Skocz do zawartości
xxpasek2.5tdi

Gdzie macie ukryte przełączniki benzyna/gaz?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zeby nie ukradli.Ja nie wiem czego tu się wstydzić.Ludzie chca zeby im montowac wlewy pod autami,pod zderzakami,ze na stacji tankowania obsługa się czołga pod samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam bezczelnie obok włączania świateł, taki zajefajny, ogromny, podświetlany na żółto przełącznik z napisem DANGER! TURBO! w sumie to jak kupiłem wóz to tam był, a taki uroczy jest to go zostawiłem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam bezczelnie obok włączania świateł, taki zajefajny, ogromny, podświetlany na żółto przełącznik z napisem DANGER! TURBO!
zrób fotkę tego wyłącznika hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na konsoli, pod przyciskiem awaryjnych (awaryjne mam po lewej jak w angliku. ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o tym małym schowku po lewej stronie

ja mam go w tym miejscu, nie widać go zbytnio i wygodne miejsce, gdy nagle skończy się gaz i trzeba przełączyć..

Chyba zeby nie ukradli.Ja nie wiem czego tu się wstydzić.Ludzie chca zeby im montowac wlewy pod autami,pod zderzakami,ze na stacji tankowania obsługa się czołga pod samochodem.

heh, ja mam właśnie w takim miejscu, jak go kupiłem to już tam był.. dla obsługi stacji niewygodne i dla mnie.. bo zawsze muszę iść i wskazywać palcem, że mam to pod zderzakiem

Edytowane przez Nord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o wstyd tylko estetykę wykonania tych gównianych przełączników. Troche ciulowo wyglądają takie świecące diody od poziomu gazu wśród ładnie fabrycznie podswietlonych przycisków całej reszty.

 

Jakby był przełącznik, fabryczny pb/lpg w jedno z wolnych miejsc w konsoli to ja na pewno bym taki założył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz przelutować diody na kolor podświetlenia paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zrobić formę i odlew przełącznika też mogę ;) ale drutowania nie lubię...

 

mam 2 wolne miejsca w konsoli i tam mam w planach wstawienie dwóch przełączników. Jeden pod gaz a drugi pod antyradar. Musze tylko znaleźć jakieś niestandardowe żeby się z innymi nie myliły. Widziałem na allegro jakies od taxi i dodatkowego oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i zrobić formę i odlew przełącznika też mogę ale drutowania nie lubię...

 

mam 2 wolne miejsca w konsoli i tam mam w planach wstawienie dwóch przełączników. Jeden pod gaz a drugi pod antyradar. Musze tylko znaleźć jakieś niestandardowe żeby się z innymi nie myliły. Widziałem na allegro jakies od taxi i dodatkowego oświetlenia.

jak znajdziesz coś ciekawego i estetycznego to pokaż jak to się prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w B3 jest przy światłach. N wierzchu. W zaslepce tej fabrycznej. Nie jest podświetlany więc się nie gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ukryty pod klapką w miejscu popielniczki

+1 ;)

 

tzn. nie mam już... ale tam właśnie miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wsadzony w tym samym miejscu co Stuku. a ogolnie po co to ukrywac jak i tak nikt tego nie widzi. jedynie można ukryc sobie zawór do tankowania. tak jak to pokazał kolega Kresek. zrobienie czegos takiego to dodatkowy koszt 50zl ale estetyka jest zachowana i nie trzeba korka szukac hehe. minus tego jest taki ze trzeba sie zaopatrzyć w koncówke ktora kosztuje ok 100zł. nie wiem jak u was ale u mnie jest taki koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość herne

Dziś założyli mi w pasku gaz - a przełącznik (ESGI) znalazł się w miejscu zaślepki pod regulacją podgrzewania fotela kierowcy. Może później podłubię i postaram się go wcisnąć by był umieszczony na równo z powierzchnią zaślepki, a nie tak ordynarnie wystawał, ale ważne że działa. I tak pewnie będzie służył jako kontrola stanu instalacji, bo poza tym wszystko automatycznie.

 

A zawór gazu pod wlewem paliwa, za klapką - wada jest taka, że trzeba każdorazowo przykręcać tą nieszczęsną końcówkę... ale przynajmniej nie trzeba jeździć z korkiem w zderzaku. Dyskrecja zapewniona :)

Edytowane przez herne
skleroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dole pod kierownica tak to wygląda..

2qiskcm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D po co to chowac? u mne jest pod ogrzewaniem szyby tylnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co to chowac?

Ano Polak tak ma...jeden chowa a drugi wali na tylnej szybie napis że jeździ tylko na GAZIE.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z prawej strony kierownicy, na łuku co wchodzi na konsolę główną. Kostka wielkości dwóch pudełek zapałek.Diody włączają się tylko przy przełączaniu a mam możliwość 3 ustawień Benzyna/neutral/LPG. Przy okazji jak będę wymieniał butlę czy przy okazji mogą wymienić mi przełącznik bo już się na plaster trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji jak będę wymieniał butlę czy przy okazji mogą wymienić mi przełącznik bo już się na plaster trzyma

Jane że tak, proponuję taki z diodowym wskaźnikiem poziomu LPG w butli-musi on oczywiście współgrać z czujnikiem w zbiorniku.

Są przecierz takie co idealnie psuja w zaślepkę przełaczników ,standardowe wymiary przełaczników to chyba 15 wysokość i 25 mm szerokość a głebokość nie jest aż tak istotna.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sekwencje więc sam nie musze przełanczac ale mam umocowane pod deską rozdzielczą gdzie przełacznik świateł a dokładniej to pod :) Coś takiego jak Nord tylko ze moje ładnie umocowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności