Skocz do zawartości
Jerzy14

jaki vag czyszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem, że dużo tu o tych kabelkach jest napisane ale im więcej czytam tym mniej rozumiem. Dlatego proszę kogoś kto się na tym zna o szybką szczególową i jednoznaczną odpowiedź. Mam passata z 2002r i potrzebuję kabla do niego aby np. wykonywać logi dynamiczne, uaktywnić domykanie szyb z pilota odczytać faktyczny przebieg samochodu i takie tam... Mam 3 kabelki do wyboru i no nie wiem czy oprócz ceny czym kolwiek sie one jeszcze różnią, może którymś z nich można więcej rzeczy zrobić a innym mniej no sam nie wiem bo sie na tym nie znam. Potrzebuję dobrego kabla który będzie działał pod vistą. Proszę o poradę kogoś kto się na tym zna!!! a to te kabelki

 

http://allegro.pl/item695355144_interfejs_obd2_usb_kkl_iso_w_jednym_vag_elm323_fv.html

 

http://allegro.pl/item708358463_interfejs_vw_audi_seat_skoda_vag_obd2_usb_kkl.html

 

http://allegro.pl/item701512489_niebieski_vag_usb_kkl_line_we_wtyku_obd2_promocja.html

 

 

Proszę o szybką odpowiedź!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego opto sobie odpuść, proponuję zakupić ten z ostatniej aukcji KKL. Na początek Ci wystarczy, przebiegu z EDC15 tym nie sprawdzisz, to możesz albo HEXem lub Commanderem (było wyżej). Pozostałe opcje o których wspomniałeś, zrobisz sobie tym KKL. Pierwszy kabelek jest na opto, nie polecam, potrafi sprawiać problemy (taki urok ten konstrukcji), dwa pozostałe różnią się tylko ceną i bełkotem marketingowym, te polecam.

Domykanie robisz czeskim softem przy pomocy KKL, resztę (takie tam... :) ) zrobisz bez problemu tym samym kablem. Aby śmigało pod Vistą, pisałem wyżej co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze piszesz comanderem, z tego co szukałem i co wyczytałem to mojego passata (2002) tym nie sprawdzę bo u mnie nie ma szyny can a comander chyba z tego korzysta. ( co to jest ten hex?)..(sorki za głupie pytanie he he ale nie wiem) no to chyba skorzystam z twojej rady i zakupie to co mi poradziełeś więcej w kieszeni zosatanie. A co do stanu licznika to pozostanie mi już chyba wizyta w serwisie i sprawdzenie historii pojazdu no ale niestety tu u mnie wołaja sobie 100zł za to he he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać coś nie tak wyczytałeś, Twój Passat w OBD2 ma nie tylko CAN ale i K line, więc spokojnie robisz to Commanderem. Każdy typ interfejsu będzie działał w Twoim aucie. Kłopot jest tylko w Passatach przedliftingowych, tam nie ma CAN w OBD2 oraz w Passatach po 2005, tam jest tylko CAN w OBD2.

Wcześniej pisałem o tym: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=604760&postcount=215

HEX, to HEX-USB+CAN zwany aktualnie VCDS: http://www.vag-com.pl/huc.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz he he sorki jeżeli przeszkadzam :635: znalazłem coś takiego

 

http://allegro.pl/item708572589_najtanszy_interfejs_vag_k_can_commander_1_4.html

 

 

niby sprawdze u siebie tym przepieg ale czy ten kabel zadziala z takimi programami jak polski vag, vag-com i temu podobne:638: Proszę o odpowiedź kogoś kto się na tym naprawdę zna:eek::eek::eek: Dziękuję i pozdrawiam!!!

 

---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

 

He he kolego sipowitz to może kupimy tego hexa na spółke bo troche drogi jest he he. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ale widać że faktycznie im więcej czytam tym mniej rozumiem no ale co mi tam. Może i mi nie dowierzasz ale ja faktycznie gdzieś czytałem że mój passat nie ma szyny can tylko zlącze obd2 z k-line. Czyli co mówisz że do mojego autka spasują kabelki z samym can lub też can+k ? Jeżeli tak to jestem naprawdę szczęśliwy he he:):P:p:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he kolego sipowitz to może kupimy tego hexa na spółke bo troche drogi jest he he. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ale widać że faktycznie im więcej czytam tym mniej rozumiem no ale co mi tam. Może i mi nie dowierzasz ale ja faktycznie gdzieś czytałem że mój passat nie ma szyny can tylko zlącze obd2 z k-line. Czyli co mówisz że do mojego autka spasują kabelki z samym can lub też can+k ? Jeżeli tak to jestem naprawdę szczęśliwy he he

Widocznie albo czytasz bez zrozumienia albo nie dokładnie.Bo na forum jest sporo na temat Can i jakbyś czytał dokładnie to byś wiedział że Can miały już Paski z modelu 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z Allegro, jak większość tych fejsów jest zwykle bez softów. Tutaj trzeba się wykazać samodzielnością. ;)

Polski VAG jak pisaliśmy wcześniej w tym wątku - POMYŁKA, VAG-COM 311.2/409 działa z KKL, wyższe wersje tylko z dedykowanym kablem pod ten soft. Temu podobne, czyli jakie?

K+CAN Commander oraz Commander Full podpasują do Twojego auta. Pierwszy działa na dwóch liniach CAN oraz K-line drugi tylko po CAN. Ehh... Jak ja nie lubię pisać dwa razy tego samego! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogby mi ktos powiedziec jaki kabelek mam sobie kupic zebym mogl zrobic logi dynamiczne i zeby smigal pod vista tylko nie piszecie ze bylo wczesniej pisane bo ja przeczytalem caly watek ale nic niemoge wywnioskowac ,prosil bym tylko o link ze taki bedzie chodzil napewno z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytalem caly watek ale nic niemoge wywnioskowac

Bardzo mi przykro... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ci dziekuje z odpowiedz zycze ci zeby tobie tak odpisywali na twoje posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie irytuj się, bo nie masz tak na prawdę o co. Masz do wyboru KKL lub HEX i tyle, o funkcjonalnościach czytaj powyżej. Wszystko inne jest uzupełnieniem tego, co potrzebujesz. Na początek zadowolisz się pewnie KKL, nieduży wydatek, więc i zawód nie będzie wielki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredi1 pierwszy moj kabelek to byl ten:

http://www.telwis.pl/product_info.php/cPath/21_30/products_id/60/language/pl

Robilem nim logi, kasowalem bledy i jest wystarczajacy do tego i Twojego auta.

Na allegro sa tansze i kumpel moj kupil ten:

http://moto.allegro.pl/item702208234_interfejs_vag_kkl_usb_obd2_pl_wysylka_w_24h.html

ale niewiem, czy robil nim LOGi, musialbym zapytac.

fredi1 dzwonilem wlasnie do kumpla i logi mozna nim robic, wiec mozesz go smialo brac.

Edytowane przez Hudzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo jak mi napisal kolega hudzior za co mu bardzo dziekuje ,a ty odrazu z grubej ruru mogles napisac odrazu to co w poscie wyzej moja irytacja byla z tego bowodu ze forum jest po to zeby sobie pomagac a nie dolowac za mojego posta zyczeniami cie przepraszam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również Cię przepraszam publicznie, zły dzień miałem, stąd może i moja uszczypliwość. Jednakże myślę, że KKL na początek wystarczy.

Edytowane przez sipowitz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy VAG-Comem 311.2 mozna dodać nowy kluczyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy VAG-Comem 311.2 mozna dodać nowy kluczyk ?

Mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać że w 100% zgadzam się tutaj z kolegą fredi1, bo chyba komuś kto się zna na rzeczy w napisaniu kilku słów i udzieleniu pomocy zejdzie szybciej jak innemu kto pojęcia o czymś nie ma przeszukanie i przeczytanie kilku lub kilkunastu stron z forum w poszukiwaniu odpowiedzi!! Wogóle nie potrafie zrozumieć kolesi którzy na czyjeś pytnie odpowiadają-poszukaj sobie na forum, to już było! Jeżeli ktoś ma zamiar tak pisać to lepiej wogóle niech sie nie odzywa! Bo to forum faktycznie jest po to żeby sobie pomagać a nie życie utrudniać. Nie wiem jak reszta ale ja nikomu jeszcze nie napisałem i nie napisze żeby sobie czegoś poszukał na forum co wiem to z chęcia pomogę choćbym miał to robic i pisać to samo i po kilka razy a jeżeli czegoś nie wiem to sie poprostu nie odzywam i już!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam piszę pierwszy raz mam problem kupiłem waga z programem ale nie mam wersji pl do windows 7 czy może mi ktoś pomóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Vaga kupiłeś i z jakim programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności