, jak to się kształtuje-ale pewnie troszkę więcej...

Mój rekord w trasie tym silniczkiem wyszedł poniżej 6 litrów-wskazówka schodziła coraz niżej, aż przy 940km zjechałem na stację zatankować i weszło mniej niż 55 litrów :)

Ale nie licz, żeby AVF palił mniej niż AFN.

na całym baku przejechałem narazie 790km i pokazuje mi komputer ze moge przejechac jeszcze 150km ale czy to 150km do ostatniej kropelki ? czy do rezerwy ?
Raczej do końca zbiornika-bo inaczej na rezerwie pokazywałby ujemny dystans ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AVF+ już troche czasu więc moge sie podzielić moimi osiągnięciami :D

 

Zima:

1.Trasa 5,3-7,5

2.Miasto 6,5-10 (tutaj zależy oczywiście czy korki co i jak ale głównie robie trasy ok 12km)

 

Lato:

1.Trasa 5,1-7,3

2.Miasto 6,2-9

 

Teraz średnio mam z ponad 3000km 7,5L w lecie wychodzi to około 7L.

Średnio jadąc w trasie bez szaleństwa tak do 130-140, można się zamknąć w ok 6,3L

Najwięcej udało mi się zrobić 1170 km na banku i komp pokazywał jeszcze 60 do zrobienia, z tego co pamiętam jak wtedy tankowałem weszło mi 60L.

 

pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moj na trasie do 120km/h spalal 4.9 na baku robie srednio 800 km a na miejscu tzn. praca dom okolo 15 km dziennie spala od 7.8 do 8.6 l tak komp pokazuje . a jak dam mu zjesc to i 10 wciaga ale przewaznie pali tyle ile mu wleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moim AFV'em potrafię zejśc w trasie nawet do 4,9 (ale to też zależy od trasy) trasa tak średnio to 5,5 l/100km, natomiast w cyklu mieszanym to średnio właśnie trzymam się około 7l (po zimie powinno byc nieco mniej) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najniższe spalanie po trasie wyszło 5l, ale to był totalny PSJ:D Jeżdżąc w miarę dynamicznie to 6,5-7,5l trasa, 8-9l miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

U mnie trasa 3-4.5 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie trasa 3-4.5 max.

My tutaj o zużyciu paliwa piszemy, a nie o ilości wódki w tygodniu wypijanej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie trasa 3-4.5 max.

Ty chyba nie poważny jesteś :)

U mnie najniższe spalanie po trasie wyszło 5l, ale to był totalny PSJ Jeżdżąc w miarę dynamicznie to 6,5-7,5l trasa, 8-9l miasto.

to jest norma i u mnie :) z tym, że trasa to zeszło najwięcej do 4,4 i więcej nie dało rady a jechałem jeszcze ho ho i cały czas prosto ani jednej góreczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
My tutaj o zużyciu paliwa piszemy, a nie o ilości wódki w tygodniu wypijanej

Sory nie doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na baku całym zrobiłem w trasie 1100 km i nie wierze że mógłbym zrobić więcej. A średnio to tak liczę sobie że jedna kreska to 100 km i w cyklu mieszanym zawsze mi się to sprawdza (60% miasto, 40% trasa). Średnie spalanie waha się w przedziale 6,5-7,8l. Dodam że tylko raz spalanie przekroczyło mi 8l, na autostradzie jadąc blisko prędkości maksymalnej. W cyklu mieszanym nigdy. Po mieście samym AVF zadawala się 8,5 litra.

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie trasa 3-4.5 max.

To tak mniej więcej jak i u mnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-9l miasto + trasa.

latem litr mniej (wolno nie jeżdżę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy i mój passat pali na trasie 5,2, a w mieście 6,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój passat pali na trasie 5,2, a w mieście 6,8

Mój też tyle palił jak zmieniałam bieg na wyższy przed przekroczeniem 2000obr/min, po przejechaniu ok. 20 tys w ten sposób zapiekła mi się turbina. Dziś zmieniam bieg na ok.3000, a i czasem pogonię go do 5000 i niestety spalanie wzrasta. Mając jednak do wyboru regeneracje turbo lub większe spalanie, wole to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy nie warto było by wspomnieć o kółkach na jakich jest auto ;)

Mi nigdy nie udało się osiągną takich wyników jak piszą co niektórzy :(

najniższe spalanie trasa (1200 km strzałem, średnia 135km/h) zeszło mi do 5,9l, ale to był ewenement, krótsze trasy około 6,5l, koła 17'225'45, a po mieście to 8~9l, natomiast zimą, kiedy wrzucałem kółka 15', spalanie spadało mniej więcej o litr.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1.9TDI 130KM + Tipptronic.

Trasa: średnio 6,5 (tak goniąc do 120km/h)

Miasto: 8,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze że mi wyszło 5 literków na trasie Kraków - BielskoBiała i z powrotem, a na pokładzie było 5 osób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech ci którym auto pali 5l/100km napiszą na jakich oponach jeżdżą.Moze właśnie w tym tkwi sekret tak małego a wręcz znikomego spalania :D

Ja moim AFV'em potrafię zejśc w trasie nawet do 4,9

 

Ja tak jak i Jacek jeżdżę na 17/225/45 i zejście poniżej 6l/100km to wielki wyczyn :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak jak i Jacek jeżdżę na 17/225/45 i zejście poniżej 6l/100km to wielki wyczyn

Też mam takie buty i raz udało mi się zejść do 5,9. Po za tym ja nie patrzę na spalanie, jakoś nigdy mnie to nie ciekawiło, spali ile musi, a do tego wolno ani delikatnie nie jeżdżę, więc swoje musi spalić. Chociaż i tak maksymalne spalanie oscyluje w granicach 8~9 litrów(dane z kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności