Skocz do zawartości
xxpasek2.5tdi

Sprzedać,czy założyć gaz?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie złożyło i zmieniłem pracę.Będę robił tygodniowo ok. 400-500km.Jako,że posiadam nieekonomicznego passata 1.6 chcę poznać wasze opinie,a mianowicie sprzedać go,czy zamontować lpg(ok 3tys.zł)? Paska kupiłem od 1właściciela,serwisowany do 2008roku(książka ori),bezwypadkowy.Stary bo 97r.Wypas w miarę(4airbagi,klimatronic,karbon,kubełki).Ma przebieg 205tys.km.We wrześniu wymieniałem kompletny rozrząd z pompą, inne paski,oleje,a w tej chwili stoi na wymianę chłodnicy(przerdzewiała,mam nową kager) i przegubu(spidan).Reszta bdb,zawieszenie ok.Oleju nie pali,jeżdzi na półsyntetyku mobila. Dodam,że pasek wyniósł mnie z opłatami 17tys.zł.Ale coś za coś. I trochę żal się z nim rozstawać,a po drugie ceny takich vw nie powalają,a za 12 go nie oddam.Więc co byście poradzili?Trzymać go i zagazować,czy sprzedać i wpakować się w jakiegoś zarżniętego tdi-ka?A może kupić jakąś starą vectrę na gaż i nią śmigać? Ale trochę wstyd i też take auto wymaga napraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam takiego samego zagazowanego (rok młodszy - 1998). Silnik 1.6 101KM dobrze znosi gaz i nie mam żadnych problemów. Co do Vectry to silniki mają dobre (6 lat na LPG 1.6 C16NZ) i nie do zajechania. Tylko ta korozja tylnych błotników nie do pokonania. przez te 6 lat 2 razy były wstawiane reperaturki nadkoli plus tylna klapa.

Więc wg. mnie warto wydać te 3000 zł i cieszyć się jazdą.

Pozdrawiam - kosiad

 

PS Moja instalacja LPG kosztowała 2200 zł ale to było 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brykę pewną to Gazuj ją, fakt że 1.6 to trochę maławy silnik ale leprze coś pewnego do nie pewnego Tdi. W sumie to 1.6 zamienił był na jakiś większy silnik i wtedy zagazował. Tdi pomału się nie opłaca, niech ci spali te 6L ropy po 4.20 to wychodzi 24zł/100km, a taki np 2.0i niech spali i te 10L przy 2.10 to wychodzi 21zł/100km. 3zł oszczędności a im więcej jeździsz tym instalacja się szybciej zwróci. Diesel to teraz opłaca się jak cos wozisz wiecej niż własne 4litery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedawaj, dobra intalke zalozysz to roznicy nie odczujesz od jazdy na benzynie :) no oczywiscie w portfelu zauważysz :) przy takich przebiegach zaraz ci sie instalka zwroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel może być już zmęczony za te pieniądze i nie ukrywajmy że eksploatacja diesla jest droższa.

Masz sprawdzone auto więc je gazuj i ciesz się w miarę tanią jazdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie teksty LPG to zło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gaz to zło dla tych co stać. Ale realia PL są takie że LPG w kwestii finansowej jest opłacalne. A jeszcze jak by weszły te zwroty z UE to już diesli nie zobaczymy na ulicach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę robił tygodniowo ok. 400-500km

Sorki, ale w czym Ty problem widzisz ?

Jakbyś miał to robić dziennie - to, bym rozumiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - masz auto o którym wiesz wszystko. Zakładaj LPG i śmigaj. Rakieta to nie będzie ale na łeb nie pada i w oczy nie wieje. A jak kupisz w podobnej kasie TDI - po sprzedaży passata, to możesz więcej w niego włożyć, niż cię wyniesie instalacja gazowa w benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko zakładaj gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a taki np 2.0i niech spali i te 10L

 

Optymista :D Przy jeździe miejskiej 13-14 ... trasa - 12-13 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montuj dąbrą sekwencje i sie nie zastanawiaj jak cos to sie odzywaj dam ci namiary na dobrego gazownika w tarnowie podgórnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart vw

chłopaku gazuj go bez zastanaiania się...ja kupiłem 1.8 juz zagazowanego na sekwencji też latam ok 500 km tyg. i powiem tak jest różnica na kieszeni a idzie autko jak burza :D po co wskakiwać w coś czego sie nie jest pewnym...tylko dobry gazownik only pamiętaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców. Też mam 1,6 w gazie, różnica nieodczuwalna. Trochę muli, szczególnie w lato z klimą, ale...... się jeździ:)

Spalanie 10 litrów LPG przy prędkościach w trasie 120-140, emeryt style - 8 litrów, miasto - 12-13, teraz w mrozy pewnie z 15.

 

ALE TO I TAK TANIEJ NIŻ DIESEL:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeździ toledo 1.6 16V z sekwencyjną instalką BRC. Spalanie 8-9, przy stałej 160 na autobanie 10-11. Przelatane 40 tkm i wszytsko OK. Zakładaj i się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej założę tą sekwencję,bo autko wiem w jakim mam stanie,a nie chcę się pchać w tdi.miałem kiedyś vectre a 1.8 lpg i śmiga nadal,bo widuję ją.mam dobrego gazownika.brc chyba 2700zl.myślałem o stagu jeszcze.ma większe możliwości regulacji,ale dobry brc z kolei potrafi 100tys nakulać bez regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj zeby po zalozeniu gazu wrzucic fotki kabelkow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDI to mój pierwszy diesel i jestem zawiedziony, w automacie potrafi po mieście spalić 12l/100km i do tego ten warkot. Brakuje mi troszkę gwizdu z silnika benzynowego.

Gazuj, jak silnik jest ok to zrobi jeszcze wiele kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w automacie potrafi po mieście spalić 12l/100km

a jak ja powiem komus ze mi pali automat 20 gazu po miescie to wszyscy robia wielkie galy, o boze az 20, a 12x4pln diesel = 48pln a 20 lpg x 2.2 = 44pln :) a do zabawy jest 193 KM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kockodo, jak byś go miał w sedanie to bym się z tobą zamienił...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności