Skocz do zawartości
falla_x

ile pali wasz AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam takie buty i raz udało mi się zejść do 5,9. Po za tym ja nie patrzę na spalanie, jakoś nigdy mnie to nie ciekawiło, spali ile musi, a do tego wolno ani delikatnie nie jeżdżę, więc swoje musi spalić. Chociaż i tak maksymalne spalanie oscyluje w granicach 8~9 litrów.

 

i mi się udało zejść do 5.8l/100 ale nie nazwał bym tego jazdą :D to było męczenie siebie i samochdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie sie udało najmniej zrobić 5,1 jak jechałem z Luksemburga do Katowic, nonstop 110km/h na tempomacie, jechałem sam i pustym autem na 205/55/16. Wiecej tego nie powtórzyłem :D normlanie jadąc na trasie bez szaleństw nie powinno wyjść więcej jak 6,5L, przynajmiej tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zejść poniżej 6l/100km to faktycznie trzeba delikatnie operować pedałem gazu,kilka razy mi się to udało jadąc 90km/godz z oponami 225/45/17 i jechałem sam.Dalsza trasa np.Kraków-Poznań to już min 6,5-7/100 z 3 osobami na pokładzie, a miasto to powyżej 7ki na jak nic połyka,a lubię se czasem prześmigac furacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moj pasek pali w miescie od 8-10l na trasie mozna zejsc nawet do 6l,ale przy spokojnej jezdzie przy napedzie na 4kola. na zbiorniku mozna przejechac okolo 800km.to mi sie wydaje ze to jest rewelacja spalania przy roznej jezdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem 1.9TDI 130KM + Tipptronic.

Trasa: średnio 6,5 (tak goniąc do 120km/h)

Miasto: 8,0

tiptronic+miasto=8,0l/100km...hahaha, to chyba kolego miałeś coś popsute. mi na tiptroniku w mieście w korkach palił 5l mniej:p, a w trasie tak do 120km/h, to jak miałem przy starcie pół zbiornika to po 500km musiałem odkręcać korek bo się już ze zbiornika wylewało. palił -5l/100km hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AVF pali tyle ile mu wleję , tak na poważnie śrdnie spalanie to około 7,5 litra więcej miasto , krótkie odcinki nawet się nie rozgrzeje i muszę go gasić , samo miasto to i 9-9,5 się zdarzało , ale to 1,5 tony . Najniżej jak mi się udało zejść to około 6 litrów na 100 km na długiej trasie .Szału nie ma , to nie są te stare - dobre ? silniki na pompie 90 km czy 110 km .Tylko ,że jak się takim przejechałem ( 90 km) to myślałem , że zajoba dostanę , zero mocy , brak przyspieszenia , taki dla emerytów . Spalanie około 7-8 litrów przy 130 km to chyba rozsądny wynik.Ps jak go schipowałem na 175 km to palił mi około 0,5 litra mniej ale sprzęgło zaczęło siadać . Tylko frajda z jazdy niesamowita .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój AVF obecnie na zimówkach 195/65/15 pali ok. 7 litrów w cyklu mieszanym - styl jazdy taki, żebym to ja wyprzedzał innych a nie mnie wyprzedzano;) zresztą to zdrowsze dla silnika i turbiny niż PSJ:) na letnich 225/45/17 o litr więcej czyli 8 litrów. gdy ktoś pisze że mu pali 5 litrów to naprawdę szkoda auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Też uważam że spalanie rzędu 5l to męczenie samochodu. Moje spalanie to około 7l miasto 9l. Duże znaczenie ma jaka jest to trasa, ja mieszkam w górach więc spalanie wychodzi różnie. Natomiast niepokoi mnie spalanie na biegu jałowym - 1.7l. Tutaj mam pytanie do kolegów z Krakowa czy mają namiary na dobry serwis do diagnostyki? Chętnie skorzystam będąc w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość herman_t

Na początek witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Od pięciu dni jestem radosnym posiadaczem Highline'a AVF 4x4 kombi.

Czytając wasze wypowiedzi kamień spadł mi z serca, bo myślałem, że coś nie tak mam z silnikiem.

Audi 80 Avant (1Z) załadowane na full na autobanie przy 140-150km/h spalało mi ok. 5,5litra, a wracacjąc w niedziele passatem komputer pokazał średnią 7,3litra (większość czasu na tempomacie miałem ustawione 150). Jak teraz sobie obserwuje wasze wypowiedzi, to widzę, że mieszczę się w normie... Na mieście rzadko zejdę poniżej 6 litrów a staram się jechać płynnie trzymając auto na 2000 obrotów. No cóż... za komfort się płaci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na jedynce i dwójce jest jeszcze ok. Ale na wyższych biegach silnik przy 1500 się strasznie męczy. A jak patrzę na spalanie, to wcale nie jest takie niskie..."

 

Kurde ale ja cały czas mowie o jeździe w trasie i takie obroty trzymac przy stałej prędkości(oczywiscie nie na wzniesieniach) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukasz8011, wybacz opadły mi ręce...

mi tez rece opadaja jak czytam że komuś AVF pali 5/100 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat tyczy się : ile pali wasz AVF

 

proszę się tego trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian76

kolego ja mam chipa na 165 km i spalanie srednio teraz wynosi 6,8-7,2 a miałem wczesniej afn i palił 5,5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Silnik Avf i te wszystkie spalania 4,1*4,5*4,8l można schować między bajki"

 

nie zgodzę sie prawda jest ze do szybszego przemieszczania to trzeba wiecej, dwa razy pokonywałem trase ok 150 km z naszych polskich gor, strasznie mi sie nie spieszyło spokojna jazda tak max do 100 i przewidywanie zachowania innych i dwa razy miałem wynik 4,7. Zgadza sie ze normlanie jak tam jade to jest 5,5-6,5

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
mogłeś mieć w baku co najmniej 75L
Bo nie daje rady... Dajcie spokój z tym bakiem.

Dla jasności napiszę że mój w mieście pali 10-11 automat, trasa7. Przejechałem trasę 2000km i dodam ze nie mam baku 200 litrów ani też cysterny za sobą. Poprostu na trasie 2000km tankowałem się 3 razy Kto nie potrafi zrozumieć że mozna wyliczyć średnią dla 2,3 zatankowanych baków lub 2000km proszę nie osmieszajcie się wypisując tutaj bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie wyraźna fotka,5.1l można:?: można :D , nie pamiętam na jakim dystansie (chyba coś koło 70km) - jazda spokojniutka bez zbędnych gwałtownych przyśpieszeń prędkość do 120km/h

77080805.th.jpg

 

tutaj też jazda spokojna do 120km/h

72146994.th.jpg 169wt.th.jpg

jazda była testowa :)

 

trasa w zależności od natężenia ruchu 6.3-7.5

 

 

 

temat podczyszczony

nie dyskutujemy tutaj ile km przejeżdżacie na zbiorniku, jak wyliczyć średnie spalanie

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba naturalna męska tendencja, żeby każdy temat odnośnie spalania

kończył się KONKURSEM pod tytułem "Mniej niż zero" :D

 

Takie wyniki są bardzo mylące dla kogoś kto chce

podjąć decyzję o wyborze danego silnika.

Chodzi, aby zamieszczać tutaj spalanie średnie z dłuższego czasu,

a nie z jednego "rekordowego" przejazdu.

 

 

Zatem wg moich obserwacji AVF jeżdżony do 2300obr po mieście

pali więcej niż dynamiczniejsza jazda. (nie mówię o pałowaniu do 4000obr/min).

Chodzi o to żeby w miarę dynamicznie rozpędzać auto i potem

tylko podtrzymywać toczenie.

 

Spalanie AVF w mieście:

- lato 6.5-8L / 100km

- zima 8 - 10L/100km

 

Są to dane z moich obserwacji (AVF 6-manual, 250tyś, bez chipa).

Ja mieszczę się bliżej tych górnych granic

- chociaż wszystko zależy od sytuacji na drodze.

 

 

Jednemu w drodze do pracy spali 5L bo jedzie z górki...

ale do domu pali już 7,5 bo pod górkę :D

...i weź tu człowieku wyciągnij wnioski ze spalania... bo można powiedzieć, że pali 5L...

 

 

Odnośnie trasy to na odcinku Warszawa-Częstochowa

spalanie 6.0L. Na pokładzie 5 osób i prędkości niestety mało przepisowe

po za fotoradarami i zabudowanymi - 150km/h.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie szansa sie przekonać ile pali w ziemie mój avf ponieważ jutro wyjazd na narty jakieś 200km dodam ze będę jechał jak dziadek bo na dachu będą 4 pary nart wiec max v 100 :/

 

a co do wypowiedzi Barth

jednemu w drodze do pracy pali 5 bo jedzie z górki, a do domu pali mu 7,5

bo pod górkę i weź tu człowieku wyciągnij wnioski ze spalania kolegi

 

i tu właśnie już można jakoś wyciągnąć te średnie spalanie bo kolega jeździ po górkę i z górki wiec bardziej wiarygodnie nie kolega który jeżdzi tylko pod lub z owej górki:P, a (5,5 +7,5)/2 wynik 6,5 wiem ze to arytmetyczna srednia ale juz jakas jest :P

 

pozdro

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 4, 5 i 6 biegu nigdy nie utrzymuję obrotów poniżej 2000 obr/ min. jeżeli schodzę poniżej tych obrotów to redukcja... dla mnie po prostu jazda poniżej tych obrotów na wyższych biegach jest męcząca dla silnika. co innego 2 czy 3 bieg w mieście. moje spalanie to od 6,5 litra wzwyż... jak większość nie wierzę w 5l/100km:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleine87 - nie do końca to miałem na myśli.

 

Chodziło mi o to, że ktoś mówi że mu pali 5 jak jeździ do pracy (bo z górki)

Ale już nie powie że do domu pali mu 7,5 :D

 

To tak z przymrużeniem oka oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności