Skocz do zawartości
Gość sfinx

Jak wymienic żarówki B5 po liftingu 2002 r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sfinx

Witam mam pytanie jak wymienic zrowki przód w passacie B5 ( 3BG) nie ma tam praktycznie jak podejsc czy zostaje tylko aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwij się na priv. mam kogoś, kto może przesłać Ci książkę do passata B6 za free... tzn. pokrycie kosztów przesyłki. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
B6 produkują od 2005 roku :twisted: :D

 

Znowu ktoś się czepia oznaczenia. To tez nie jest model B6 tylko 3C jak już mamy tak uściślać oznaczenia modelowe. Poprzedni model był 3BG a wczesnniejszy był 3B to ten najnowszy jest 3C. Producent tak ten model oznacza.

 

Co do wymiany żarówek w modelu 3BG to jest to dośc prosta sprawa jeśli jest reflektor z zarówkami H7 i jest tam naprawdę sporo miejsca. Trzeba tylko ściągnąć osłone filtra powietrza w przypadku wymiany żarówek po prawej stronie. Potem zdjąć klapkę z tyłu reflektora i mamy żarówkę. Przekręcić i jest wymieniona.

W przypadku lewej strony trzeba tylko ściągnąć osłone zbiorniczka płynu do wspomagania. Oczywiscie wczesniej odkrecić korek i dopiero wyjąć osłonę. Zaczepiona jest ona w 2 miejscach zatrzaskami, które łatwo puszczają. Jednak przy obecnej temperaturze. trzeba to robić niezwykle delikatnie bo plastik przy takim mrozie to raz-dwa pęknie. Potem zdjąć klapkę z tyłu reflektora i mamy żarówkę. Przekręcić i jest wymieniona.

 

Czas roboty na jedną strone to 5 minut.

 

Jeśli chodzi o xena to jest sprawa trudniejsza lecz nie tak by jechać z tym do ASO.

 

HHA

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, zajrzyj jak to jest w benzyniaku... dolot jest bardzo ściśle założony, a po jego zdjęciu okazuje się, że miejsca praktycznie nie ma :P Przy tej temperaturze krew się leje strumieniami, bo bardzo łatwo pociąć się o metalowe uchwyty żarówki :P. Czas wymiany tej żarówki od strony pasażera (jeżeli wymieniającego szlag nie trafi) to około 10-15 minut w zależności od wprawy i zdolności hirurgicznych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pocialem podczas wyciagania aku, trzeba uwazac, gdzie sie lapki wklada przy takich temp :) rece mialem tak zmrozone, ze fakt, ze leci mi krew zauwazylem dopiero wtedy, gdy zaczalem brudzic plastiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej wymienić żarówkę postojową. Ja używam do tego lusterka inspekcyjnego i haczyka żeby wyrwać tą oprawkę z żarówką. jak się ma wprawę to wystarczy z 10min, mi to ostatnio zajęło prawie 30 min bo nie chciało wyskoczyć. a pozostałe H7 to łatwo wymienić i szybko można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postojówki w 3BG wymieniam jedną ręką bez patrzenia po mniej niż 30sekund na sztukę :D trening czyni mistrza :P A tak na poważnie wystarczy tylko zlokalizować które kabelki idą do postoiówki śmiało szarpnąć i siedzi nam w łapkach :) wkładamy podobnie żarówka w otwór i dociskamy mocno palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzaliście sześcio letniego kotleta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy tylko zlokalizować które kabelki idą do postoiówki śmiało szarpnąć

mi w ta wnękę mieści się 2 palce i kciuk a kable od postojowki są dosyć krótkie ni jak ich złapać , stad moje pytanie należny ciągnąc ręka za kable czy pomagacie sobie jakimiś szczypcami lub czymś podobnym ??

ktoś wie jak wymieniają to w ASO??

jak wyglądając te ich narzędzia czy tez ciągną za kable ?? czy ktoś to widział ??

Edytowane przez krzeszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, ciągną za kabelki aż miło. U siebie wymieniałem i zastosowałem tą sama metodę i dało radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porade, jutro będe wymieniał tą żarówke postojową i mam nadzieje że kabelki sie nie pourywają:D (a dostęp jest nie ciekawy, ledwo dwa palce sięgają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana żarówek postoj. szybka i bezproblemnowa, wystarczy pociagnąć za odpowiednie kabelki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w pewnym programie motoryzacyjnym że żarówki wymieniali wykręcając cały reflektor a później to już wygodnie i bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tych żarówkach do świateł mijania http://moto.allegro.pl/zarowka-led-h7-7-5w-bardzo-mocna-hit-i2632735649.html, mam zwykłe blue vision 55W światło białe z niebieską poswiatą, ale śwecą dosyć marnie? moze dlatego że soczewka nie wyemituje tak światła jak zwykła lampna, ale pomyślałem że wsadze mocniejszą zarówke i będzie elegancko, testował ktos taką zarówke 75W SMD? czy to zdaje egzamin? i jak świeci w paszczaku fl:D

Edytowane przez athlon306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o tych żarówkach do świateł mijania http://moto.allegro.pl/zarowka-led-h7-7-5w-bardzo-mocna-hit-i2632735649.html, mam zwykłe blue vision 55W światło białe z niebieską poswiatą, ale śwecą dosyć marnie? moze dlatego że soczewka nie wyemituje tak światła jak zwykła lampna, ale pomyślałem że wsadze mocniejszą zarówke i będzie elegancko, testował ktos taką zarówke 75W SMD? czy to zdaje egzamin? i jak świeci w paszczaku fl:D

 

kolego athlon polecam takie:

Żarówka Bosch H7 Plus 90 12V 55W nr katalogowy 1 987 301 078

swiecą super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o tych żarówkach do świateł mijania http://moto.allegro.pl/zarowka-led-h...632735649.html, mam zwykłe blue vision 55W światło białe z niebieską poswiatą, ale śwecą dosyć marnie? moze dlatego że soczewka nie wyemituje tak światła jak zwykła lampna, ale pomyślałem że wsadze mocniejszą zarówke i będzie elegancko, testował ktos taką zarówke 75W SMD? czy to zdaje egzamin? i jak świeci w paszczaku fl

Jeśli zamontujesz jakąkolwiek żarówkę LED/SMD w miejsce zwykłej żarówki H7, to niczego przed autem nie będziesz widział-daj sobie spokój. Takie żarówki nadają się najwyżej do świateł do jazdy dziennej-w żadnym wypadku nie do świateł mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego athlon polecam takie:

Żarówka Bosch H7 Plus 90 12V 55W nr katalogowy 1 987 301 078

swiecą super

 

hmm teraz też mam niby jakieś super "niby" świecą ekstra a tak naprawde świecą tak sobie. Więc dlatego chciałem jednak mocniejsze chociaż 65w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradnik - skorzystałem z niego i udało się! Z zarówką po stronie kierowcy problemu nie było. Natrudziłem się po stronie pasażera, ale faktycznie, wystarczy odkręcić osłonę od filtra powietrza, nastepnie wyjąć w górę (w stronę paski) rurę prostokątną (trzyma się na zaczepach) i potem pociągnąć ją w stronę siedzenia pasażera (odczepi się ta rura łącznikowa) - dostęp jest już jako tako - na pewno da rade wymienić światła dzienne :-)

Na szczescie nei musiałem kombinować ze światłami drogowymi :)

Ja u siebie zainstalowałem jakieś światła - super extra, hiper + 50% :P

Zobaczymy co i jak - test bedzie w nocy!

Jakie FIRMOWE żarówki polecacie, które dają na prawde dużo światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie zainstalowałem jakieś światła - super extra, hiper + 50%

Zobaczymy co i jak - test bedzie w nocy!

obyś tego szybko nie żałował skoro to
jakieś światła - super extra, hiper + 50%
bo w nocy może być masakra
Jakie FIRMOWE żarówki polecacie, które dają na prawde dużo światła ?
szukajka nie gryzie bo to temat rzeka http://forum.vw-passat.pl/threads/18489-Jakie-zarowki-H7-polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności