Skocz do zawartości
WW

Czy akumulator wymaga osłony ?

Rekomendowane odpowiedzi

no u mnie tez ostatnio było pełno śniegu na aku ale jeszcze nie zamarżnietego a taka osłona to dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem u znajomych, całkiem fajnym rozwiązaniem jest pokrowiec na akumulator.

Po pierwsze chroni przed brudem i wilgocią a dodatkowo izoluje od arktycznych mrozów.

Wystarczy, żeby aku w pokrowcu miał temperaturę o 3 stopnie wyższą niż powietrze, a będzie to decydować o tym, czy auto odpali czy nie.

 

Uważam, że mimo wszystko warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić, szczególnie w naszych Passatach, gdzie akumulator jest praktycznie na dworze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zastosowałem duża plastikowa torbę nałożoną na aku wraz z kablami - oczywiście po wytarciu go do sucha.

Raczej nie wydam 200 zł na nowe osłony. Raczej poszukam czegoś na złomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na złomie takiej osłony nie kupisz bo to jest chodliwy towar. No chyba, że i ktoś odłoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież z tego co sie orientuje to paski B5 przed liftem miały taką plastikową obudowę na akumulator nie da się dokupić samej takiej obudowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byry007. Każdy element tego podszybia da się oddzielnie dokupić. Jeśli chcesz samą osłonę na aku to możesz kupić a jeśli tylko podszybie to kupisz tylko podszybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koledzy pamiętać że podszybie można zaadoptować z modelu po lifcie czyli 3bg podszybie to ma taką warge do której wkłada się cała osłone grodzi pod szybą ja tak zrobiłem ale musicie sprawdzić jaki macie zbiornik płynu hamulcowego okrągły czy prostokątny bo są takie i takie i maja różne numery ale większośc z nas ma okrągły ja taki zamontowałem i wszystko pasuje idealnie i nieleci już tam woda i liście Polecam każdemu ja kupowałem części w ASO ale taniej chyba dostaniesz jak kolega już wspomniał w Getem zobaczcie jak to wygląda u mnie post 23 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26235&page=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ma okrągły zbiorniczek i musiałem lekko podciąć otwór bo się nie mieścił. Są trzy rodzaje tych zbiorniczków. Jeden prostokątny jeśli można go tak nazwać i dwa okrągłe. Z tym, że jeden z tych okrągłych jest faktycznie okrągły a drugi lekko profilowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też ma okrągły zbiorniczek i musiałem lekko podciąć otwór bo się nie mieścił. Są trzy rodzaje tych zbiorniczków. Jeden prostokątny jeśli można go tak nazwać i dwa okrągłe. Z tym, że jeden z tych okrągłych jest faktycznie okrągły a drugi lekko profilowany

Tak masz racje pierwsze modele miały okrągłe zbiorniczki bez tzw wargi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też ma okrągły zbiorniczek i musiałem lekko podciąć otwór bo się nie mieścił.

Marek,

właśnie jestem po zakupie podszybia i osłony. Dziękuję Ci bardzo za porady, poświęcony czas i chęć pomocy w montażu. Chciałem przyznać Ci punkt "pomógł" ale niestety nie mogę z przyczyn technicznych (post Twój jest starszy niż 7 dni).

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było juz pisywane kilku krotnie jest kilka tematów odnośnie podszbia i pozostałych elementów :)

 

w tym poście jest porównanie podszybia z okrądgłą dziurą i 2 "okragłymi" zbiornikami nad serwem :)

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=640612&postcount=41

 

jak widac przy jednym pasuje to idealnie przy drugim troche mniej idealnie ale tez jest lepiej niz było :)

 

komletne podszybie czyli podszybie + odrzutnik wody + przykrywka na aku to koszt 180 - 210 w zaleznosci gdzie sie kupuje cena montarzu u mechanika powinna wyniesc okolo 30 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po dogłębnym przemyśleniu tematu, postanowiłem sprawy wziąć w swoje ręce - dosłownie :P

Miałem 3 stówy do zapłacenia za kawałek plastiku, albo spożytkować je na lepszy cel - tzn. dać na przelew.

Spożywszy cześć rzeczonego przelewu, zakupiłem odpad arkusza poliwęglanu, 4 mm i za pomocą noża wyciąłem osłonę.

 

Wygląda tak:

 

0fc411a5.jpg

 

a5d2404a.jpg

 

 

 

Myślę, że spełni swoje zadanie.

Koszt - poliwęglan 12,4 zł.,

Czas pracy - ok. 1 godziny.

 

 

Właśnie skończyłem i raczę się resztą zaoszczędzonego przelewu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Po dogłębnym przemyśleniu tematu, postanowiłem sprawy wziąć w swoje ręce - dosłownie :P

Miałem 3 stówy do zapłacenia za kawałek plastiku, albo spożytkować je na lepszy cel - tzn. dać na przelew.

Spożywszy cześć rzeczonego przelewu, zakupiłem odpad arkusza poliwęglanu, 4 mm i za pomocą noża wyciąłem osłonę.

 

Wygląda tak:

 

0fc411a5.jpg

 

a5d2404a.jpg

 

 

 

Myślę, że spełni swoje zadanie.

Koszt - poliwęglan 12,4 zł.,

Czas pracy - ok. 1 godziny.

 

 

Właśnie skończyłem i raczę się resztą zaoszczędzonego przelewu :D

nie ma foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz fotki jak to wygląda z poliwęglanu???

 

a jak to jest czy pasuje ta osłona na akumulator od passka B5 FL do podszybia od passata b5 rok 1999

Pytam sie ponieważ sa dwie wersje jedni mówią, że paują drudzy, że nie pasują. Jak to jest naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rutek21, tydzień temu zakładałem osłonę. Aby ją założyć trzeba kupić podszybie (odrzutnik wody) od B5 FL o numerze 3B1 819 415 E B41 bo zwykła jaka jest w B5 nie posiada tzw. "wargi - rowka" w który wchodzi szeroka osłona 3B1 819 447 B41. Na osłonę montujemy 3B1 819 442 A01C pokrywę akumulatora. Pokrywa na aku jest dodatkowym elementem który "zapina się" na szeroką osłonę. Szeroka osłona ma różne otwory na zbiornik płynu hamulcowego na co trzeba zwrócić uwagę. Przeczytaj wszystkie posty w tym wątku. Bardzo dobrze jest to opisane przez kolegów.

Z pozdrowieniami

Edytowane przez johnny147
Dopisanie numerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke możesz dać lepsze fotki Twojego wynalazku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie moje fotografie się wyświetlają. Chętnie służę szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widzę zdjęcia...

 

WW zapodaj linki do tych fotek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://fothost.pl/show.php/2853898_Zdjcie0210.jpg.html

http://fothost.pl/show.php/2853897_Zdjcie0209.jpg.html

http://fothost.pl/show.php/2853896_Zdjcie0208.jpg.html

 

Może tak będą widoczne.

 

U mnie się otwierają w forum, nie mam pojęcia dlaczego inni ich nie widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://fothost.pl/show.php/2853898_Zdjcie0210.jpg.html

http://fothost.pl/show.php/2853897_Zdjcie0209.jpg.html

http://fothost.pl/show.php/2853896_Zdjcie0208.jpg.html

 

Może tak będą widoczne.

 

U mnie się otwierają w forum, nie mam pojęcia dlaczego inni ich nie widzą.

Ja tam widzę foty na forum :D

Pytanie - kolego czy to się nie tłucze podczas jazdy? Jest jakoś zamocowane czy po prostu leży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności